Republika Środkowoafrykańska planuje tokenizację zasobów naturalnych, aby przyciągnąć inwestorów

Republika Środkowoafrykańska (CAR), drugi kraj na świecie, który jest prawnym środkiem płatniczym BTC, planuje pogłębić wdrażanie technologii blockchain. Faustin-Archange Touadera, prezydent kraju, przedstawił nową inicjatywę tokenizacji zasobów kraju.

W tweecie Touadera stwierdził, że demokratyzacja i tokenizacja zasobów kraju mają „ogromne możliwości”. Należą do nich otwarcie kraju na inwestorów zagranicznych. W załączonym oficjalnym oświadczeniu podpisanym przez ministra stanu i szefa gabinetu Obeda Namsio czytamy: „Dajemy wszystkim dostęp do bogactw naszej ziemi. Innymi słowy, przekształcamy je w równie cenne i ważne zasoby cyfrowe poprzez bezprecedensowy nowy ruch administracyjny i gospodarczy”.

W oświadczeniu dodano, że prezydent polecił parlamentowi krajowemu prace nad ramami regulacyjnymi i strategiami tworzenia tych możliwości inwestycyjnych.

Pomimo ubogiej populacji, Republika Środkowoafrykańska jest znana z bogactwa zasobów naturalnych, w tym drewna i diamentów. Tokenizacja zasadniczo pozwoli na reprezentowanie praw i korzyści płynących z tych rzeczywistych zasobów w sieci.

CAR po raz pierwszy wspomniał o planach wprowadzenia tokenizacji w zeszłym miesiącu, kiedy zaprezentował projekt Sango. Sango ma być „wyspą krypto” i pierwszym centrum zasobów cyfrowych w Afryce.

W tym centrum firmy i inwestorzy zajmujący się aktywami cyfrowymi nie są zobowiązani do płacenia podatku od osób prawnych i otrzymają obywatelstwo poprzez inwestycje, własność cyfrową i tożsamość, rejestrację firmy online oraz program e-rezydencji.

Krytyka przyjęcia waluty cyfrowej przez CAR jest wściekła na

Coraz więcej obserwatorów nadal kwestionuje wykonalność przyjęcia przez CAR BTC jako prawnego środka płatniczego. Jednym z pierwszych krytyków tego kraju był Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

MFW stwierdził, że ten ruch jest skazany na niepowodzenie. Wynika to z wyzwań prawnych, przejrzystości i polityki gospodarczej, które postawił. Zamiast tego, ciało zaleciło wycofanie ustawodawstwa i zbadanie innych sposobów odwrócenia gospodarki.

Podobnie Bank Światowy zaprzeczył powiązaniom z planami Republiki Środkowoafrykańskiej, aby przyjąć Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Organ, który został nazwany jednym z założycieli Project Sango, stwierdził, że jego umowa z CAR nie dotyczy planów centrum walut cyfrowych.

Opinia Financial Times utrzymuje, że jedyną możliwą korzyścią przyjęcia Bitcoina jako prawnego środka płatniczego przez CAR jest usunięcie franka CFA, waluty przekazanej krajowi przez Francję. Wskazał jednak, że lepiej byłoby, gdyby CAR skoncentrowała się na rozwiązywaniu wielu innych wyzwań.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Central African Republic plans to tokenize natural resources to attract investors – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO