Chińskie pliki projektantów układów do wydobycia nagród blokowych dla Nasdaq IPO z SEC

Nano Labs, chiński projektant układów do wydobycia nagród blokowych, zamierza wejść na giełdę w Stanach Zjednoczonych. Firma złożyła wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) na Nasdaq w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Według raportu South China Morning Post (SCMP), Nano Labs chce również pozyskać łącznie 50 milionów dolarów ze sprzedaży amerykańskich akcji depozytowych i przestawić funkcjonalność swoich chipów na obsługę platform Metaverse.

W zgłoszeniu współzałożyciel Kong Jianping stwierdził, że metaverse otworzy przed ludzkością kolejną erę. Właśnie dlatego Nano Labs wykonuje ruchy, aby pomóc światu go zbadać.

„Moim zamiarem jest, aby Nano Labs było zaangażowane w rozwijanie mocy Metaverse i chodzenie wśród kluczowych graczy, aby pomóc światu odkrywać i rozpoznawać Metaverse. Jestem głęboko przekonany, że Metaverse otworzy nową erę dla ludzkości” – powiedział Jianping.

Nano Labs zostało założone przez Jianpinga i Sun Qifenga, byłych dyrektorów producentów sprzętu do wydobywania nagród blokowych, firmy Canaan. Firma produkuje obecnie chipy obliczeniowe o wysokiej przepustowości (HTC), które są wykorzystywane do wydobywania walut cyfrowych opartych na konsensusie, w tym między innymi BTC i Ethereum.

Zgodnie ze swoją nową misją, firma zamierza teraz zapewnić „wszechobecną moc obliczeniową sieci obliczeniowej Metaverse za pomocą naszych pozbawionych bajek układów scalonych pamięci logicznej”. Częściowo na tę oś wpłynęło tłumienie przez Chiny wydobycia nagród za bloki.

Blokuj koparki nagród, które nadal wykazują odporność w Chinach

Przed całkowitym atakiem na aktywa cyfrowe w tym kraju rynek chiński był największym klientem Nano Labs. Firma wcześniej założyła działalność w Singapurze, ale nadal odnotowała straty netto w wysokości 174,9 mln juanów (26 mln USD) w 2021 r. Jej staranie o notowanie w USA może również napotkać niedogodności związane z zatwierdzeniem przez organy regulacyjne zarówno w Chinach, jak i Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem wydobycie podziemnych bloków nadal trwa pomimo restrykcji w Chinach. Niedawno opublikowane dane z Cambridge Centre for Alternative Finance (CCAC) pokazują, że wydobycie bloków zarobiło w Chinach silny powrót po spadku niemal do zera w zeszłym roku.

Według danych, Chiny są obecnie drugim co do wielkości kontrybutorem do wskaźnika haszowania sieci BTC, po USA. Chiny odpowiadają za 21,11% globalnego wskaźnika haszowania BTC, głównie z ukrytych działań wydobywczych, jak wynika z badania.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain Mining & Energy Innovation

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Chinese block reward mining chip designer files for Nasdaq IPO with SEC – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO