Wspierana przez Coinbase giełda Rain na Bliskim Wschodzie zwalnia pracowników w związku z wyprzedażą walut cyfrowych

Rain Financial Inc., firma cyfrowa z siedzibą w Bahrajnie, wspierana przez Coinbase Ventures, zwolniła dziesiątki swoich pracowników. Rain, opisywana jako jedna z największych giełd walut cyfrowych na Bliskim Wschodzie, twierdzi, że zwolnienia były wymuszone przez pogorszenie koniunktury na rynku.

Bloomberg informuje, że firma przekazała już zwolnienie zainteresowanym pracownikom, powołując się na osoby bliskie sprawie, które nie chciały zostać zidentyfikowane. Mówiło, że topór dotarł do kilku działów.

W oświadczeniu współzałożyciel i dyrektor generalny Joseph Dallago potwierdził zwolnienia, nazywając to trudną decyzją. Powiedział:

„Ponieważ kryptowaluty i rynki globalne nadal zwalniają, to z kolei wpłynęło na firmy na całym świecie. Musieliśmy podjąć trudne decyzje, aby móc przejść przez ten okres niepewności i możemy potwierdzić, że zmniejszyliśmy liczbę pracowników w Rain.

Według szacunków Crunchbase zatrudnienie w firmie wynosi od 251 do 500 osób. Rain powiedział, że zamierza zwiększyć liczbę pracowników do 800 i rozszerzyć działalność w Afryce i regionie MENA w ostatniej rundzie finansowania w styczniu.

Trend zwolnień pracowników jest powszechny wśród firm walutowych w tym cyklu rynkowym. Gemini, giełda założona przez bliźniaków Winklevoss, również niedawno ogłosiła, że ​​zwolni 10% swojego personelu na całym świecie. Nawiasem mówiąc, amerykańska Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) niedawno wniosła pozew przeciwko firmie Gemini, oskarżając wymianę kłamstw na temat przyszłych produktów BTC w 2017 r., twierdząc, że Gemini wprowadził regulatora w błąd, gdy wprowadził jeden z pierwszych przyszłych produktów w aktywach cyfrowych rynek.

Podobnie Robinhood (NASDAQ: HOOD) ogłosił w kwietniu, że zwolni około 6% swoich pracowników. W przypadku Robinhooda firma utrzymywała, że ​​zwolnienia miały sprawić, że będzie ona odchudzona po okresie gwałtownej ekspansji w 2021 roku.

Perspektywy na rynku walut cyfrowych wciąż ponure

Wiele czynników przyczyniło się do spowolnienia na rynku walut cyfrowych, w tym konflikt między Rosją a Ukrainą, obawy o inflację i awarię algorytmicznego stablecoina Terra, Terra USD (UST).

Obecnie kapitalizacja rynku walut cyfrowych wynosi około 1,22 biliona dolarów na dane z CoinMarketCap, co jest dalekie od ponad 3 biliona dolarów, jakie osiągnął w zeszłym roku. Rynek nie wykazuje żadnych oznak odwrócenia, ponieważ warunki, które spowodowały spowolnienie, nadal się utrzymują.

Niezależnie od tego, firmy zajmujące się cyfrowymi walutami pozostają optymistyczne w stosunku do rynku w dłuższej perspektywie i pozostają niewzruszone. Coinbase (NASDAQ: COIN) odnotował straty w wysokości 430 milionów dolarów w raporcie zysków za pierwszy kwartał. Obwiniając fatalne wyniki na „irracjonalnie pesymistycznych klientów”, utrzymywał, że jego finanse pozostają solidne.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Coinbase-backed Rain exchange in the Middle East lays off employees amid digital currency sell-off – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO