Więcej niż pieniądze Odcinek specjalny: Paul Kupiec o stablecoinach, księgach publicznych i cyfrowej walucie Rezerwy Federalnej

Paul Kupiec jest starszym pracownikiem American Enterprise Institute. W tym tygodniu dołącza do Patricka Thompsona na CoinGeek’s More Than Money, aby porozmawiać o stablecoinach, księgach publicznych, cyfrowej walucie Rezerwy Federalnej (FRDC) i nie tylko.

Kim jest Paweł Kupiec?

Kupiec jest ekonomistą i starszym pracownikiem American Enterprise Institute. Po ukończeniu doktoratu zaczął wykładać na NC State University, zanim przeszedł do Rady Rezerwy Federalnej, gdzie pracował z Alanem Greenspanem i innymi.

Po pobycie w Fed Kupiec przeniósł się na Wall Street, pracując dla JPMorgan i Freddie Mac, zanim przeniósł się do Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF), a następnie do Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC). To dość tło w regulacjach bankowych, kwestiach rynku papierów wartościowych i rynków finansowych.

Po spędzeniu dużej ilości czasu na myśleniu o tym, jak waluty cyfrowe i technologia blockchain pasują do tradycyjnego systemu finansowego, uważa, że ​​„publiczne księgi rozproszone to nowy sposób na rozliczanie i rozliczanie płatności”.

Mamy cyfrową walutę Rezerwy Federalnej

Thompson prosi Kupca o jego przemyślenia na temat tzw. cyfrowej waluty Rezerwy Federalnej. Chce wiedzieć, czy byłaby to wersja CBDC Rezerwy Federalnej.

Kupiec mówi, że byłoby to zasadniczo to samo, co bank rezerwuje emisje Rezerwy Federalnej dla zabezpieczenia banków. W tej chwili Fed zastanawia się, czy udostępnić publicznie ten sam rodzaj rzeczy. Mówi, że korzyści i zagrożenia FRDC są rozważane po wydaniu na początku tego roku rozporządzenia wykonawczego prezydenta Joe Bidena.

Thompson pyta Kupca, czy taka innowacja stanowiłaby zagrożenie dla istniejącego systemu? Odpowiada, że ​​są na ten temat dwa obozy lub szkoły myślenia. „Jest podzielony na wzgórzu”, mówi, wyjaśniając, że niektórzy w rządzie dostrzegają i podkreślają ryzyko, podczas gdy inni skupiają się na innowacjach.

W opinii Kupca FRDC różniłoby się od prywatnych stablecoinów i innych podobnych aktywów, ponieważ jest to zobowiązanie samej Rezerwy Federalnej i zawsze mogą wydrukować pieniądze potrzebne do jej poparcia. Jednak chociaż uważa, że ​​byłoby to „wolne od ryzyka”, nie wierzy, że FRDC będzie handlować w publicznej księdze cyfrowej.

Web 3.0 i Internet Rzeczy

Thompson zmienia bieg, prosząc Kupca o zdefiniowanie Web 3.0. Wskazuje na niedawny artykuł Kupca i prosił go o opisanie swojej wizji Web 3.0.

Kupiec podsumowuje to jako „Internet Rzeczy”. Wspomina o inteligentnych urządzeniach, o tym, jak zostaną połączone i jak będą w stanie zautomatyzować takie procesy, jak zamawianie artykułów spożywczych i płacenie za nie, gdy zapasy są niskie. Uważa, że ​​tak zwane „inteligentne kontrakty” usprawnią wiele uciążliwych procesów, uwalniając nową wydajność w różnych branżach, takich jak zakupy i łańcuchy dostaw.

Zunifikowany system, technologia blockchain i efektywność energetyczna

Thompson zwraca uwagę, że obecna sytuacja w branży walut cyfrowych przypomina erę bankowości „WildCat”; wiele osób używa różnych tokenów i monet, a wiele z nich nie jest powszechnie akceptowanych. Pyta Kupca, czy w pewnym momencie świat będzie musiał zdecydować się na jeden stablecoin lub CBDC.

Kupiec odpowiada twierdząco. Uważa, że ​​wartość zostanie ustalona na jednym standaryzowanym łańcuchu bloków, eliminując problem interoperacyjności. Przewiduje, że powstanie jedna ustandaryzowana cyfrowa księga publiczna, która będzie znacznie bardziej energooszczędna niż obecni kandydaci.

Thompson naciska na niego, jakie specyfikacje powinien mieć blockchain, który według niego powinien mieć. Kupiec przyznaje, że nie jest ekspertem w tej dziedzinie, ale uważa, że ​​może to być system typu proof-of-stake lub nawet bardziej energooszczędny. Wierzy również, że każdy taki system zacznie się od stabilnej monety opartej na dolarach jako podstawowego środka wymiany. Zauważa, że ​​jest jeszcze wiele problemów do rozwiązania, zanim ten system stanie się rzeczywistością, ale te rozwiąże połączenie inteligentnych ludzi i ogromnych ilości pieniędzy.

Thompson skupia się na idei, że blockchainy typu proof-of-work są energochłonne i pyta, czy Kupiec wierzy, że nastąpi odejście od nich na rzecz czegoś innego? Kupiec mówi, że PoW jest zbyt energochłonny, ale nie wie, jakie to rozwiązanie. Może to być dowód stawki lub może to być coś, nad czym pracujemy, ale nie jest jeszcze powszechnie znane. Poza efektywnością energetyczną uważa, że ​​blockchainy i księgi publiczne nie są jeszcze powszechnie godne zaufania i należy nad tym popracować, zanim jakikolwiek zbudowany na nich system zostanie powszechnie przyjęty.

Pod koniec Thompson pyta, jakie inne problemy należy przezwyciężyć, a Kupiec odpowiada, że ​​najważniejsze jest ustawodawstwo. Zauważa, że ​​prywatne stablecoiny pozostają przede wszystkim nieuregulowane, jak DAO działają jak korporacje, ale nie są traktowane jako takie zgodnie z prawem oraz jak giełdy takie jak Coinbase (NASDAQ: COIN) nie segregują kont użytkowników, aby ich aktywa mogły być wykorzystane w przypadku upadłości. Przypomina nam, że obecny system finansowy musiał stawić czoła tym samym wyzwaniom i ostatecznie zostały one dopracowane.

Na koniec Kupiec przypomina widzom, że to wszystko jest bardzo nowe, że niesie to za sobą ryzyko i że powinni uważać na to, w co wkładają swoje pieniądze.

Obejrzyj: Panel BSV Blockchain Convention, Przyszłość usług finansowych w Blockchain: większa wydajność i integracja

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : More Than Money Special Episode: Paul Kupiec on stablecoins, public ledgers and Federal Reserve Digital Currency – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO