Joshua Henslee o ugodzie Craiga Wrighta z Bitcoin Association

Niedawno Tulip Trading Limited (TTL) zawarł ugodę ze Stowarzyszeniem Bitcoin w pozwie Dr. Craiga Wrighta, argumentując, że twórcy blockchain mają wobec użytkowników obowiązki prawne, które zmuszają ich do działania w przypadku kradzieży/zagubienia monet. W tym tygodniu lider myśli BSV, Joshua Henslee, podzielił się swoją interpretacją ugody i jej znaczeniem w przyszłości.

Uwagi Joshua Henslee na temat ugody TTL-BA

Henslee zaczyna od ponownego podsumowania osady. Mówi nam, że w ramach tego Stowarzyszenie Bitcoin musi opracować i umieścić oprogramowanie na swojej stronie internetowej, które może być używane do zamrażania/odmrażania monet.

Henslee przewiduje odpowiedź wielu osób: że porozumienie między Stowarzyszeniem Bitcoin a podmiotem kontrolowanym przez dr Wrighta niewiele znaczy, ponieważ ma on na nią tak duży wpływ. Jednak zdaniem Henslee nie jest to dokładne. Obie są odrębnymi podmiotami prawnymi, a ugoda ustanawia precedens, pokazując światu, jak może działać legalne odzyskiwanie monet.

Henslee wierzy, że większość górników zastosuje się do tego, gdy duzi operatorzy, tacy jak TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF) wdrożą oprogramowanie. Wierzy, że pokaże dwie rzeczy; ta opinia publiczna nie ma znaczenia, gdy przepisy prawne upadają, a węzły domowe nie mają żadnego znaczenia.

Dlaczego Satoshi stworzył oprogramowanie węzła open source?

Henslee następnie skupia się na rozmowie o tym, jak Satoshi Nakamoto pierwotnie stworzył oprogramowanie do obsługi węzłów jako open source i jak scentralizowani programiści BTC dokonali radykalnych zmian zarówno w oprogramowaniu węzłów, jak i protokole Bitcoin. Usunęli niezbędne OPCODES, dodali funkcje, które zasadniczo zmieniły rzeczy (SegWit) i sztucznie ograniczyli rozmiar bloku do 1 MB.

Patrząc wstecz, Henslee przypomina nam, że Satoshi powiedział, że Bitcoin został osadzony w kamieniu, kiedy go wypuścił. Wskazuje, że zmiana tego, co zrobił twórca, nawet jeśli tego nie lubisz lub nie rozumiesz, oznacza, że ​​nie jest to już to, co stworzył. Uważa, że ​​ten punkt powinien być oczywisty i logiczny wniosek jest taki, że BTC nie jest już Bitcoinem.

Jako technik kariery i programista, Henslee wskazuje, że wydaje się, że istnieją pewne fundamentalne nieporozumienia dotyczące terminów technicznych w branży walut cyfrowych jako całości. Podkreśla, że ​​protokół to zestaw reguł, a implementacja polega na przekształceniu tego zestawu reguł w kod.

Odrzuca również pomysł, że cena konkretnego tokena decyduje o prawidłowej implementacji Bitcoin, wskazując, że dr Wright posiada prawa autorskie do białej księgi Bitcoin, która określa i definiuje zestaw reguł. Zauważa, że ​​górnicy mogą wprowadzać zmiany w oprogramowaniu węzła w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej, ale nikomu nie wolno wprowadzać fundamentalnych zmian w protokole.

Podsumowując, Henslee mówi, że wierzy, że jest to wyrachowany krok naprzód przez dr Wrighta. Powtarza, że ​​stanowi to precedens prawny i że gdy wielcy górnicy, tacy jak TAAL, wdrożą oprogramowanie Stowarzyszenia Bitcoin, reszta będzie się zgadzać.

Analiza: Joshua Henslee nazywa to poprawnym

Henslee regularnie publikuje filmy o wydarzeniach w ekosystemie BSV, więc nie jest niespodzianką, że właściwie zinterpretował to wydarzenie. Ma rację, kiedy mówi, że same opinie nie mają znaczenia w obliczu nakazów prawnych i kiedy przewiduje, że podmioty prawne nastawione na zysk, takie jak górnicy, zastosują się do tych nakazów.

W prawdziwym świecie przedsiębiorstwa, czyli górnicy, nie walczą o punkty ideologiczne i nie ryzykują, że ich biznesy łamią nakazy sądowe. Robią to, co jest dobre dla swoich akcjonariuszy, zwłaszcza jeśli są notowani na giełdzie i są do tego prawnie zobowiązani.

Po raz kolejny widzimy, że narracja prawna kodeksu jest kiepskim żartem i jak rzeczywiste prawo raz za razem unieważni naiwne pomysły, takie jak te.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV Blockchain: A World of Good

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Joshua Henslee on Craig Wright’s settlement with Bitcoin Association – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO