Oszustwa „Crypto” zarabiają 1 mld USD, sondy Binance i globalne aktualizacje branżowe

Na początku 2021 r. w wyniku oszustw związanych z cyfrowymi walutami utracono ogromny 1 miliard USD. Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) opublikowała raport, w którym wyszczególniono około 46 000 osób z ponad 2 600 USD indywidualnych strat. Według FTC jest to około 60 razy więcej niż w 2018 r., a głównymi źródłami tego oszustwa są platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram i Facebook.

Doniesiono, że prawie 600 milionów dolarów zostało utraconych z powodu fałszywych okazji inwestycyjnych, po których nastąpiły oszustwa romansowe z około 185 milionami dolarów, oszuści biznesowi z 93 milionami dolarów i oszuści rządowi z 40 milionami dolarów. Najpopularniejszymi walutami cyfrowymi używanymi do płacenia oszustom są BTC, Tether i ETH.

Tymczasem senator Cynthia Lummis (R-WY) i Kirsten Gillibrand (D-NY) zaproponowały projekt ustawy o nazwie Responsible Financial Innovation Act, której celem jest ochrona rynku i jego konsumentów przy jednoczesnym promowaniu innowacji finansowych. Projekt ustawy daje główny nadzór Komisji ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) nad Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W powiązanych wiadomościach SEC obecnie bada Binance w związku z rzekomą sprzedażą tokenów bezpieczeństwa w 2017 roku. Cyfrowa giełda walut jest w gorącej wodzie po tym, jak rzekomo złamała prawo dotyczące papierów wartościowych w USA, sprzedając tokeny BNB.

Zgodnie z białą księgą, BNB – który jest obecnie piątym co do wielkości tokenem na świecie – zostałby rozprowadzony do ograniczonej liczby 200 milionów, z czego połowa zostałaby sprzedana w ramach początkowej oferty monet (ICO). Amerykański organ regulacyjny bada również możliwe nadużycia związane z wykorzystywaniem informacji poufnych przez Binance i jej amerykańską filię Binance.US utworzoną w 2019 roku.

„Nie byłoby właściwe, abyśmy komentowali nasze bieżące rozmowy z organami regulacyjnymi, które obejmują edukację, pomoc i dobrowolne odpowiedzi na prośby o informacje” – powiedział Binance w oświadczeniu dla Bloomberga. Firma dodała, że ​​nadal będzie spełniała wszystkie wymagania stawiane przez regulatorów. W chwili pisania tego tekstu SEC nie ma komentarza.

Oto zestawienie najnowszych aktualizacji branżowych z całego świata.

Korea Południowa ma zamiar uruchomić Komitet ds. Zasobów Cyfrowych – po upadku stablecoin Terra w zeszłym miesiącu. Komitet będzie nadzorował tworzenie wszystkich polityk i nadzór nad zasobami cyfrowymi.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wszystkie kobiety otrzymają darmowe domeny „krypto”. Ruch ma na celu zapewnienie kobietom możliwości uczenia się i uczestniczenie w rozwoju Web 3 w kraju.

W Polsce w tym tygodniu Warszawa była gospodarzem udanego interaktywnego wydarzenia CoinGeek Bitcade. Bitcade daje każdemu szansę zanurzenia się we wszystkim, co może zaoferować blockchain w czasie rzeczywistym, już teraz.

https://twitter.com/RealCoinGeek/status/1534182487445884928?s=20&t=YF2P3f8nsPmgLVbMNNYjYw

Obejrzyj najnowszy odcinek The Blockchain Beat z Becky Liggero Fontana podczas największej imprezy iGaming na świecie — ICE 2022 w Londynie. Dodatkowo obejrzyj jak Patrick Thompson i Paul Kupiec z American Enterprise Institute omawiają stablecoiny, księgi publiczne i cyfrową walutę Rezerwy Federalnej w ostatnim odcinku Więcej niż pieniądze.

Obejrzyj te filmy na kanale YouTube CoinGeek.

Obejrzyj: ICE London 2022 otwiera swoje podwoje w ExCeL | Beat Blockchain odc. 3

Zobacz także odcinek 10 Więcej niż pieniądze z Paulem Kupcem: Standardowy blockchain rozwiąże problem interoperacyjności

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 90: ‘Crypto’ scams net $1B, Binance probed and global industry updates – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO