BSV Global Blockchain Convention 2022 w Dubaju

„Jakiego świata chcesz?”

To pytanie zadał uczestnikom Jimmy Nguyen, założyciel BSV Blockchain Association i gospodarz konferencji, otwierając inauguracyjną BSV Global Blockchain Convention w Dubaju. W tym tygodniu w CoinGeek Pulse uruchamiamy specjalny odcinek, aby podzielić najważniejsze wydarzenia i najlepsze momenty trzydniowego wydarzenia, które określi rodzaj świata, który postrzegają inicjatorzy i kluczowi gracze w ekosystemie za pomocą blockchain BSV.

W swoim przemówieniu otwierającym Nguyen zaprezentował blockchain BSV jako skalowalny, bezpieczny i wydajny publiczny blockchain, który byłby przydatny do tworzenia świata, jakiego pragniemy – do realizacji wielu projektów i inicjatyw rządów, przedsiębiorstw, a nawet konsumentów.

„Mamy teraz taką możliwość dzięki Bitcoinowi i blockchainowi, aby odtworzyć to, co powinno zostać stworzone za pomocą Internetu” – powiedział Nguyen. Następnie zapytał: „Czy chcesz świata z wyłącznie spekulacjami inwestycyjnymi?”

Wspomniał o świecie, który daje moc każdemu człowiekowi w każdym kraju; świat, w którym miasta, społeczności i narody są inteligentniejsze, bardziej zautomatyzowane i lepiej połączone; świat zrównoważonego rozwoju, uczciwości i integralności danych; świat innowacji; świat światła; świat dobra.

Po przemówieniu otwierającym Nguyena byli ludzie kierujący ruchem Blockchain BSV na Bliskim Wschodzie. Ahmed Yousif, lider na Bliskim Wschodzie w BSV Blockchain for Government Initiative, opowiedział, w jaki sposób region przejmuje wiodącą rolę we wdrażaniu blockchain, zagłębiając się w inteligentne miasta zasilane przez blockchain BSV jako system zarządzania danymi — poza dialogiem walut cyfrowych.

„Nasza podróż w regionie właśnie się rozpoczęła i zamierzamy nadać ten rozmach przy pomocy ekosystemu. Blockchain BSV jest tutaj, aby zakłócić sposób, w jaki udostępniamy dane i promować protokół wymiany wartości” – dodał.

Zgodnie z oczekiwaniami, rzeczywiste rozwiązania blockchain zajęły centralne miejsce, w tym inspirującą dyskusję z HandCash, Built By Gamers, Haste Arcade i NFTY Jigami na temat tego, jak wykorzystać blockchain BSV do innowacji – zwłaszcza w dziedzinie gier, które będą odgrywać ważną rolę. ogromną rolę w masowej adopcji bitcoina w nadchodzących latach.

Pozostałe trzy dni skupiły się na tym, jak Bitcoin i blockchain mogą stworzyć lepszy świat – pozwalając każdemu wnosić wkład i uczestniczyć w każdej branży każdego dnia i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Na konwencji widzieliśmy, jak kluczowi gracze torują drogę do osiągnięcia tego celu za pomocą blockchain BSV, zaczynając od giganta branży technologicznej IBM, który obecnie pracuje nad rozwiązaniem blockchain w zakresie cyberbezpieczeństwa wraz z Certihash, który buduje swój projekt Sentinel Node na blockchainie BSV.

Patrick Walaszczyk z IBM Consulting opowiedział o poziomie łańcucha bloków BSV klasy korporacyjnej i jego ogromnej mocy skalowania, dzięki której mogą tworzyć skalowalne i bezpieczne rozwiązania projektowe dla swoich klientów. Walaszczyk podzielił się, dlaczego IBM uważa BSV za właściwy wybór technologii dla przedsiębiorstw.

„Po pierwsze, ogromna moc skalowania BSV umożliwia bardzo niskie opłaty, co ułatwia transakcje mikropłatności i większą pojemność danych” – odpowiedział.

„BSV to właściwy wybór, ponieważ oferuje niską zmienność kosztów, co pozwoliło nam łatwo przewidzieć strukturę kosztów i ewentualne koszty ogólne tego, co zamierzamy zbudować” – dodał Walaszczyk.

Jednym z ekscytujących wydarzeń i produktów w całej przestrzeni blockchain jest ogłoszenie Xiaohui Liu, założyciela i dyrektora generalnego sCrypt. Deweloperzy Ethereum mogą teraz przenosić i konwertować kod napisany w popularnym języku Solidity Ethereum na skrypt Bitcoin wraz z uruchomieniem inteligentnego transpilera kontraktów. Oznacza to, że programiści Ethereum mogą programować w BSV bez konieczności uczenia się innego języka i, co najważniejsze, cieszyć się ogromną mocą skalowania i niskimi cenami, które można wykorzystać tylko w BSV.

Dzięki rekordowej wielkości bloku BSV, platforma rezerwacji Umrah Companions w Arabii Saudyjskiej ogłosiła, że ​​przeniesie swój 40-miliardowy przemysł pielgrzymkowy do BSV.

Tymczasem Centbee Remit umożliwia użytkownikom wysyłanie gotówki z portfela Bitcoin do portfeli znajomych i rodziny, kont bankowych, a nawet do odbioru gotówki. Ta opcja będzie dostępna dla użytkowników Centbee w Wielkiej Brytanii wysyłających pieniądze do Afryki Zachodniej, a wkrótce pojawią się inne kraje.

Na konwencie w centrum uwagi znalazł się także portfel Fabriik Wallet z obsługą urządzeń mobilnych, samowystarczalny i wielowalutowy. Użytkownicy mogą teraz tanio i błyskawicznie kupować, wymieniać i przechowywać najlepsze waluty cyfrowe w jednym miejscu.

Jedną z ogłoszeń, które wywołały wielki szum w branży sztuk pięknych, jest wybicie i zestawienie przez Buzzminta obrazu Pierre-Auguste Renoira „Gabrielle z lustrem”. Sprzedaż obejmuje dwa NFT — certyfikat cyfrowy i cyfrowy bliźniak obrazu Renoira, z ceną minimalną 3 mln USD.

Podczas inauguracyjnego wydarzenia przyznano również nagrody Global Blockchain Visionary Awards, a pierwszym odbiorcą jest Jego Ekscelencja Adnan Al Noorani, założyciel Future Innovation Summit. Jest także prezesem zarządu prywatnego biura szejka Saqera Bin Mohameda Al Qasimi.

Uhonorowano kolejne osobistości, które przyczyniły się do rozwoju branży.

Trzydniowe wydarzenie było pełne wnikliwych dyskusji na temat wszelkiego dobra, jakie blockchain BSV może otworzyć i dać światu. Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów GBC22 jest Keynote Speech twórcy Bitcoina, dr. Craiga Wrighta, który podzielił się dobrem, jakie może wnieść do branży.

„Będziemy się bawić i zaczniemy od miłej, małej sieci i sprawimy, że wszyscy ci cudowni ludzie w solidarnościowym świecie Ethereum będą super, super szczęśliwi – i mam na myśli super szczęśliwi, ponieważ pozwolimy im dalej budować swoją platformę na dużą skalę, bez ograniczeń” – ujawnił dr Wright.

Wyróżniając się na tle innych zasobów cyfrowych oraz wydarzeń i konferencji poświęconych „krypto”, pierwsza globalna konwencja BSV Blockchain udowodniła rozwój Bitcoina i to, jak jego doskonała technologia blockchain może zasilać świat dzisiaj i poza nim.

A to dopiero początek…

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Special: BSV Global Blockchain Convention 2022 in Dubai – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO