Kustodia pozywa Rezerwę Federalną w związku z opóźnieniem wniosku o konto główne

Bank aktywów cyfrowych z siedzibą w stanie Wyoming pozwał Bank Rezerwy Federalnej w Kansas City i Radę Gubernatorów Rezerwy Federalnej w związku z opóźnieniem we wniosku o konto główne w banku centralnym. Kustodia twierdzi, że opóźnienie spowodowało duże straty finansowe i uniemożliwiło oferowanie nowych usług swoim klientom.

Custodia, znana wcześniej jako Avanti, została uruchomiona w 2021 r. jako pierwszy bank natywny dla aktywów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych. Została założona i jest kierowana przez Caitlin Long, byłą weterankę Wall Street, która trafiła na pierwsze strony gazet, gdy powiedziała, że ​​stanowisko dyrektora zarządzającego w Morgan Stanley dołączyła do startupu blockchain.

Pozew dotyczy wniosku Kustodii o konto główne. Konto to daje bankom bezpośredni dostęp do systemów płatniczych Fedu, umożliwiając im bezpośredni dostęp do amerykańskiej podaży pieniądza. To drastycznie obniża koszty oferowania tych usług konsumentom.

„Przez ponad 19 miesięcy pozwani odmawiali działania w odpowiedzi na wniosek Kustodii o konto główne w Rezerwie Federalnej. Takie konto pozwoliłoby Kustodii na bezpośredni dostęp do Rezerwy Federalnej, zamiast przechodzić przez bank pośredniczący”, stwierdza pozew, który bank złożył w Sądzie Okręgowym w Wyoming.

Kustodia oskarżyła Fed o uniemożliwienie nowicjuszom, takim jak on, wprowadzania na rynek nowych innowacyjnych i konkurencyjnych usług „i, nieprzypadkowo, przynosi korzyści uznanym instytucjom finansowym, których interesy są reprezentowane w Radzie Dyrektorów Fedu w Kansas City”.

Fed ma prawny obowiązek działania w ciągu roku od złożenia wniosku o konto główne, mówi Custodia. Według banku, Fed Kansas City działał zgodnie z tym terminem do wiosny 2021 r., kiedy w sprawę zaangażował się główny Fed. Od tego czasu sprawy ustały na koszt banku.

„Poprzez ten proces, Kustodia stara się zapewnić, że jej wniosek o konto główne Rezerwy Federalnej otrzyma uczciwe postępowanie i należyty proces gwarantowany zarówno przez ustawę federalną, jak i Konstytucję Stanów Zjednoczonych”, skomentował Nathan Miller, rzecznik Kustodii.

Jeśli pozew zmusi Fed, a Kustodia otrzyma konto główne, byłby to pierwszy taki fet. Konto to umożliwiłoby bankowi „bezpośredni dostęp do Rezerwy Federalnej, radykalną redukcję jej kosztów oraz wprowadzenie nowych produktów i opcji użytkownikom usług finansowych”, stwierdza pozew.

Kustodia ma siedzibę w Wyoming, korzystając ze statutu z 2019 r., który pozwala na tworzenie specjalnych instytucji depozytowych w stanie. Założyciel Long był główną siłą napędową, dzięki której państwo stało się przyjazne dla bitcoinów i uchwaliło kilkanaście przepisów, w tym prawo DAO, które uczyniło Wyoming centrum bitcoinów.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Custodia sues Federal Reserve over master account application delay – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO