Korea Południowa uruchomi Komitet ds. Zasobów Cyfrowych w reakcji na upadek Terry

Determinacja Korei Południowej do wprowadzenia szerokich przepisów dotyczących walut cyfrowych nadal się umacnia. Rząd potwierdził, że powołuje Komitet ds. Zasobów Cyfrowych, który będzie nadzorował wszelkie formułowanie polityki i nadzór nad zasobami cyfrowymi.

Według doniesienia lokalnego serwisu informacyjnego Newspim, Komitet ds. Zasobów Cyfrowych powstał z inicjatywy rządzącej Partii Władzy Ludowej. Partia zamierza zreorganizować i poszerzyć Specjalny Komitet ds. Zasobów Wirtualnych (SCVC), który utworzyła w maju w odpowiedzi na awarię tokenów Terra UST i LUNA.

Komitet będzie działał jako organ jednoczący wszystkie sprawy związane z regulacjami waluty cyfrowej do czasu uchwalenia Ustawy Podstawowej o Aktywach Cyfrowych (DABA) w 2023 roku. Oznacza to, że będzie miał uprawnienia nad departamentami Ministerstwa Strategii i Finansów, FSC, Ministerstwo Nauki i Teleinformatyki oraz Komitet Ochrony Danych Osobowych, który tworzy regulacje dotyczące zasobów cyfrowych.

Będzie również sprawował nadzór nad kryteriami notowań i weryfikacji giełd walut cyfrowych, a także nad systemem ujawniania informacji i środkami ochrony inwestorów w branży walut cyfrowych w kraju.

Jeden z urzędników państwowych powiedział serwisowi informacyjnemu, że inauguracja komitetu nastąpi po zatwierdzeniu nowego przewodniczącego Komisji Usług Finansowych (FSC). Nowo wybrany Yoon Suk-yeol nie ogłosił kandydatury na to stanowisko, ale oczekuje się, że zrobi to jeszcze w tym miesiącu.

Ustawa DABA wciąż na stałym kursie do egzekwowania w 2024 r.

Przed ogłoszeniem komitetu rząd podkreślał potrzebę szybkiego wprowadzenia regulacji dotyczących walut cyfrowych. Pojawiły się propozycje przyspieszenia uchwalenia ustawy DABA, powołując się na wzrost inwestycji w waluty cyfrowe.

„Na koniec zeszłego roku dzienna kwota transakcji wirtualnych aktywów wyniosła 11,3 biliona wonów, co jest zbliżone do średniej dziennej transakcji KOSDAQ… Należy powołać ministerstwo do ochrony inwestorów w aktywa cyfrowe na poziomie ochrony inwestorów giełdowych ”, powiedział Hwang Seok-jin, członek SCVC.

Jednak rząd nowo wybranego prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeol nie ogłosił odstępstwa od swojego planu działania, aby rozpocząć egzekwowanie ustawy DABA od 2024 roku. Suk-yeol oświadczył również, że rząd rozważy opodatkowanie aktywów cyfrowych tylko po ustawie jest na miejscu.

Tymczasem Terra, źródło wzmożonych obaw, nadal walczy z prawem i sądem opinii publicznej. Financial Times donosi, że wydarzenia związane z upadkiem ekosystemu sprawiły, że dyrektor generalny TFL, Do Kwon, stał się „najbardziej znienawidzonym człowiekiem w Korei Południowej”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea to launch a Digital Assets Committee in continued reaction to Terra’s collapse – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO