Rosyjski parlament wprowadza ustawę zakazującą korzystania z zasobów cyfrowych jako płatności

Duma Państwowa, niższa izba parlamentu Rosji, zamierza rozważyć wprowadzenie zakazu korzystania z zasobów cyfrowych jako metody płatności. Nowa ustawa wprowadzona przez szefa Komisji Rynków Finansowych Izby Reprezentantów Anatolija Aksakowa proponuje wyjaśnienie, że tylko rubel rosyjski jest jednostką płatniczą w kraju.

Projekt ustawy federalnej przewiduje również, że platformy płatności elektronicznych, które zajmują się aktywami cyfrowymi, powinny zabronić przeprowadzania transakcji w „cyfrowych aktywach finansowych” (DFA). Odwołuje się do ustawy federalnej nr 161-FZ w sprawie „Krajowych systemów płatności”, aby uzasadnić dyrektywę.

Projekt nosi tytuł „O zmianach w niektórych aktach prawnych Federacji Rosyjskiej w zakresie regulacji obrotu cyfrowymi aktywami finansowymi i cyfrowymi prawami użytkowymi”. W nocie wyjaśniającej dla parlamentu Aksakow wyjaśnia, że ​​projekt ustawy ma na celu ograniczenie wykorzystywania DFA jako finansowego zastępstwa dla rubla. Notatka stwierdzała:

„Projekt ustawy wprowadza zmiany mające na celu wyeliminowanie wskazanych zagrożeń stosowania DFA i DCP jako pieniężnego surogatu poprzez wprowadzenie bezpośredniego zakazu przekazywania lub przyjmowania DFA i DCP jako reg. a także inną metodę, która pozwala na zapłatę CFA towarów (robót, usług).”

Dodał, że projekt ustawy pomoże uatrakcyjnić aktywa cyfrowe jako narzędzie inwestycyjne. Daje to większą skuteczność innym ustawom, które rozwijają się w domu, w tym ustawie „O walucie cyfrowej” i „O górnictwie w Federacji Rosyjskiej”.

Warto zauważyć, że projekt ustawy został wprowadzony po tym, jak rosyjski minister przemysłu i handlu Denis Manturov powiedział, że wierzy, że zasoby cyfrowe zostaną zalegalizowane do użytku jako metoda płatności „prędzej czy później”.

Rosja nadal chętnie korzysta z zasobów cyfrowych

Zanim Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, kraj był podzielony w kwestii aktywów cyfrowych, przy dużym sprzeciwie ze strony banku centralnego. Ale okoliczności znacznie się zmieniły, a Rosja była na dobrej drodze do wprowadzenia szerokich regulacji dotyczących aktywów cyfrowych i zablokowania wydobywania nagród.

Ustawa „O walucie cyfrowej”, która ogólnie określi ramy regulacyjne dla waluty cyfrowej, przeszła kilka odczytów w miarę zbliżania się do prawa. Podobnie projekt ustawy „O górnictwie w Federacji Rosyjskiej”, który powinien określać wytyczne dla górników wynagradzających bloki, również doczekał się kilku poprawek.

Rosja rozwija również swoją cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) na pełnych obrotach. CBDC jest gotowe do pilotażowego uruchomienia na początku przyszłego roku, jak niedawno ogłosiła gubernator banku centralnego Elvira Nabiullina.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Russian parliament introduces bill to ban use of digital assets as payment – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO