Vaionex podwaja się w zakresie szybkiego i wydajnego rozwoju blockchain BSV

Ayre Ventures, grupa inwestycyjna założona przez Calvina Ayre, zamknęła rundę finansowania o wartości 1,23 miliona dolarów z Vaionex Corporation, firmą Blockchain-as-a-Service (BaaS), która stała się kluczową częścią ekosystemu Bitcoin SV (BSV).

W swoim oświadczeniu Ayre pochwaliła Vaionex za stworzenie „lejka, który wprowadza zarówno programistów, jak i osoby nie będące programistami do ekosystemu BSV, identyfikując główne problemy i upraszczając je zarówno przedsiębiorcom, którzy chcą budować nowe firmy, jak i istniejącym firmom, które chcą wykorzystać zalety blockchain w ich działalność”.

Rzeczywiście, współzałożyciel Vaionex, Robin Kohze, opisuje swoją firmę jako sam w sobie ekosystem. Od skromnych początków Vaionex jest teraz grupą firm, które opierają się na poglądzie, że „wszystkie przedsiębiorstwa ostatecznie muszą mieć w sobie jakiś komponent blockchain, dla mikropłatności, tokenizacji, aspektów własności i innych”.

Kohze uważa, że ​​technologia blockchain jest po prostu „o wiele szczuplejsza niż istniejąca infrastruktura. Tam, gdzie kiedyś potrzebowałeś zespołu 20 programistów i rozszerzonego zespołu wsparcia, teraz możesz zbudować ten sam produkt u jednego programisty”.

Ale chociaż zainteresowanie blockchainem jest wysokie, opór przed wprowadzeniem technologii blockchain pozostaje, częściowo ze względu na postrzeganie związanych z tym wyzwań. Vaionex ma na celu złagodzenie tych obaw, zapewniając firmom możliwość bezproblemowej integracji technologii blockchain przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności, a wszystko to bez naruszania budżetu.

Skromne początki w Cambridge

Kohze, doktorant wydziału genetyki na Uniwersytecie w Cambridge, zaledwie kilka miesięcy przed ukończeniem studiów, nie jest nowicjuszem w BSV. Kohze został podjęty przez naleganie dr Craiga Wrighta, że ​​oryginalny protokół Bitcoin może z łatwością przekroczyć ograniczenia pojemności, gorliwie egzekwowane przez zespół programistów BTC. Krok, który firma BSV podjęła w celu stworzenia „jednego globalnego łańcucha bloków”, który koncentruje się na użyteczności infrastruktury na całym świecie, a nie na krótkoterminowych schematach pieniężnych.

Jak Kohze powiedział CoinGeek, status Bitcoina jako początkowej technologii opartej na blockchain czyni go „najbardziej stabilnym protokołem tokenów”. Gdyby Bitcoin był skalowalny bez zmian w protokołach, byłby „dużo lepszy od wszystkich innych łańcuchów bloków”.

W listopadzie 2018 roku, bezpośrednio po rozłamie BSV/BCH, Kohze zaprosił Wrighta do omówienia przyszłości BSV w Cambridge. Para omówiła możliwości, które pojawią się, gdy BSV zademonstruje swoją zdolność do skalowania, aby nie tylko spełniać wymagania naprawdę opłacalnej waluty cyfrowej, ale także niezmiennej platformy przechowywania danych. Kohze mówi, że Wright wyjaśnił swoje przekonanie i przekonanie, że BSV ostatecznie „połączy wszystkie różne łańcuchy bloków w BSV”, co pozwoliłoby wszystkim programistom budować na jednej platformie, podobnie jak budują w jednym Internecie.

Zainspirowany wizją Wrighta Metanet, Kohze założył Cambridge University Metanet Society w kwietniu 2019 r., aby wspierać badania i rozwój BSV, a ostatecznym celem jest zbudowanie aplikacji Metanet opartych na blockchain. Z pomocą finansową Stowarzyszenia Bitcoin, Towarzystwo przeprowadziło dziesiątki wydarzeń oprócz konkursu kodowania Phoenix Challenge.

Sam Kohze nie garbi się na arenie kodowania, otrzymał dwa stypendia Google Summer of Code i wygrał szereg konkursów. Wśród nich Kohze wygrał CBhack 2019, hackathon w Cambridge ze 120 uczestnikami i zajął drugie miejsce w międzynarodowym CoinGeek Seoul Hackathon.

Sukces Towarzystwa Metanet doprowadził Kohzego do współpracy z długoletnim znajomym i byłym przełożonym, dr Samuelem Schmidtem, byłym stażem podoktoranckim na Cornell University, z entuzjazmem, aby BSV dorównało Kohze’owi, co doprowadziło do uruchomienia Vaionexu w 2020 roku. staraniami był Stoolearn, platforma edukacyjna blockchain, która została zbudowana w ciągu kilku miesięcy kosztem zaledwie 4000 USD, ale od tego czasu odniosła sukces wśród studentów, a nawet stała się integralną częścią programu nauczania fintech na University of Exeter. Trwają rozmowy z innymi szkołami zainteresowanymi dodaniem programu Satolearn do swojego programu nauczania.

Kohze powiedział, że Satolearn został zaprojektowany jako „przyjemne interaktywne doświadczenie edukacyjne”, które będzie również wyzwaniem dla użytkowników, wymagając od nich interakcji z blockchainem poprzez kodowanie. Zanim uczeń ukończy program, jest nie tylko lepiej wykształcony w kwestiach związanych z blockchainem, ale także prawdziwymi programistami blockchain. Platforma odniosła tak duży sukces, że firmy komercyjne coraz częściej wykorzystują ją do „ulepszania” swoich pracowników.

Szwajcarski scyzoryk Bitcoina

Kohze i Schmidt uznali, że wiele firm chciałoby zintegrować pozytywne aspekty technologii blockchain, ale nie chciały niepotrzebnie opóźniać swoich postępów. To zainspirowało Vaionex do opracowania Relysia, „supernarzędzia dla programistów i przedsiębiorców”. Dokładniej mówiąc, Relysia to pakiet programistyczny BaaS, który wykorzystuje ponad 60 punktów końcowych interfejsu programowania aplikacji (API), które zapewniają szybką i niezawodną integrację tworzenia portfela i wydawania tokenów , inteligentne kontrakty i nie tylko.

Kohze powiedział, że Relysia „może obejmować prawie każdą możliwą aplikację blockchain”, co potwierdzają doświadczenia z 16 projektów ukończonych w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Vaionex został wdrożony w 22 firmach tylko w tym roku i bezpośrednio współpracuje z firmami, aby nadal poprawiać niezawodność swoich systemów.

Rozszerzeniem infrastruktury Relysia jest Metashard, zasobooszczędna platforma do rejestrowania i zarządzania danymi, dla których autentyczność jest niezbędna. Zgodnie z zasadami Vaionex, integracja nie wymaga od użytkowników dokonywania żadnych konfiguracji technicznych, co ułatwia przechowywanie plików w łańcuchu z gwarantowaną integralnością przy jednoczesnym zachowaniu łatwego dostępu.

Na niedawnej BSV Global Blockchain Convention w Dubaju Kohze zaprezentował szereg nowych inicjatyw Vaionex, w tym Transpiler, „tunel czasoprzestrzenny do wydajności”, który obniża opłaty transakcyjne o 99,99%. Wystarczy wejść na transpiler.bitcoinsv.com, programista może wprowadzić istniejącą inteligentną umowę i uzyskać kontrakt sCrypt, który za pomocą jednego kliknięcia można przekonwertować na język skryptów Bitcoin niskiego poziomu.

screenshot transpiler talk

Kohze zachwalał także SV Agency, która (między innymi) pozwoli użytkownikom WordPressa – odpowiedzialnym za 43% treści internetowych – publikować nie tylko w Internecie, ale jednocześnie w blockchain BSV. Ponieważ koncepcja „prawdy” jest obecnie nieco plastyczna, istnieje potrzeba upewnienia się, że treści publikowane przez użytkowników są „niezmienione, autentyczne i twoje”, coś, co może zapewnić tylko niezmienny blockchain.

Vaionex wnosi również bardzo potrzebne narzędzie do sektora NFT dzięki NFTech, partnerstwu z Gravity, które umożliwia użytkownikom utowarowienie różnych aktywów. Na narzędziu stoi również platforma inteligentnych kontraktów STAS firmy Vaionex, która może obsługiwać dynamiczne tokeny danych, tokeny opłat licencyjnych, które płacą początkowemu użytkownikowi przy każdym transferze, oraz tokeny wielowyjściowe, które można wysłać do dziesiątek użytkowników w ramach jednej transakcji.

Wolumen transakcji to prawdziwa „liczba rośnie”

Kohze przytoczył niedawną prezentację Ethereum, w której podano wyższą cenę tokena prowadzącą do większej kapitalizacji rynkowej, która tworzy przepustowość dla większych inwestycji. Kohze nie był pewien, czy ma to zastosowanie na poziomie przedsiębiorstwa, ponieważ podczas gdy Ethereum miało dużą społeczność inwestorów, prawie cała działalność przedsiębiorstwa na Ethereum została przeniesiona do rozwiązań warstwy 2, takich jak Polygon, ponieważ podstawowa warstwa Ethereum po prostu nie może być skalowana do poziomu przedsiębiorstwa wymagania. Teraz Polygon ma swoje własne problemy ze skalowaniem, a Kohze zauważa, że ​​dodawanie dodatkowych warstw/protokołów powoduje problemy z bezpieczeństwem, które zwykle denerwują przedsiębiorstwa.

Kohze jest przekonany o przewadze konkurencyjnej BSV „z tego prostego powodu, że kiedy budujesz na Ethereum, musisz poprosić o opłaty transakcyjne, dlatego nie możesz po prostu zacząć się rozwijać”. Dla porównania, zdolność BSV blockchain do umożliwienia prawdziwych mikrotransakcji pozwala Relysia oferować plany, które kosztują zaledwie 30 USD za milion transakcji w łańcuchu. „Dzięki Relysia możesz bezpośrednio zacząć rozwijać się bez żadnych opłat transakcyjnych, a tym samym mniej problemów związanych z wdrażaniem niż jakakolwiek platforma blockchain, co daje nam długoterminową przewagę”.

Plany na przyszłość

Dzięki trwałemu sukcesowi biznesowemu w ciągu ostatnich 18 miesięcy, Vaionex rozrósł się do firmy składającej się z 33 członków i zamierza rozbudowywać biura w Dubaju i Indiach, aby sprostać wymaganiom operacyjnym. Kohze stwierdza: „Vaionex zawsze był synonimem szybkiego i wydajnego rozwoju blockchain na konkurencyjnych poziomach cenowych. Pozostanie szczupłym pozwoliło nam być konkurencyjnymi, eksperymentując z nowymi architekturami oprogramowania, które nie były wcześniej badane. Będziemy podtrzymywać naszą podstawową filozofię podczas tego procesu transformacji, mając do dyspozycji znacznie więcej zasobów”.

Kohze odpowiedział na charakter inwestycji: „Inwestycja powinna zawsze przebiegać zgodnie z dopasowaniem produktu do rynku. Po tym, jak Vaionex przekształcił się z małej firmy w firmę o znaczącym wzroście przychodów, jesteśmy teraz pewni, że podwoimy obraną ścieżkę i dlatego chcieliśmy zebrać wymagane fundusze, aby przyspieszyć ten proces. Grupa Ayre pojawiła się we właściwym czasie, ponieważ jej oferty nie tylko odpowiadały konkurencyjnym funduszom, ale ponadto reprezentowały głęboko wiarygodnego partnera na naszej ścieżce wzrostu w ekosystemie BSV.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Vaionex: Frictionless Blockchain Solutions

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Vaionex doubling down on fast and efficient BSV blockchain development – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO