Wiceprezes Reserve Bank of India mówi MFW: CBDC mogą zabić waluty cyfrowe

T. Rabi Sankar, zastępca prezesa Banku Rezerw Indii (RBI), stwierdził, że jego organizacja uważa, iż cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) mają potencjał do zabijania prywatnych walut cyfrowych.

Według Sankara indyjskie państwowe platformy płatnicze, w tym Unified Payments Interface (UPI) i Aadhar, już teraz są na masową skalę pomimo wyzwań. Wicegubernator zwrócił uwagę na system UPI, zwracając uwagę, że jego prostota stała w centrum jego sukcesu. Platforma, oparty na fiatach system płatności peer-to-peer, odnotowała średni wzrost transakcji o 160% rocznie w ciągu ostatnich pięciu lat, a szczególnie przyspieszyła blokada w 2020 roku.

Z drugiej strony zauważył, że technologia blockchain i zasoby cyfrowe nie odnotowały tego samego poziomu wzrostu adopcji.

„Blockchain, który został wprowadzony sześć osiem lat przed uruchomieniem UPI, nawet dzisiaj jest określany jako potencjalnie rewolucyjna technologia. Przypadki użycia [Blockchain] nie zostały tak naprawdę ustalone przy prędkości, na jaką początkowo oczekiwano” – powiedział.

To powolne przyjęcie było spowodowane kilkoma niedociągnięciami walut cyfrowych, powiedział zastępca. Niektóre z nich to brak emitenta i rzeczywista wartość. Na tej podstawie Sankar uważa, że ​​CBDC zastąpią nawet niewielkie przypadki użycia, jakie mają zasoby cyfrowe.

„Wierzymy, że cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) mogą faktycznie być w stanie zabić każdy mały przypadek, który może dotyczyć prywatnych kryptowalut” – dodał.

Indie i MFW mają podobne poglądy na waluty cyfrowe i CBDC

Pogląd Sankara pojawia się tuż po tym, jak RBI opublikował swój roczny raport, w którym zaproponował przyjęcie trójfazowego podejścia do wdrożenia CBDC. Bank centralny nazwał nawet rozwój CBDC jedną ze swoich głównych inicjatyw na lata 2022-23.

Tymczasem stanowisko indyjskiego banku centralnego w sprawie aktywów cyfrowych od dawna jest kontrowersyjne. W zeszłym miesiącu gubernator RBI Shaktikanta Das powtórzył, że waluty cyfrowe nie mają żadnej wartości bazowej i dlatego muszą być starannie regulowane w celu zapewnienia stabilności gospodarki.

Perspektywy dotyczące aktywów cyfrowych i CBDC to jedna rzecz, którą Indie dzielą z MFW. MFW od dawna ostrzegał państwa narodowe przed niebezpieczeństwami związanymi z przyjęciem waluty cyfrowej. Organizacja powiedziała Salwadorowi i Republice Środkowoafrykańskiej, że ich przyjęcie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego jest niepokojące.

Podobnie MFW powiedział Argentynie, aby zniechęcała do przyjmowania walut cyfrowych w ramach umowy ratunkowej. Financial Times zauważa, że ​​MFW zdecydowanie popiera globalizację CBDC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Reserve Bank of India deputy gov tells IMF: CBDCs can kill digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO