Jak uniknąć oszustw związanych z NFT: Joshua Henslee rozmawia z Amine Oubrahim z Nomad Media Club

Deweloper BSV i osobowość YouTube, Joshua Henslee, rozmawiał z Amine Oubrahim z Nomad Media Club o NFT. Obejmowali szeroki zakres tematów, takich jak oszustwa NFT i sposoby ich identyfikacji, a także jak mogą mieć prawdziwą użyteczność w miarę dojrzewania branży.

Identyfikowanie oszustw związanych z NFT

Oubrahim zaczyna od stwierdzenia, że ​​pasjonuje go pomaganie ludziom w identyfikowaniu oszustw związanych z NFT. Według jego szacunków 95% projektów NFT w ciągu ostatnich sześciu miesięcy można było zaklasyfikować jako oszustwa. Uważa, że ​​niektóre zespoły mają dobre intencje i decydują się odejść, gdy sprawy nie idą po ich myśli, ale przypomina nam, że inne od samego początku mają bardziej wrogie intencje. Mimo to uważa, że ​​era „Dzikiego Zachodu” NFT dobiegła końca.

Zwracając uwagę na to, jak ludzie oszukują w przestrzeni NFT, Oubrahim wspomina o wykorzystywaniu informacji poufnych i automatycznych botach kupujących i sprzedających, aby wyglądało na to, że istnieje popyt. Opisuje, w jaki sposób niektórzy myją transakcje NFT z własnymi środkami, aby umieścić je na listach, które śledzą wolumen transakcji, wartość i inne statystyki.

„Nic z tego nie jest legalnym zachowaniem” – ujawnia Oubrahim.

Aby nie paść ofiarą tych oszustw, Oubrahim zaleca przeglądanie strony zespołu i generalnie unikanie projektów oferowanych przez anonimowe zespoły lub osoby. Chociaż są od tego wyjątki, zauważa, że ​​musisz zadać sobie pytanie, dlaczego zespół chciałby pozostać anonimowy. Może istnieć uzasadniony powód, ale w dzisiejszych czasach ludzie powinni chcieć trwać przy swojej pracy i odpowiadać.

Oubrahim twierdzi również, że według jego szacunków jest teraz więcej twórców niż kupujących, więc faza szumu wokół NFT prawdopodobnie się skończyła. Powinno to pozwolić na wzniesienie się jakości na szczyt, dając szansę na zabłyśnięcie uczciwym, przejrzystym zespołom. „Oszustwa zostaną zredukowane do zera”, mówi, zauważając, że niektóre projekty wymagają teraz weryfikacji KYC, aby uczestniczyć w mennicach. Henslee wskazuje na podobieństwa do szaleństwa ICO w 2017 roku, które ostatecznie ucichło.

To nie wszystkie oszustwa — w NFT jest prawdziwa użyteczność

Dr Craig Wright wielokrotnie wskazywał, że NFT mogą mieć rzeczywistą użyteczność. Wspomniał o uzasadnionych przypadkach użycia, takich jak weryfikacja autentyczności towarów luksusowych, wybijanie biletów na imprezy i śledzenie przedmiotów w łańcuchach dostaw. Oczywiście wszystko to będzie wymagało taniej mennicy, aby było opłacalne. Platformy takie jak RareCandy.io zapewniają to na blockchainie BSV.

Zagłębiając się nieco w legalne przypadki użycia, Oubrahim wskazuje, że NFT mogą usunąć bariery wejścia dla inwestycji. Zaczynają również oferować ludziom legalne sposoby zarabiania cyklicznych dochodów. Mogą, jeśli są zrobione zgodnie z prawem, zbliżyć inwestorów do zespołu i twórców. Mówiono o tym obszernie na niedawnej BSV Global Blockchain Convention: NFT nowej generacji już tu są.

Analizując ten punkt, Henslee podaje przykład audio NFT jako mających potencjał zapewnienia namacalnej wartości. Mogą zbliżyć do siebie artystów i fanów oraz usunąć bariery między nimi. Jego zdaniem Spotify i duże platformy wykorzystują obie strony, płacąc artystom grosze, podczas gdy użytkownicy muszą zajmować się reklamami i śledzeniem danych. Jest to transakcja peer-to-peer, którą Satoshi Nakamoto miał nadzieję przeprowadzić, kiedy wynalazł protokół Bitcoin.

Oubrahim nie wierzy, że NFT zabiją Spotify z powodu takich rzeczy, jak łatwość obsługi i inne czynniki, takie jak problemy z licencjonowaniem muzyki. Mówi, że nierozsądnie byłoby budować coś, co mogłoby konkurować lub zastąpić Spotify, a lepiej byłoby stworzyć coś dla osób, które i tak nie będą korzystać ze Spotify. Mówi o swoim własnym projekcie, który niesie wartość dla artystów, a nie fanów i słuchaczy muzyki. Artysta kupuje NFT, aby dostać się na platformę i uzyskać dostęp do narzędzi do opanowania muzyki, studiów na całym świecie, usług sprzedaży biletów NFT i nie tylko. Niektórzy artyści będą również zarabiać na reklamach z posiadania tych NFT, co jest prawdziwą definicją NFT, która ma rzeczywistą wartość. Platformy takie jak Jamify na BSV mają na celu wniesienie tego rodzaju wartości również do przestrzeni NFT.

Podsumowując, para omawia jeszcze jeden sposób, w jaki NFT mogą przynieść światu naprawdę cenną zmianę; zajmując się skalperami biletów. Te osoby i grupy notorycznie kupują bilety na koncerty i wydarzenia i odsprzedają je po wielokrotnościach na rynkach wtórnych. NFT mogą to zmienić, co oznacza, że ​​każdy dodatkowy zysk trafia do artysty lub jest dzielony równo między wszystkie zaangażowane strony. Mogą również potencjalnie całkowicie wyeliminować skalpowanie biletów.

Kluczowe dania na wynos

Zmienia się większa głupia natura branży, która polega na kupowaniu cyfrowych przedmiotów w celu spekulacji i sprzedawaniu komuś innemu za wyższą cenę.

Użyteczność zaczyna być w centrum uwagi, gdy szum szumu słabnie, a ludzie patrzą na rzeczywiste przypadki użycia NFT. Projekty takie jak Haste Arcade i CryptoFights wiodą prym, pokazując nam, że NFT w grze mają wartość i użyteczność.

Ten trend w kierunku użyteczności będzie kontynuowany tylko wtedy, gdy organy regulacyjne zmierzą się z rynkami, takie rzeczy jak portfele zweryfikowane przez KYC staną się normą na całym świecie, a gorączkowe spekulacje, które do tej pory charakteryzowały rynek, ucichną, gdy polityka łatwych pieniędzy odchodzi w przeszłość.

Obejrzyj: BSV Global Blockchain Convention, Blockchain: dodatki do danych i NFT dla e-sportu i gier online

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How to avoid NFT scams: Joshua Henslee talks to Nomad Media Club’s Amine Oubrahim – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO