Miasteczko Goblinów — mem staje się rzeczywistością, gdy wszystko się rozpada

„Jednocześnie nie może nastąpić więcej niż 3 miliardy wypłat z UST”.

„Jeden sETH powinien przynajmniej pozostać równoważny jednemu ETH, ponieważ ludzie wierzą w szybsze dostarczenie The Merge”.

„Fed nie pozwoli na większy spadek akcji!”

„BTC nigdy nie miał 6 kolejnych czerwonych tygodni, następny powinien być zielony!”

Każde takie założenie powoli zanika, a każda powiązana z nim narracja wciąż traci rozpęd.

Terra governance nie spodziewał się, że miliardy UST spróbują natychmiast wyjść z systemu; to się stało i wszystko się rozbiło. Staked Ethereum (stETH) nadal jest notowany poniżej Active Ethereum (ETH), ze stawką około 0,95 ETH na sETH. Wydaje się, że Rezerwa Federalna bardziej dba o inflację niż o spadające ceny akcji. BTC nigdy wcześniej nie miało sześciu kolejnych czerwonych tygodni, ale w tym niedźwiedzim biegu byliśmy już świadkami dziewięciu czerwonych tygodni. Więc co dalej?

Jeśli największy zdecentralizowany stablecoin może upaść i stracić około 400 miliardów dolarów całkowitej kapitalizacji rynku walut cyfrowych po prostu z powodu „strachu”, trudno sobie wyobrazić, co największy scentralizowany krach stablecoin może zrobić dla branży. Tether, największy stablecoin z około 73 miliardami USDT w obiegu i odpowiedzialny za około połowę handlu walutami cyfrowymi według CoinMarketCap, może zniszczyć całą branżę na wiele lat w przypadku depeggingu.

Krzywa pule stablecoinów: UST vs. USDT

Przed upadkiem UST pojawiły się pewne wczesne sygnały ostrzegawcze. Najbardziej znaczącym znakiem była znaczna koncentracja UST w porównaniu z innymi stablecoinami w puli Curve protokołu Curve.

Protokół Curve odpowiada za obsługę miliardów transakcji stablecoin przy bardzo niskiej opłacie, a w przypadku UST pula krzywych „USTw-3CRV” składała się z czterech stablecoinów (UST + USDT + USDC + DAI), wszystkie z wagą 25% każdy. Później, w pobliżu wydarzenia z depegging, UST stanowiło prawie 85% puli, a pozostałe po około 5%. W tym momencie UST nadal był sprzedawany po 1 USD. Później upadek zaczął się wszędzie, od wymiany Binance po protokół Curve.

Więc co ma z tym wspólnego USDT? Cóż, niestety dla Tethera, USDT w puli 3Crv krzywej obecnie stanowi około ~66% całkowitej puli, przy czym DAI i USDC stanowią tylko około ~17% w puli. Czy to wczesny znak nadchodzącego ostatecznego depegu? Czas pokaże, ale jeśli jest coś, czego możemy się nauczyć z zapaści UST, to są to wczesne sygnały ostrzegawcze, które pojawiły się na kilka dni lub tygodni przed wielkim zapaścią.

Goblin Town—Meme becomes a reality as everything continues to fall apart1

Suszenie płynności

Chociaż nie ma dokładnego narzędzia do śledzenia dostępnej płynności, obecne poziomy płynności na wszystkich rynkach walut cyfrowych wydają się być wyczerpane, zwłaszcza w porównaniu z ostatnimi kilkoma latami. Za zaledwie kilkaset tysięcy dolarów można dokonać dużych zmian w wielu ze 100 najlepszych walut cyfrowych (według kapitalizacji rynkowej), co nie miało miejsca zaledwie kilka miesięcy temu.

Zdecydowanie większość profesjonalnych traderów i instytucji zdaje sobie sprawę, że płynność wysycha. Ponieważ Fed kontynuuje zacieśnianie polityki pieniężnej, oczekuje się, że handlowcy detaliczni nie wrócą w najbliższym czasie. Jednak biorąc pod uwagę obecny poziom obaw na rynkach walut cyfrowych, trudno wyobrazić sobie jeden dobry scenariusz, który mógłby przywrócić wolumen i płynność tej branży pod koniec 2021 roku.

Miasto Goblinów

Czy pojawiają się obawy o recesję? Sprawdzać. Czy Fed kontynuuje podwyżki na wysokich poziomach? Sprawdzać. Czy nie ma bodźców ani stawek zerowych? Sprawdzać. Czy instytucje są biedne z powodu spadających zapasów? Sprawdzać. Czy Tether przestał drukować? Sprawdzać. Czy w sprzedaży detalicznej są torby? Sprawdzać. Czy piramidy i łatwe do złamania infrastruktury, takie jak UST/LUNA i Celsjusz, spadają? Sprawdzać. Czy Coinbase, Gemini itp. zwalniają pracowników? Sprawdzać. Czy BTC jest poniżej średnich punktów wejścia MicroStrategy i prezydenta Salwadoru? Sprawdzać. Nagrać wypłaty z Tethera? Sprawdzać. Rekordować kolejne czerwone tygodnie? Sprawdzać.

Tak wygląda Miasteczko Goblinów i wydaje się, że wchodzimy lub przynajmniej walczymy w jednym.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Fabriik: Wspieranie rynków BSV, NFT i innych zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Goblin Town—Meme becomes a reality as everything continues to fall apart – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO