Filipiny: Urząd portowy przyznaje umowę dotyczącą rejestracji kontenerów wysyłkowych firmie opartej na technologii blockchain

Filipiny Ports Authority (PPA) buduje zdolności, które umożliwią mu wykorzystanie technologii blockchain do monitorowania aktywności portowej. PPA przyznała Shiptek Solutions Corp. (XLOG), firmie logistycznej opartej na blockchain, kontrakt na zakup o wartości 900 mln PHP (16,9 mln USD) na projekt znakowania i śledzenia kontenerów.

Projekt nosi nazwę Trusted Operator Program-Container Registry Monitoring System (TOP-CRMS) oraz Empty Container Storage Shared Service Facility. Lokalny serwis informacyjny, Inquirer.net, informuje, że PPA oczekuje, że projekt pomoże zmniejszyć zatłoczenie w portach kraju i poprawi wydajność łańcuchów dostaw.

W ogłoszeniu o przyznaniu nagrody dyrektor generalny PPA, Jay Daniel Santiago, polecił firmie Shiptek Solutions natychmiastowe rozpoczęcie prac nad projektem.

„W związku z tym niniejszym poinstruowano Cię, aby rozpocząć pracę, wykonać usługi zgodnie z warunkami umowy zgodnie z realizacją wspomnianego projektu, obowiązującym z chwilą otrzymania niniejszego Wezwania do kontynuowania”, powiedział.

W ramach projektu Shiptek Solutions ma wdrożyć swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie dokumentacji cyfrowej, rezerwacji online, zarządzania flotą, systemów płatności, śledzenia przesyłek, ubezpieczenia kontenerów i zarządzania finansami w największych portach kraju.

Porty te obejmują Port Manila, Międzynarodowy Terminal Kontenerowy Manila, Manila South Harbour, a także trzy inne strefy ekonomiczne. Nadawcy, usługi transportowe i odbiorcy korzystający z tych portów będą mogli śledzić, ubezpieczać i opłacać transakcje online.

Dotychczasowa podróż dla Shiptek Solutions

Przyznanie kontraktu spotkało się z odmową kilku grup, w tym Philippine Exporters Confederation Inc. i Supply Chain Management Association z Filipin. Grupy ostrzegają, że ruch może potencjalnie zakłócić delikatną równowagę handlową w portach i negatywnie wpłynąć na działalność portową.

Niezależnie od tego, Shiptek Solutions pozostaje optymistą, że może rozszerzyć swoje usługi na resztę Azji Południowo-Wschodniej. Założyciel i dyrektor generalny firmy zauważył, że ekspansja pozwoliłaby firmie stać się głównym dostawcą technologii wysyłkowych w regionie.

Firma, założona w 2018 roku, ma na celu dołączenie do innych gigantów żeglugowych stosujących technologię blockchain, takich jak Maersk i singapurskie Pacific International Lines (PIL), aby zapewnić większą wydajność i przejrzystość branży żeglugowej.

Warto zauważyć, że UnionBank of the Philippines posiada 30% udziałów w spółce logistycznej. UnionBank od dawna jest orędownikiem adopcji blockchain na Filipinach. Niedawno bank uniwersalny stał się pierwszą instytucją finansową, która wyemitowała ofertę cyfrowych obligacji peso z wykorzystaniem technologii blockchain.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention „Ułatwianie Blockchain do użytku w świecie rzeczywistym

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines: Ports authority awards shipping container registry contract to blockchain-based company – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO