University of Sharjah wykorzystuje blockchain BSV do weryfikacji certyfikatów akademickich

Konferencje BSV CoinGeek to zdumiewające wydarzenia, które obejmują szeroki zakres tematów związanych z blockchain, Bitcoin i prawie każdym sektorem na całym świecie. Pierwsza w historii BSV Global Blockchain Convention w Dubaju nie różniła się, w rzeczywistości, była bardziej ekscytująca niż poprzednie wydarzenia, ponieważ była świadkiem ponad 1000 uczestników oraz nowatorskiej i regionalnej bazy fanów.

W pierwszym dniu wydarzenia zaprezentowano prezentację zatytułowaną „Akredytacja i certyfikacja akademicka w zakresie BSV Blockchain” autorstwa dr Mohameda Al Hemairy, kierownika Biura Transferu Technologii na Uniwersytecie w Sharjah.

Dr Al Hemairy poruszył powszechny, ale oszukańczy temat dotyczący nieposkromionego wykorzystywania fałszywych certyfikatów i stopni naukowych na całym świecie, co w dużej mierze pozostaje niezauważone, zarówno z wyboru, jak i z winy. Według raportu opublikowanego przez New York Times w 2015 r. rynek fałszywych certyfikatów akademickich był wart miliarda dolarów i rósł.

University of Sharjah utilizes BSV blockchain to verify academic certificates

Fałszywe certyfikaty akademickie: problemy i rozwiązania

Wskazując na problemy związane z wydawaniem fałszywych certyfikatów akademickich, dr Al Hemairy wspomniał, że istnieją różne rodzaje oszustw związanych z poświadczeniami, które mają miejsce po wydaniu przez odpowiedzialne instytucje poświadczeń akademickich. Proces weryfikacji jest skomplikowany, a fałszowanie i manipulowanie certyfikatami cyfrowymi jest powszechną praktyką.

Według dr Al Hemairy’ego w Stanach Zjednoczonych w obiegu są 2 miliony fałszywych stopni naukowych, oprócz ponad 300 nieautoryzowanych uniwersytetów. Jednocześnie w Wielkiej Brytanii działa ponad 200 nieautoryzowanych instytutów. Aby powstrzymać nadużycia, rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił w 2021 r. nowe prawo nakładające karę w wysokości do 1 mln AED (2,7 mln USD) i do dwóch lat więzienia za używanie i wydawanie fałszywych certyfikatów w kraju.

We współpracy ze Stowarzyszeniem BSV Blockchain, Uniwersytet w Sharjah podejmuje obecnie projekt mający na celu rozwiązanie tego problemu, mając na celu wyeliminowanie tej nieetycznej praktyki poprzez przeniesienie procesu z wydawania i weryfikacji wszystkich certyfikatów akademickich na blockchain przedsiębiorstwa BSV.

Dr Al Hemairy przedstawił następnie publiczności rozwiązania, wyjaśniając, w jaki sposób projekt poradzi sobie i rozwiąże istniejące problemy. Podkreślił, że Uniwersytet w Sharjah wykorzystuje blockchain BSV jako niezmienną bazę danych oraz technologię kryptografii do weryfikacji certyfikatów akademickich.

University of Sharjah utilizes BSV blockchain to verify academic certificates

„Cecha niezmienności, decentralizacji, jest wykorzystywana do weryfikacji certyfikatów akademickich bardzo niskim kosztem. Używamy BSV do wielu narzędzi do tworzenia stron internetowych o otwartym kodzie źródłowym, a powodem, dla którego wybraliśmy BSV, jest największy rozmiar bloku oraz największa liczba transakcji na sekundę. Co więcej, koszt każdej transakcji jest bardzo niski” – podkreślił dr Al Hemairy.

Później przedstawił krótką demonstrację przepływu pracy systemu weryfikacji opartego na BSV, w którym autoryzowany instytut wydaje certyfikaty, a studenci podpisują się za pomocą swoich kluczy prywatnych, a zapisy są atestowane i weryfikowane w sieci.

„W przypadkach, w których pracodawcy chcą zweryfikować certyfikaty akademickie potencjalnych kandydatów, ten system weryfikacji z obsługą BSV wykonuje pracę w zaledwie kilku krokach” – ujawnił dr Al Hemairy.

Co sprawia, że ​​ten system jest lepszy od innych?

University of Sharjah utilizes BSV blockchain to verify academic certificates

„Mamy wiele zalet, których nie ma gdzie indziej. Moduł akredytacji i wywoływania certyfikatu po wydaniu przez Ministerstwo odbywa się płynnie w naszym systemie i na razie nie ma go w żadnym innym systemie” – powiedział.

Kolejnym kluczowym elementem jest ujawnianie prywatnych informacji. Według dr Al Hemairy: „Kandydaci mogą zachować poufność wszystkich swoich informacji, ale nieujawnienie wymaganych informacji nie pozwoli na akredytację jego/jej certyfikatu przez odpowiedzialną instytucję”.

„Podpisujesz się kluczem prywatnym, a zostanie wydany certyfikat oparty na blockchainie BSV” – podsumował.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : University of Sharjah utilizes BSV blockchain to verify academic certificates – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO