PayPal uzyskuje BitLicense, pozwala użytkownikom przenosić cyfrowe zasoby do innych portfeli

PayPal został ostatnim odbiorcą upragnionej licencji BitLicense nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych (NYDFS). Firma płatnicza stara się teraz rozszerzyć swój zasięg w branży, zaczynając od umożliwienia użytkownikom wycofywania swoich cyfrowych zasobów do innych portfeli i giełd.

PayPal po raz pierwszy ujawnił, że oferuje usługi związane z zasobami cyfrowymi już w październiku 2020 r., ogłaszając, że umożliwi użytkownikom kupowanie, przechowywanie lub sprzedawanie wybranych zasobów cyfrowych. W tym czasie nadinspektor NYDFS Linda Lacewell ogłosiła, że ​​przyznała firmie warunkową BitLicense, pierwszą tego rodzaju, pozwalającą na oferowanie swoich usług w stanie Nowy Jork.

Ta warunkowa licencja została teraz uaktualniona, a PayPal jest w pełni licencjonowany do obsługi nowojorczyków.

BitLicense pozwoli firmie oferować więcej usług nowojorczykom i reszcie globalnej bazy użytkowników, która liczy 346 milionów aktywnych użytkowników. Pierwszą z tych usług jest możliwość wypłaty swoich cyfrowych zasobów do zewnętrznych portfeli. Wcześniej użytkownicy mogli sprzedawać swoje zasoby cyfrowe tylko za pieniądze, które następnie mogli wycofać, ale teraz mogą przenieść je do swoich portfeli sprzętowych, giełd, a nawet do puli zakładów i platform DeFi, gdzie mogą zarobić.

„Zdecydowanie odpowiadamy na zapotrzebowanie użytkowników, to jest jeden aspekt. Od samego początku bardzo głośno mówiliśmy o tym, że jesteśmy w tym, ponieważ jesteśmy firmą zajmującą się płatnościami i handlem, i uważamy, że nasza rola w ekosystemie polega na zwiększaniu dostępu” — Jose Fernandez da Ponte, starszy wiceprezes firmy dla blockchain i zasobów cyfrowych podanych w wywiadzie w tym tygodniu.

„Chodzi tak naprawdę o dostęp i użyteczność. Znacznie zwiększamy użyteczność przenoszenia kryptowalut” – dodaje.

Dla PayPal zasoby cyfrowe są kluczowym obszarem rozwoju. Tradycyjnie firma skupiała się na pozyskiwaniu nowych użytkowników, aby stale zwiększać swoje przychody. Jednak w świetle rosnącej konkurencji firma zwróciła się ku zachęcaniu obecnych użytkowników do korzystania z jej aplikacji nie tylko do usług płatności online i transgranicznego transferu środków, z których jest znana.

Zaobserwowano, że średni przychód na konto podwoił się w przypadku klientów, którzy korzystają z systemu PayPal częściej niż z usług, z których jest znany. A z walutami cyfrowymi jest jeszcze lepiej, a osoby korzystające z systemu PayPal do kupowania zasobów cyfrowych są dwukrotnie bardziej skłonne do otwierania swoich portfeli PayPal.

„Sądzimy, że znaczna część handlu i płatności będzie miała miejsce w przyszłości w walutach cyfrowych, a my gramy w długą grę” – dodał Ponte.

Obejrzyj: BSV Global Blockchain Convention, Przyszłość wymiany i inwestycji w aktywa cyfrowe

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : PayPal obtains BitLicense, lets users transfer digital assets to other wallets – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO