Abu Dhabi rozdaje kobietom-rezydentom darmowe domeny walut cyfrowych

Dzięki swojej najnowszej inicjatywie miasto Abu Dhabi chce przyciągnąć więcej sieci Web3. Inicjatywa jest partnerstwem między dwiema agencjami miasta — Access Abu Dhabi i Abu Dhabi Investment Office (ADIO) — oraz dostawcą usług tożsamości i nazw domen NFT w sieci Web3, Unstoppable Domains.

Zgodnie z komunikatem prasowym wszystkie kobiety mieszkające w Emiracie Abu Zabi mają otrzymać bezpłatną walutę cyfrową, NFT i nazwę domeny blockchain, gdy zarejestrują się na platformie. Inicjatywa ma na celu przyciągnięcie większej liczby kobiet do Web3, kolejnej iteracji Internetu.

Inicjatywa została zaprezentowana podczas przyjęcia dla delegatek „Women in Web 3”, grupy przedsiębiorców technologicznych ze Stanów Zjednoczonych. Podczas wydarzenia przemawiał inż. Abdulla Abdul Aziz Al Shamsi, pełniący obowiązki dyrektora generalnego ADIO, podkreślił, że inicjatywa ta znacznie wzmocni pozycję kobiet.

„Abu Dhabi zapewnia, że ​​przyszłość Web3 jest budowana wokół potężnej infrastruktury, która przemawia do wszystkich członków społeczności. Wspierając inicjatywy, które zapraszają i podnoszą na duchu kobiety, możemy promować różnorodność na początku ery Web3” – powiedział.

ADIO to centrum rządowe odpowiedzialne za przyciąganie i ułatwianie inwestycji w Emiracie. Według jego szacunków, obecnie tylko około 5-7% uczestników rynku na rynku walut cyfrowych to kobiety. Podobnie tylko 12% uczestników branży blockchain to kobiety.

Abu Dhabi i Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą stać się centrami walut cyfrowych

Oprócz tej inicjatywy Abu Dhabi chce stać się globalnym centrum walut cyfrowych. Aby to osiągnąć, miasto wprowadza regulacje i ustanawia organy nadzoru. Wolna strefa finansowa stara się również zapewnić przejrzystość regulacyjną dla innych aspektów rynku aktywów cyfrowych. Abu Dhabi Global Market (ADGM) zaproponował regulacje dotyczące kwitnącego rynku NFT w lutym.

Entuzjastyczne przyjęcie przez Abu Zabi rynku aktywów cyfrowych znajduje odzwierciedlenie w innych miastach członkowskich ZEA. Krajowy system licencjonowania firm zajmujących się aktywami cyfrowymi spowodował, że lokalny rynek walut cyfrowych wzrósł o 1500% w wolumenie obrotu.

Obejrzyj: BSV Global Blockchain Convention, Blockchain na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Abu Dhabi gives away free digital currency domains to female residents – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO