Korea Południowa: Mężczyzna aresztowany pod zarzutem wykorzystywania wycieku danych do kradzieży zasobów cyfrowych

Korea Południowa kontynuuje naciski na przestępców w przestrzeni cyfrowej waluty. Policja w stolicy Korei Południowej, Seulu, podobno aresztowała i oskarżyła 30-letniego mężczyznę w związku z kradzieżą zasobów cyfrowych.

Według raportu Segye Ilbo, lokalnego serwisu informacyjnego, mężczyzna, zwany osobą A, rzekomo ukradł około 820 milionów KRW (660 000 USD) w walucie cyfrowej od 90 ofiar między styczniem a majem tego roku.

Policja twierdzi, że istnieją dowody na to, że mężczyzna zdobył dużą pamięć podręczną danych osobowych, które wyciekły na kanale na Naver Band, popularnej platformie mediów społecznościowych do czatów grupowych w kraju.

Administrator grupy przypadkowo ujawnił informacje i zamieścił szczegóły dotyczące cyfrowych portfeli walutowych członków grupy oraz wymiany danych logowania. Według raportu jedna ofiara straciła podobno ponad 400 000 milionów dolarów.

W zeszłym miesiącu policja dokonała nalotu na jego dom, aby dokonać aresztowania, działając na podstawie informacji. Haker jest obecnie oskarżony o nieuczciwe korzystanie z komputerów na podstawie ustawy o zaostrzonej karze za określone przestępstwa gospodarcze. Na mocy tej ustawy grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności wraz z pracą.

Wojna Korei Południowej przeciwko przestępstwom związanym z walutą cyfrową zakończyła się sukcesem

Aresztowanie hakera nie było jedyną akcją związaną z oszustwami związanymi z cyfrowymi walutami, podjętą ostatnio przez południowokoreańską policję. Według Korea Herald w maju aresztowano również czterech operatorów fałszywej cyfrowej wymiany walut, którzy ukradli około 1,3 miliona dolarów.

Prokuratorzy zamknęli na początku tego roku największą w Korei Południowej sprawę oszustwa w zakresie cyfrowej waluty. Czterech dyrektorów giełdy cyfrowej oskarżonych o kradzież 1,9 miliarda dolarów od inwestorów otrzymało surowe wyroki.

Policja po raz pierwszy zaczęła zwracać szczególną uwagę na phishing walut cyfrowych w 2021 roku. Narodowa Akademia Policyjna i ministerstwo ICT połączyły siły, aby rozprawić się z witrynami phishingowymi walutami cyfrowymi.

Jednak ostatnie dane policyjne pokazują, że liczba przestępstw związanych z zasobami cyfrowymi stale rośnie. Według danych policyjnych, całkowite szkody odnotowane w wyniku przestępstw związanych z cyfrowymi walutami wzrosły 14-krotnie od 2020 r., osiągając 213,6 mld KRW. Wzrosła również liczba spraw karnych i ofiar. Korea Południowa pracuje nad szeroko zakrojonymi regulacjami dotyczącymi zasobów cyfrowych, a rząd zwiększa wysiłki w związku z krachem ekosystemu Terra, który dotknął wielu lokalnych inwestorów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea: Man arrested on charges of exploiting data leak to steal digital assets – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO