Blockchain jest kluczem do wyeliminowania oszustw związanych z tożsamością i danymi uwierzytelniającymi: dr Mohamed Al Hemairy w CoinGeek Backstage

Ekosystem blockchain na Bliskim Wschodzie tętni życiem i wyznacza tendencję do naśladowania w innych regionach. Na uboczu szczytu AIBC w Dubaju, jeden z ludzi stojących na czele tego wysiłku, dr Mohamed Al Hemairy, dołączył do CoinGeek Backstage, aby porozmawiać o swojej nowej roli jako członka rady doradczej BSV Blockchain Association i o tym, jak blockchain może zwalczać oszustwa.

Podczas gdy większość Bliskiego Wschodu jest gotowa na blockchain, Dubaj jest niekwestionowanym liderem. Jak Al Hemairy powiedział Becky Liggero z CoinGeek, miasto udowadnia, że ​​blockchain można wykorzystać do ulepszania świata dla rasy ludzkiej, a nie tylko dla szumu i szybkich pieniędzy.

Al Hemairy jest szefem biura transferu technologii na Uniwersytecie w Szardży. Niedawno został również powołany do rady doradczej stowarzyszenia BSV Blockchain Association, obok takich osób jak prezes forum IPv6 Latif Ladid.

W swojej nowej roli planuje „zwiększyć świadomość na temat blockchain, a także doradzać, jaka będzie przyszłość tej technologii, jakim aplikacjom może służyć”. Dodał, że nadchodzi przyszłość metaverse i NFT i wierzy, że BSV może odegrać kluczową rolę we wspieraniu tej przyszłości.

University of Sharjah stawia na blockchain BSV, aby zweryfikować poświadczenia akademickie i pozbyć się fałszywych certyfikatów i stopni naukowych. Ten przemysł fałszywych danych uwierzytelniających jest wart miliardy i rośnie.

Jak powiedział CoinGeek Backstage Al Hemairy, „wykorzystanie łańcucha bloków może naprawdę pomóc rozwiązać ten problem i usunąć fałszywe dowody tożsamości”. Uważa, że ​​rządy na Bliskim Wschodzie i poza nią mogą wydać na blockchainie ujednolicony identyfikator, który będzie można łatwo zweryfikować, co drastycznie ograniczy oszustwa i związane z nimi przestępstwa.

Naukowiec zagłębił się również w metawersum, obszar, który eksplodował w ciągu ostatnich dwóch lat. I chociaż zaproponowano wiele przypadków użycia tego wirtualnego świata, od marketingu imersyjnego przez gry po interakcje społeczne, Al Hemairy widzi jeszcze jeden przypadek użycia — zachowanie kultury.

Według niego kultura jest łatwo gubiona i zapominana na fali nowych technologii, globalizacji i nie tylko. Metaverse może pozwolić obecnemu pokoleniu zachować swoje tradycje dla przyszłych pokoleń, zwłaszcza dla społeczności islamskiej, która jego zdaniem ma wiele tradycji wartych zachowania.

Obejrzyj: Najważniejsze wydarzenia AIBC Dubai 2022: Akon, graj, aby zdobywać gry i korzystaj z technologii blockchain, aby czynić dobro

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Blockchain is key to eliminating identity, credential fraud: Dr. Mohamed Al Hemairy on CoinGeek Backstage – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO