Coin Center pozywa Departament Skarbu USA i IRS w związku z niekonstytucyjną zasadą raportowania podatku od walut cyfrowych

Społeczność walut cyfrowych walczy w sądzie z restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi walut cyfrowych. Coin Center, organizacja lobbystyczna zajmująca się cyfrową walutą z siedzibą w Waszyngtonie, złożyła pozew przeciwko Departamentowi Skarbu USA i Urzędowi Skarbowemu (IRS).

Coin Center kwestionuje obowiązek sprawozdawczości podatkowej zawarty w ustawie o inwestycjach infrastrukturalnych i zatrudnieniu, podpisanej przez prezydenta Joe Bidena w 2021 r. Według oświadczenia think tanku, kwestionowanym przepisem jest nowelizacja 6050I.

Nowelizacja prawa podatkowego wymagałaby od osób i firm, które otrzymują 10 000 USD lub więcej w walutach cyfrowych, zbierania i zgłaszania rządowi nazwiska, daty urodzenia i numeru ubezpieczenia społecznego nadawcy.

„Jest jeden zapis w ustawie o infrastrukturze, który jest na pierwszy rzut oka niekonstytucyjny i którego po prostu nie można naprawić za pomocą regulacji. Jest to tak zwana poprawka 6050I, która będzie wymagać od osób i firm, które otrzymają 10 000 USD lub więcej w krypto, zgłaszania rządowi nie tylko nazwiska osoby, która wysłała im fundusze, ale także daty urodzenia tej osoby i numeru ubezpieczenia społecznego jako dobrze”, czytamy w oświadczeniu.

Coin Center utrzymuje, że wymagania naruszają prawa czwartej poprawki. Prawo zmusi zwykłych obywateli amerykańskich do „zbierania bardzo natrętnych informacji o innych zwykłych ludziach i zgłaszania ich rządowi bez nakazu” – dodał.

Coin Center twierdzi również, że ustawa uruchomi „efekt mrożący” na politycznie aktywne organizacje. Wymagałoby to, aby takie organizacje tworzyły i zgłaszały wykazy nazwisk swoich darczyńców oraz informacje identyfikujące.

W pozwie jako oskarżonymi wymieniono sekretarz skarbu Janet Yellen, komisarza IRS Charlesa Rettiga i prokuratora generalnego USA Merricka Garlanda. Powodami są Dan Carman z Coin Center i Raymond Walsh z firmy wydobywczej Quite Industries Corp.

Kontrowersyjna ustawa o infrastrukturze w USA

Ustawa o infrastrukturze, która wejdzie w życie w 2024 r., od czasu jej wprowadzenia w zeszłym roku była przedmiotem publicznego oburzenia społeczności cyfrowej waluty. Ustawa spowodowała w tamtym czasie załamanie rynku, gdy lobbyści i ustawodawcy przyjaźni z cyfrowymi walutami zebrali się wokół, aby zmienić najbardziej kontrowersyjne przepisy.

Zgodnie z raportem CNBC, wysiłki na rzecz poprawki nie powiodły się, gdy projekt ustawy zawierał postanowienia, które społeczność uważa za „niewykonalne”. Jednak społeczność nie ustępuje w łagodzeniu przepisów przed 2024 r.

Wysiłki w tym kierunku doprowadziły do ​​tego, że Departament Skarbu przyznał, że definicja „brokerów” zawarta w ustawie nie będzie obejmować górników otrzymujących nagrody blokowe, zainteresowanych stron i koderów. W przypadku DeFi pozostaje wiele niejasności.

Obejrzyj: Kongresman USA Patrick McHenry o sprawach dotyczących polityki Blockchain z Jimmym Nguyenem ze Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Coin Center sues US Treasury and IRS over unconstitutional digital currency tax reporting rule – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO