BSV po raz pierwszy w historii handluje w Japonii na Huobi

Huobi Japan rozpoczęło umieszczanie na swojej platformie transakcyjnej natywnego aktywa Bitcoina, BSV. Po raz pierwszy BSV uzyskało notowanie na jednym z najbardziej lukratywnych rynków obrotu aktywami cyfrowymi na świecie.

Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką na świecie, a jen (JPY) jest trzecią najczęściej wymienianą walutą fiducjarną na świecie. Udział kraju w światowym (fiatowym) rynku handlu walutami został oszacowany na około 4,5%. Tymczasowy dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, zasugerował niedawno, że japoński rynek handlu aktywami cyfrowymi może być wart 1 bilion dolarów.

Zarówno ogłoszenie Huobi, jak i prognoza Bankmana-Frieda mają już kilka tygodni, a premiera Huobi BSV ląduje w samym środku jednego z najgorszych załamań cenowych w branży aktywów cyfrowych. Fani Bitcoina prawdopodobnie mogli chcieć, aby to historyczne wydarzenie wydarzyło się w bardziej sprzyjającym czasie dla rynków handlowych – i ogólnie dla światowej gospodarki. Jednak zaledwie wczoraj BSV oparło się ogólnemu trendowi rynkowemu, wzrastając o 10%, podczas gdy większość innych spadła, prawdopodobnie z powodu handlowców oczekujących możliwości wzrostu. (Dla przypomnienia, Bankman-Fried pozostaje uparty na rynku i obiecał rozszerzyć swoją działalność zamiast zmniejszać, jak zrobiły to inne duże nazwiska, takie jak Coinbase.)

Sytuacja giełdowa w Japonii

Japonia przez lata generalnie zezwalała na zasoby cyfrowe i rozwój technologii blockchain. Wiąże się to jednak z ciężką regulacją platform wymiany i aktywów, które mogą wymieniać.

Przepisy te ograniczyły handel aktywami cyfrowymi w Japonii do ekskluzywnej gamy monet i tokenów, które często odzwierciedlały nastroje w czasie, gdy przepisy były ustalane w preferencjach grup branżowych, takich jak Ethereum Classic, BCH i japońska Monacoin. Do tego roku nie obejmowała BSV. Teraz, gdy tak się stało, a duża giełda zaczęła nim handlować, każdy widoczny popyt na BSV może spowodować, że inne japońskie giełdy pójdą w ich ślady.

Uzyskanie akceptacji regulacyjnej od Japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA) i notowanie giełdowe było wynikiem konsultacji i lobbingu BSV Blockchain Association. Generalny radca prawny i szef sztabu Stowarzyszenia, Marcin Zarakowski, powiedział, że obecne wprowadzenie standardów SPV do BSV pomoże przezwyciężyć wszelkie obawy dotyczące bezpieczeństwa transakcji. Wcześniej sama liczba transakcji w sieci BSV sprawiała, że ​​niektóre giełdy wahały się, czy wspierać aktywa.

Japońskie zasady i powody

Jednym z powodów ograniczonej listy dozwolonych aktywów jest to, że Japonia była domem dla Góry Gox. Giełda zrodziła jeden z najgłośniejszych incydentów Bitcoina, kiedy nagle zamknęła swoje drzwi w lutym 2014 r. Aż 650 000 bitcoinów zniknęło z kont firmy, pozostawiając wielu wczesnych posiadaczy bez dostępu do ich cyfrowych lub fiducjarnych aktywów. W 2022 r. większość wciąż domaga się zadośćuczynienia w ramach długiego procesu upadłościowego Mount Gox.

W tamtym czasie Japonia stanęła przed wyborem: całkowicie zakazać zasobów cyfrowych i ich obrotu lub zastosować technologię przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia ochrony konsumentów. Źródła zbliżone do informacji regulacyjnych stwierdziły, że były argumenty po obu stronach, ale rząd wybrał to drugie. Japońska opinia publiczna jest dobrze znana z przyjmowania nowych technologii i zrozumienia zarządzania pieniędzmi i finansami powyżej światowej średniej – a istnieje duży i chętny rynek handlu walutami.

Przepisy nie powstrzymały innych japońskich giełd przed atakami hakerów lub kradzieżami na dużą skalę w latach od czasu Mount Gox. Jednak ich klienci generalnie radzili sobie lepiej niż Gox, być może dzięki giełdom będącym w stanie pokryć straty innymi istniejącymi aktywami lub dzięki ratowaniu nowych inwestorów.

Niezależnie od obecnych warunków, Japonia od dawna cieszy się reputacją zaangażowanego i bogatego rynku handlu walutami, a ta reputacja rozszerzyła się na handel aktywami cyfrowymi w ciągu ostatniej dekady. Przynajmniej jest to szansa na to, aby wartość rynkowa BSV sprawdziła się na dużym polu gry, gdzie do tej pory nie miała szansy konkurować. Wielu z wielkim zainteresowaniem będzie obserwowało jego ruchy w nadchodzącym roku.

Obejrzyj: CoinGeek Backstage z radcą prawnym BSV Blockchain Association i szefem sztabu Marcinem Zarakowskim

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV now trading in Japan for the first time ever on Huobi – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO