BYONFT: Przynieś swój własny, niepodlegający wymianie token

Projekt Fronks był generatywnym projektem NFT, który wystartował w kwietniu 2022 roku i przez kilka miesięcy wydawał się ciemny. Ich konto na Twitterze właśnie drażniło grę platformową, w której właściciele mogą używać swojego Fronka jako postaci.

W związku z gwałtownym spadkiem sprzedaży NFT w 2022 r. rynek potrzebuje innego wymiaru, aby stymulować popyt. Tak zwany JPEG NFT wydaje się wymierać na rzecz takiego, które faktycznie dodaje wartość, na przykład wyłącznego dostępu. Jeśli istnieją pliki NFT JPEG, które również są użyteczne, to jaki jest sens wyłącznie plików NFT JPEG?

Ta koncepcja jest podobna do rynku gier karcianych (TCG), gdzie wszystkie karty mają zastosowanie w jakiejś grze, jednym z wymiarów tego rynku jest aspekt kolekcjonerski. Niektórzy kupujący lubią grafikę na karcie, czynnik nostalgii lub po prostu spekulują na temat przyszłej ceny karty. Tam, gdzie istnieje media, ustalana jest cena minimalna. Taka dynamika nie istnieje w obecnej przestrzeni cyfrowej waluty, w której wiele wartości NFT pochodzi z teorii wielkiego głupca. Bez wartości spekulacyjnej te NFT nagle stają się bezwartościowe.

Haste Arcade niedawno uruchomiła Game Collectibles, które są zasadniczo DLC (treścią do pobrania) dla oryginalnych gier opracowanych przez firmę. Obecny zestaw przedmiotów kolekcjonerskich to różne skórki dla statku, którym sterujesz w Lost lub piłki w Jump.

Haste Arcade

Kolejna gra, która zajęła trzecie miejsce w konkursie Haste Game-On Competition, Quack and Field pozwala graczom przynieść wychowaną przez siebie kaczkę z różnymi statystykami (prędkość pływania, prędkość biegania), które wpływają na rozgrywkę.

Haste Game-On Competition, Quack and Field

Ta koncepcja nie jest nowa w branży gier wideo, jednak nowością jest aspekt handlowy. W tym przypadku zdolność do spekulacji i handlu jest korzyścią drugorzędną, a nie podstawową. Niezależnie od ceny tych przedmiotów kolekcjonerskich, zawsze można je wykorzystać w grach zręcznościowych i służyć jako niezmienny zapis własności. Takie czynniki kontrastują ze spekulacjami, które napędzają obecne rynki NFT. Co więcej, ponieważ te DLC NFT są naprawdę własnością nabywców, będą żyć w łańcuchu bloków, nawet jeśli platforma do gier miałaby upaść.

Jest to godne uwagi, biorąc pod uwagę wiadomość, że Nintendo zamyka swój sklep internetowy 3DS w marcu 2023 roku. Chociaż obecni gracze nadal będą mieli DLC, które wcześniej kupili na swoich urządzeniach, nowi gracze nie mają możliwości zakupu cyfrowych gier 3DS lub DLC. Gdyby DLC naprawdę należało do graczy, Nintendo mogłoby bez obaw zamknąć swój eShop, ponieważ nowi gracze zawsze będą mogli kupić stare DLC na rynku wtórnym. Dodatkowo starzy gracze mogliby odzyskać część kosztów DLC lub potencjalnie zarobić.

Społeczności graczy odrzuciły koncepcję przekształcenia DLC w NFT, ale ta obawa jest prawdopodobnie oparta na obecnej dynamice rynku, gdzie czysta spekulacja doprowadza NFT do absurdalnych cen. W modelu omówionym powyżej, transakcje niefinansowe DLC miałyby tendencję do zbliżania się do prawdziwej ceny rynkowej. W wielu przypadkach rynek wtórny może mieć niższe ceny, z czego wielu graczy chętnie skorzysta.

Ponieważ przestrzeń walut cyfrowych jest zmuszona do dojrzewania ze względu na niskie ceny aktywów, należy dodać prawdziwą wartość, aby uzasadnić zakupy NFT w przyszłości. Wiele oszustw zniknie i pozostaną tylko wartościowe. Dzięki nowym wymiarom dodanym do starych rynków, wynikowa kreatywność będzie interesująca.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Małe płatności, Wielka zabawa: Mikropłatności w grach casual

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BYONFT: Bring your own non-fungible token – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO