Nigeryjska giełda zintegruje blockchain do 2023 r

Giełda nigeryjska planuje zintegrować technologię blockchain ze swoimi operacjami do 2023 roku. Giełda wierzy, że integracja technologii przyciągnie młodych inwestorów, którzy coraz bardziej interesują się aktywami cyfrowymi i blockchainem.

Giełda, znana powszechnie jako NGX, jest wiodącym miejscem obrotu i notowań w Afryce i oferuje akcje, produkty giełdowe, fundusze inwestycyjne i inne fundusze inwestycyjne, papiery wartościowe o stałym dochodzie i wiele innych.

NGX wdroży blockchain do rozliczania transakcji na rynku kapitałowym, powiedział prezes Temi Popoola w wywiadzie dla agencji Bloomberg.

„Dla wielu młodych i wschodzących Nigeryjczyków jest to rodzaj technologii, którą przyjmują i chcemy zobaczyć, jak możemy ją wdrożyć, aby rozwijać nasz rynek” – powiedział w gazecie.

Giełda dołączy do wielu giełd i innych firm zajmujących się infrastrukturą rynków finansowych na całym świecie, wdrażających technologię do rozliczeń. Giełda w Hongkongu, australijska giełda ASX oraz Depository Trust & Clearing Corporation należą do pionierów w integracji blockchain.

Po zintegrowaniu użytkownik końcowy nigdy nie musi wiedzieć, że polega na blockchain, ponieważ jest to technologia backendowa. Eliminuje to jednak ryzyko kontrahenta, zwiększa bezpieczeństwo i poprawia szybkość rozliczeń, ale tylko wtedy, gdy giełda wybierze sieć blockchain, która masowo skaluje się jak blockchain BSV dla przedsiębiorstw.

Po integracji blockchain w celu rozliczania transakcji na rynku kapitałowym, NGX planuje zbadać inne przypadki użycia tej technologii, powiedział prezes Bloombergowi. Uważa, że ​​oprócz bezpieczeństwa i szybkości, blockchain przyciągnie młodych inwestorów, którzy coraz częściej szukają dywersyfikacji swoich inwestycji na rynku aktywów cyfrowych.

„Technologia Blockchain może ułatwić różne części rynku kapitałowego, czy to wokół tworzenia produktów, czy też ułatwiania giełdzie handlu aktywami finansowymi” – powiedział Popoola.

Blockchain, a nie „krypto”

Ale może nie być tak płynna żegluga, jak oczekuje NGX, uważa jeden z ekspertów ds. technologii. Gbemisola Alonge, analityk ds. polityki technologicznej w Stears w stolicy Lagos, mówi, że technologia blockchain może być skażona niemal synonimem jej związku z kryptowalutami, czemu rząd i Bank Centralny Nigerii (CBN) sprzeciwiają się od lat.

„Prawie niemożliwe jest myślenie o blockchain bez uwzględnienia kryptowaluty, więc jeśli przyjęcie nie jest zgodne ze stanowiskiem banku centralnego, inwestorzy mogą być sceptyczni” – powiedział Alonge Bloomberg.

Nastroje Alonge odzwierciedlają szeroko rozpowszechnione błędne przekonanie, że można oddzielić technologię blockchain od zasobów cyfrowych. Chociaż prawdą jest, że istnieją sposoby na uniknięcie polegania wyłącznie na niestabilnej walucie cyfrowej, na przykład za pośrednictwem natywnych stabilnych tokenów, cały system zależy od waluty cyfrowej.

Jak powiedział przewodniczący MRHB DeFi Khalid Howladar publiczności na BSV Global Blockchain Convention, jeśli takie są twoje poglądy, „tracisz 50% wartości blockchain. W przeciwnym razie to tylko uwielbiona baza danych”.

W Nigerii blockchain i aktywa cyfrowe już infiltrują branżę finansową i płatniczą. Rząd uruchomił eNaira CBDC w zeszłym roku, dążąc do ostatecznego rozwiązania problemu wykluczenia finansowego.

Podczas uruchamiania eNaira prezydent Muhammadu Buhari powiedział, że przyjęcie blockchain i eNaira „może zwiększyć PKB Nigerii o 29 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat”.

Jednak od tego czasu niewiele organizacji przyjęło blockchain i jeśli plan się powiedzie, NGX stanie się pierwszą poważną instytucją w kraju Afryki Zachodniej, która będzie działać na blockchainie.

eNaira też nie poradziła sobie lepiej. Według najnowszych doniesień medialnych, aplikację eNaira pobrano około 700 000 razy, co jest liczbą przytłaczającą dla kraju z populacją przekraczającą 200 milionów, z których połowa jest podłączona do Internetu.

A nawet ci, którzy pobrali i używali aplikacji eNaira, mają o niej kilka dobrych rzeczy do powiedzenia. W sklepie Google Play ma ocenę 2,9 na 5, a w Apple App Store zajmuje jeszcze niższą pozycję.

Do tej pory eNaira pozostawała w gestii osób wykształconych i zatrudnionych, tej samej grupy osób, które były już w bankach. Wielu właścicieli małych firm nie jest nawet świadomych istnienia CBDC lub niewiele wie o jego przypadkach użycia, jak wynika z raportu Al Jazeery, który przebadał kilkadziesiąt takich firm.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nigerian Exchange to integrate blockchain by 2023 – CoinGeek


Author: BitcoinSV.pl
CEO