Oman wspiera pionierską firmę wydobycia bloków zasilanych gazem ziemnym z siedzibą w USA

Oman, oficjalnie Sułtanat Omanu, planuje wykorzystać wydobycie za blok, aby zmniejszyć swój wkład w spalanie gazu. Kraj objął udziały w Crusoe Energy Systems Inc., amerykańskiej firmie, która jest jednym z pionierów wykorzystywania wyrzuconego gazu ziemnego do zasilania wydobycia bloków.

Według raportu Bloomberga, suwerenny fundusz majątkowy tego kraju Bliskiego Wschodu, Oman Investment Authority (OIA), ujawnił to w oświadczeniu. Fundusz brał udział w rundzie finansowania serii C Crusoe Energy o wartości 350 USD, zakończonej w kwietniu.

Zarówno OIA, jak i Crusoe Energy odmówiły ujawnienia wielkości i warunków udziału, ale dzięki umowie firma rozpocznie działalność w tym kraju. Crusoe Energy wdroży generatory prądu i zablokuje sprzęt wydobywczy do wychwytywania gazu w kopalniach naftowych.

Bloomberg zauważa, że ​​firma zorganizowała warsztaty z największymi firmami naftowymi Omanu, w tym OQ SAOC i Petroleum Development Oman na początku tego tygodnia. Chase Lochmiller, dyrektor generalny firmy, oświadczył, że firma z Denver otworzy biuro w Muscat w Omanie.

„Zawsze uważaliśmy, że obecność w regionie MENA jest dla nas ważna, biorąc pod uwagę jego udział w globalnym rozbłysku. Poszukujemy poparcia ze strony krajów, które aktywnie próbują rozwiązać problemy z rozbłyskiem”, powiedział Lochmiller.

Motywacja Omanu do współpracy z Crusoe Energy

Oman, wraz z innymi krajami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, odpowiada obecnie za około 38% światowego rozbłysku. Jednak rząd Omanu podobno podpisał z Bankiem Światowym umowę o ograniczeniu rozszerzania do zera do 2030 roku.

Partnerstwo z Crusoe Energy pomoże jej osiągnąć ten cel. Firma planuje rozpocząć pilotażową operację wydobycia do końca tego roku lub na początku 2023 roku.

Crusoe Energy jest jedną z firm zmieniających negatywną narrację środowiskową, społeczną i ładu korporacyjnego (ESG) dotyczącą wydobywania nagród za bloki walutowe. Firma została niedawno doceniona przez Bank Światowy za „innowacyjne” rozwiązanie do wytwarzania energii.

Crusoe Energy odniosła sukces w swojej działalności w innych regionach, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła współpracę z ExxonMobil w ramach projektu pilotażowego.

Niezależnie od tego, wydobywanie nagród za bloki walut cyfrowych nadal cieszy się złą opinią w wielu jurysdykcjach. Łatwo to podkreślić w unijnej propozycji zakazu blockchainów typu „proof-of-work”, które upadły w ostatniej chwili.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Oman backs US-based natural gas-powered block reward mining pioneer company – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO