GBC22 udowodniło, że Bitcoin SV zyskuje na popularności

W tym tygodniu w CoinGeek Weekly Livestream wystąpił Connor Murray, założyciel Britevue. Connor mówił o BSV Global Blockchain Convention i o tym, co przykuło jego uwagę w Dubaju. Według niego, ogromne zainteresowanie wydarzeniem było dowodem na to, że ciężka praca, jaką społeczność BSV włożyła przez lata, w końcu się opłaca.

Konwencja w Dubaju była zdecydowanie największą z serii konferencji CoinGeek, zarówno pod względem sprzedanych biletów, jak i liczby uczestników.

„Byłem zdumiony, jak duże w regionie było BSV. Zostało to potraktowane bardzo poważnie przez wiele osób z wyższych sfer, które były obecne” – powiedział Connor gospodarzowi Kurtowi Wuckertowi Jr.

Ekosystem BSV szybko się rozwijał w ciągu ostatnich kilku lat, a kilku nowych programistów zaczęło tworzyć nowe aplikacje w masowo skalującej się sieci. Wielu z nich nie miało okazji spotkać się osobiście z powodu ograniczeń COVID, a Dubaj zapewnił pierwszą świetną okazję do zgromadzenia się ekosystemu.

Podczas imprezy to prezentacja Latifa Ladida wyróżniała się dla Connora. Ladid, przewodniczący 5G World Alliance i prezes forum IPv6, mówił o integracji IoT, blockchain i IPv6 oraz o tym, jak będą kształtować przyszłość.

Connor nakreślił podobieństwa między tym, przez co przechodzi IPv6 dzisiaj, a tym, z czym BSV ma do czynienia od kilku lat.

„Istnieje naprawdę fajna technologia, o której nikt tak naprawdę nie wie, ale rozwiązuje wszystkie te naprawdę duże problemy. Myślę, że przechodzą przez to samo, co my, czyli to, że ludzie zaczynają zwracać na nich uwagę” – powiedział.

Odpowiadając na pytanie publiczności, Connor ujawnił, że projekt Teranode wciąż jest na dobrej drodze, a zespół stojący za nim ciężko pracuje.

Jeśli chodzi o przyszłość przechowywania danych w łańcuchu bloków, Connor uważa, że ​​najlepszym podejściem jest nie przechowywanie wszystkich danych w łańcuchu bloków. Zamiast tego ma mieć „rozproszone systemy, które są połączone z górnikami. Możesz na przykład mieć Amazon, to jest węzeł drugiej warstwy [przechowujący nasze dane]”. Te węzły byłyby następnie zakotwiczone w łańcuchu bloków ze względów bezpieczeństwa.

Kurt i Connor rozmawiali także o tym, co dzieje się w ekosystemie BSV, w tym o drażliwym temacie napiętych relacji między niektórymi wiodącymi programistami i założycielami startupów w kosmosie. Chociaż Connor uważa, że ​​bardzo ważne jest, aby wszyscy przedstawiali swoje poglądy i przedstawiali swoje spostrzeżenia i opinie, uważa, że ​​uderzanie w projekt lub programistę na Twitterze lub Twetchu przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

Connor, który był finalistą BSV Hackathon w 2019 roku wraz z Britevue (wtedy znanym jako TrueReviews), jest jednak szczęśliwy widząc, że obecnie dyskurs w społeczności BSV dotyczy tego, która droga jest najlepsza dla ekosystemu. Będąc Bitcoinerem od jakiegoś czasu, był w pobliżu, gdy nieporozumienia oznaczały widelce i ludzi uciekających do konkurencyjnych projektów. Ale teraz wszyscy zdają sobie sprawę, że Bitcoin SV jest jedyną siecią, która może być skalowana w celu zaspokojenia potrzeb przedsiębiorstwa pomimo indywidualnych różnic.

Kurt podzielił się również swoim doświadczeniem w prowadzeniu GorillaPool w odpowiedzi na pytanie publiczności. Pula wydobywcza ma już kilka światowych rekordów, w tym wydobycie największej transakcji Bitcoin w historii o wartości 42 MB.

Choć wiedział już dużo o Bitcoinie, Kurt przyznał, że prowadzenie GorillaPool dało mu prawdziwą wiedzę o Bitcoinie, nie tylko w teorii.

„To jak granie w Call of Duty codziennie przez lata, a potem ktoś wysadza cię w strefie wojny, gdzie wszystko jest bardzo realne” – powiedział Kurt.

Kurt i Connor będą w Berlinie na Światowym Kongresie WeAreDevelopers, który odbędzie się 14 i 15 czerwca. Wydarzenie, którego sponsorem będzie BSV Blockchain Association, przywita ponad 5000 programistów i ponad 200 prelegentów.

Xiaohui Liu z sCrypt i dyrektor generalny Vaionex Robin Kohze przedstawią prezentację na temat inteligentnych kontraktów na Bitcoin, a Kurt przedstawi wraz z dyrektorem ds. inżynierii Stowarzyszenia Jad Wahab, jak BSV przetwarza miliony transakcji dziennie.

Autor : BitUp

Źródło : Connor Murray on CoinGeek Weekly Livestream: GBC22 proved that Bitcoin SV is getting real-world adoption – CoinGeekAuthor: bitup BSV