Zjednoczone Emiraty Arabskie i Indie będą współpracować w zakresie pojawiających się technologii, takich jak blockchain, w ramach nowej umowy handlowej, mówi urzędnik Dubai Chamber

Pojawiło się więcej szczegółów na temat zakresu umowy handlowej ZEA-Indie, która weszła w życie 1 maja.

Przemawiając podczas webinaru zorganizowanego przez Dubai Chamber of Commerce, Omar Khan, dyrektor Biur Międzynarodowych, ujawnił, że jednym z tych obszarów zainteresowania będzie technologia blockchain. Skoncentruje się również na sektorach ukierunkowanych na innowacje, takich jak sztuczna inteligencja i Fintech.

CEPA to pierwsza dwustronna umowa handlowa podpisana między ZEA a Indiami. Oczekuje się, że umowa handlowa znacznie pogłębi więzi między tymi dwoma krajami.

Według jednego z 270 uczestników seminarium internetowego Deepak Sood, sekretarza generalnego Zrzeszonych Izb Przemysłowo-Handlowych Indii, pakt pomoże w dwukierunkowej wymianie handlowej między krajami, aby w ciągu najbliższych pięciu lat osiągnąć 100 miliardów dolarów.

„ZEA są trzecim co do wielkości partnerem handlowym Indii i łączą zakres możliwości biznesowych dla interesariuszy. Pakt handlowy pomoże w zwiększeniu dwustronnej wymiany handlowej do 100 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat z obecnych 60 miliardów dolarów. To wspólny wysiłek, aby połączyć wizję obu narodów” – powiedział Deepak Sood.

Zjednoczone Emiraty Arabskie szybko stają się wylęgarnią innowacji blockchain

Umowa nie jest pierwszą, którą ZEA podpisały z partnerem handlowym w celu zbadania przypadków użycia technologii blockchain. W 2019 roku Izba Handlowa w Dubaju podpisała podobny pakt z Międzynarodową Izbą Handlową, stając się pierwszą izbą handlową, która to zrobiła.

Dzięki porozumieniu Dubai Chamber of Commerce stała się wyłącznym dostawcą rozwiązań handlowych typu blockchain na całym Bliskim Wschodzie.

Najnowsza umowa handlowa z Indiami jest zgodna z celem ZEA, aby stać się globalnym hubem blockchain. Linie Emirates realizują tę wizję od 2016 roku, kiedy rząd wprowadził strategię Dubai Blockchain.

Od tego czasu rozszerza swoją adopcję technologii blockchain i obecnie ma ponad 50% swoich usług rządowych opartych na innowacjach. Rząd opracował również politykę przyciągania firm i inwestorów walut cyfrowych.

W tym roku wprowadziła system licencjonowania dla firm zajmujących się walutami cyfrowymi. Kilka firm zajmujących się cyfrowymi walutami już otrzymało licencje w ramach programu.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UAE and India will cooperate on emerging technologies like blockchain in new trade deal, says Dubai Chamber official – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO