Były minister Muhammad Afzar Ahsan zaprasza uczestników GBC22 do odkrywania Pakistanu jako „następnego miejsca inwestycji”

Pierwszy dzień BSV Global Blockchain Convention był świadkiem kilku ekscytujących momentów, wraz z kilkoma rozmowami edukacyjnymi. Jedną z takich przemówień wygłosił Muhammad Afzar Ahsan, były minister stanu i przewodniczący Rady Inwestycyjnej Pakistanu, który dwukrotnie gościł w tym roku Jimmy’ego Nguyena z BSV Blockchain Association i innych liderów blockchain w kraju, w tym raz na Pakistan Blockchain Summit. Nguyen i inni zostali przedstawieni wszystkim najważniejszym interesariuszom technologicznym w Pakistanie, gdzie wspólnie omawiali i badali obszary rozwoju za pomocą technologii blockchain.

Ahsan zwrócił uwagę, że wydajność nowej technologii w większym stopniu zależy od zdolności intelektualnych niż od zasobów krajowych. Powiedział, że blockchain zapewnia rozwiązania dla wielu branż — między innymi nieruchomości, Internetu rzeczy, łańcucha dostaw, opieki zdrowotnej i usług finansowych.

Podkreślając kilka istotnych liczb dla publiczności, Ahsan ujawnił, że do 2030 r. globalny rynek blockchain będzie wart 1432 miliardów dolarów, a sektor ten może zwiększyć globalny PKB o 7,6 biliona dolarów. „Prawie 96% ekspertów finansowych uważa, że ​​blockchain osiągnął popularność i zmienia sposób działania systemów finansowych. W 2022 [do tej pory] światowe wydatki na blockchain wynoszą około 4,1 mld USD, prawie o 50% więcej niż w 2019 roku” – powiedział.

Muhammad Afzar Ahsan

Zauważył, że technologia blockchain chroni aktywa, wyznacza granice organizacyjne, ustanawia i weryfikuje możliwości techniczne, reguluje interakcje z narodami, organizacjami, komunikacją i osobami oraz kieruje działaniami zarządczymi. Powołując się na podstawy technologii blockchain, Ahsan wspomniał, że blockchain znacznie ograniczył oszustwa i ryzyko, a technologia ta zależy od przejrzystości wszystkich transakcji i jest wielkim atutem w udostępnianiu danych, identyfikowalności, monitorowaniu i innych usługach.

Przyjęcie blockchain

Ahsan stwierdził, że wiele branż przyjmuje technologię blockchain ze względu na liczne korzyści. „Istnieją różne wyzwania techniczne, takie jak rozmiar bloku, wydajność i skalowalność, dlatego wykorzystanie opłacalnej technologii jest jeszcze ważniejsze. A Bitcoin SV to oferuje.”

Według Ahsan, prawdziwy blockchain oferuje rozwiązania, które mogą rozwiązywać od dawna oczekujące wyzwania, z którymi regularnie borykają się przedsiębiorstwa. Mimo to, powiedział, minie lata, zanim blockchain przejmie tradycyjne procesy biznesowe.

„Proces adopcji technologii blockchain będzie stopniowy i stały, a nie nagły. Aplikacje Blockchain są budowane na bazie danych cyfrowych, komunikacji, konkurencji i najwyższej klasy infrastruktury, co obniży koszty ekspedycji i umożliwi szybkie pojawienie się nowych przypadków użycia” – powiedział Ahsan publiczności.

Podkreślił, że przedsiębiorstwa muszą odpowiednio przeszkolić swoich pracowników w zakresie edukacji blockchain, wskazując, że firmy finansowe już wdrażają tę technologię, podczas gdy organizacje produkcyjne nie.

Muhammad Azfar Ahsan

Powtarzając, że blockchain wpłynie na każdą firmę na całym świecie, powiedział, że Stany Zjednoczone i Chiny w dużej mierze przygotowały podstawy do masowego przyjęcia tej technologii. „W Stanach Zjednoczonych zarówno sektor prywatny, jak i publiczny wierzą w badania naukowe i innowacje, ponieważ technologia zawsze była jednym z głównych motorów wzrostu gospodarczego Ameryki. Startupy technologiczne stanowią około 22% wszystkich firm w Stanach Zjednoczonych. Podobnie Chiny ustanowiły nowych partnerów przemysłowych zajmujących się zaawansowanymi technologiami, aby promować technologie takie jak sztuczna inteligencja i robotyka.

„Chiny są wylęgarnią badań i rozwoju [B+R], czy to międzynarodowych inkubatorów technologii, czy finansowania przedsięwzięć. A dziś ma największą liczbę naukowców i inżynierów zajmujących się badaniami i rozwojem na świecie”.

Podsumowując, Ahsan pochwalił rozwój swojego ojczystego Pakistanu w sektorze technologicznym, informując wszystkich o poprawie rankingu Pakistanu w Global International Index ze 137 w 2013 r. do 99 w 2021 r. Werbalne i serdeczne zaproszenie do wszystkich uczestników na zjeździe, aby odwiedzić Pakistan, Ahsan wypowiedział te słowa z dumą i pokorą: „Pakistan to kraj możliwości. Chcę, żebyście wszyscy odwiedzili mój kraj, aby odkryć Pakistan jako kolejny cel inwestycyjny.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Former minister Muhammad Afzar Ahsan invites GBC22 attendees to explore Pakistan as ‘your next investment destination’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO