Bitcoin to muzyka dla uszu artystów: BSV Global Blockchain Convention zajmuje się muzyką i blockchain

Technologia Bitcoin będzie jak muzyka dla uszu artystów. TAk. Sposób, w jaki artyści i muzycy często zmagali się z nawiązaniem kontaktu z tysiącami i milionami fanów i zachęcaniem ich do pracy, stopniowo się zmienia i będzie się zmieniać w nadchodzących latach. Ta zmiana jest możliwa dzięki technologii blockchain firmy BSV, która wzmacnia pozycję zarówno weteranów, jak i nowych artystów i muzyków.

Rzućmy okiem na dyskusję panelową, która zagłębia się w ten temat na Global Blockchain Convention 2022 w Dubaju. Moderatorem panelu „Music & Blockchain” był Marc Scarpa, współzałożyciel DeFiance Media, do którego dołącza trzech panelistów — Shem Booth-Spain, współzałożyciel i dyrektor generalny Blarecast Systems Ltd.; Michał Sciłowski, CEO Soundoshi; i Frames Jenco aka Luke Rohenaz, założyciel Jamify.

BSV Global Blockchain Convention tackles music and blockchain panel

Booth-Spain zwrócił uwagę tłumów, gdy zapytał: „… jak możemy zdobyć Beyonce, która zapewnia uczciwe prawa do przesyłania strumieniowego i jak sprawić, by ktoś w Afryce, Nigerii lub gdziekolwiek na świecie mógł zarabiać na muzyce? ”

Kluczową rzeczą, według Booth-Spain, jest to, jak technologia blockchain będzie ważna dla ogromnej branży, takiej jak muzyka, ale także dla artystów i posiadaczy praw, aby mogli szybko zarabiać na swoich treściach dzięki wysoce bezpiecznemu systemowi nanopłatności , co jest dość rewolucyjną rzeczą.

„Tak naprawdę nie widzieliśmy tego na świecie, ale będzie to niesamowita rzecz, w której muzycy będą mogli natychmiast otrzymać zapłatę. Blockchain wzmocni ekonomicznie muzyków i artystów, przeciwstawiając się słynnemu powiedzeniu w świecie sztuki, które mówi, że artyści [muzycy] są biedni” – dodał.

Kontynuował: „Mamy szczęście, że możemy przywrócić moc artystom. Mogą w końcu zostać nagrodzeni za wszystkie utracone bodźce”.

„To technologia, obiecujący ogień, który umożliwia te nanotransakcje, natychmiastowe płatności, natychmiastowe rozpoznanie i całe mnóstwo innych metod zachęty, które oszczędzają podejście artystów”.

Co powstrzymuje Wielką Trójkę przed przyjęciem tej technologii?

„Bitcoin to wydajna technologia. BSV jest w rzeczywistości technologią wzmacniającą, a rzeczy, które umożliwia BSV, nie są możliwe w przypadku innych technologii, w tym ETH, z mojego doświadczenia” – powiedział Booth-Spain.

Potwierdził, że gdy przemysł muzyczny zacznie dostrzegać te technologie i ponownie motywować artystów, „zobaczymy”, że adopcja stanie się normą. Jenco ma inne podejście do tematu, zauważając, że firmy muzyczne lub artyści chcieliby, aby ludzie strumieniowali swoją pracę za darmo, na którą bardzo ciężko pracowali. Powiedział panelowi i innym, że niektóre platformy zaczynają „flirtować” z tym pomysłem, na przykład Spotify już przeprowadza pewne eksperymenty z NFT, ale artystom trudno jest rzucać swoje prace na nieznane strumienie.

BSV Global Blockchain Convention tackles music and blockchain panel

Adopcja Blockchain w branży rozrywkowej

Przyjęcie Blockchain przez przemysł muzyczny i rozrywkowy jest trudną do złamania skorupą. Czy to się zmieni i jak? Booth-Spain wyraził opinię, że firmy w niektórych branżach często mogą nie być zainteresowane technologiami, ale bardzo interesują ich „dlaczego” i „w jaki sposób wykorzystujemy technologię, aby usprawnić proces”.

„Aplikacja dla BSV może być wykorzystywana do praw licencyjnych, transmisji strumieniowych, NFT i innych w branży rozrywkowej. Jesteśmy dość skoncentrowani na kompilacji z Blarecast i wierzymy w motto: „pokazywanie jest ważne, a nie tylko opowiadanie”.

Dowód jest w budyniu. Technologia Bitcoin pozwala zaoszczędzić ogromne kwoty pieniędzy, dzięki czemu jest wydajna, więc jest to wygrana dla przedsiębiorstw.

Scilowski wtrącił się, aby powiedzieć panelowi i innym, że celem Soundoshi jest ponowne wymyślenie muzyki, przywrócenie romantycznych czasów w muzyce, ludzi spotykających się i słuchających ich ulubionych kompaktów. „Wierzymy, że możemy teraz odtworzyć to uczucie u młodszego pokolenia, ale aby to zrobić, potrzebujemy nośnika muzycznego XXI wieku, który jest cyfrowy na stół”.

BSV Global Blockchain Convention tackles music and blockchain panel

Jenco wspomniał, że TonicPow jest jego głównym celem, ponieważ jest to rynek reklamy, dzięki czemu domena muzyczna jest bardzo naturalna. „Artyści mogą przesłać album na TonicPow, załadować go trochę Bitcoinami i mają tam armię promotorów, w połączeniu z możliwością bezpłatnego przesyłania strumieniowego. Co więcej, fakt, że będą mieli cele konwersji dzięki NFT, jest ogromny. To naprawdę pomaga w adopcji”.

Jenco zwrócił uwagę, że powszechną skargą, jaką słyszy od kilku artystów, jest to, że nie mogą łatwo komunikować się z dużą liczbą fanów. W tym miejscu wkraczają NFT, a użyteczność technologii, takiej jak Bitcoin, odgrywa kluczową rolę.

„Najbardziej teraz zauważam, że ta technologia zmienia relacje między artystami a ich fanami, a to zmienia wiele rzeczy. Dodajemy propozycję wartości w społeczności” — powiedział Jenco.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin is music to artists’ ears: BSV Global Blockchain Convention tackles music and blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO