Dokument konsultacyjny dotyczący cyfrowej waluty dla Indii z MFW i Bankiem Światowym już wkrótce

Indie mogą wkrótce stworzyć ramy regulacyjne dla swojej borykającej się z problemami branży aktywów cyfrowych. Ajay Seth, sekretarz do spraw gospodarczych kraju, ujawnił, że rząd wkrótce sfinalizuje dokument konsultacyjny dotyczący przepisów dotyczących walut cyfrowych.

Według raportu Financial Times of India, Seth ujawnił to podczas przemawiania na imprezie zorganizowanej przez ministra finansów. Ujawnił, że dokument będzie jedną z najbardziej kompleksowych konsultacji przeprowadzonych do tej pory przez Indie w sprawie regulacji cyfrowej waluty.

Dokument jest wynikiem konsultacji przeprowadzonych zarówno z kluczowymi lokalnymi graczami w branży walut cyfrowych, jak i organizacjami międzynarodowymi, takimi jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i Bank Światowy.

„Skonsultowaliśmy się nie tylko z krajowymi interesariuszami instytucjonalnymi, ale także z organizacjami takimi jak MFW i Bank Światowy. Mamy więc nadzieję, że wkrótce będziemy w stanie sfinalizować nasz dokument konsultacyjny” – powiedział.

Dodaje, że gazeta wyjdzie poza regulowanie walut cyfrowych w Indiach. Jest to część szerszych planów ustanowienia globalnego konsensusu w sprawie przepisów dotyczących walut cyfrowych.

Klimat regulacyjny dotyczący walut cyfrowych w Indiach pozostawia wiele niepewności

Rozwój ten jest pozytywny dla branży aktywów cyfrowych w Indiach, ponieważ daje nadzieję, że całkowity zakaz jest mało prawdopodobny. Indyjski rząd już wywołał niepewność wśród lokalnych inwestorów i firm w aktywa cyfrowe swoim niezdecydowanym stanowiskiem w branży.

Pomimo systemu podatkowego dla aktywów cyfrowych wprowadzonego przez Ministra Finansów, kilku urzędników mówiło o zakazie walut cyfrowych. Minister finansów Nirmala Sirtharaman oświadczył, że Indie nie będą spieszyć się z regulacją aktywów cyfrowych.

Ostatnie uwagi indyjskiego Banku Rezerw (RBI) wskazują, że kraj ten nadal jest bardzo sceptyczny wobec walut cyfrowych. Urzędnicy banku centralnego stwierdzili, że waluty cyfrowe ostatecznie dolaryzują gospodarkę kraju przy obecnym tempie ich przyjęcia.

Tymczasem rząd również mocno poparł plany wydania CBDC. W swoim rocznym raporcie RBI wymienił wprowadzenie CBDC jako jedną z głównych inicjatyw na rok podatkowy 2022-23.

Ze swojej strony MFW, jeden z międzynarodowych organów, z którymi Indie konsultują się w sprawie gazety, zachęcał do dalszego wdrażania przepisów dotyczących walut cyfrowych. Szefowa MFW Kristalina Georgieva stwierdziła, że ​​pomimo zagrożeń, jakie stwarzają stablecoiny, waluty cyfrowe wciąż mają duży potencjał.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India digital currency consultation paper with IMF and World Bank coming soon – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO