UnionBank of the Philippines pozyskuje 208 mln USD dzięki ofercie obligacji wspieranej przez blockchain

Cyfrowy bank UnionBank of the Philippines z siedzibą na Filipinach poczynił ostatnio znaczne postępy we wdrażaniu technologii blockchain. 31 maja bank pozyskał 11 miliardów PHP (208 milionów USD) w ramach pierwszej w historii oferty cyfrowych obligacji peso w kraju.

Podwyżka ma miejsce w związku z niestabilnym systemem stóp procentowych w kraju, co czyni go jeszcze bardziej znaczącym dla banku. W komunikacie prasowym UnionBank zwrócił uwagę na znaczenie podwyżki dla Filipin. Po pierwsze, jest to ważny kamień milowy dla oferty i emisji obligacji publicznych w formie cyfrowej.

Podwyżka oznacza również udany program pilotażowy weryfikacji koncepcji (POC) dotyczący wykorzystania technologii rozproszonej księgi głównej / łańcucha bloków w automatyzacji wydajnego operacyjnie lokalnego rynku kapitałowego. Jose Emmanuel Hilado, skarbnik i dyrektor ds. rynków globalnych w banku, powiedział: „Ta pionierska emisja stanowi element konstrukcyjny w podróży UnionBank w kierunku cyfryzacji i pozytywnych zmian w branży. Jestem przekonany, że zostanie to rozpoznane na całym świecie jako przełomowa inicjatywa cyfrowa w dziedzinie finansów”.

W komunikacie podkreślono również, że podwyżka przyniosła „silny udział” zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Zebrane 11 miliardów PHP (208 milionów USD) to 11-krotny wzrost w stosunku do początkowej minimalnej wielkości oferty wynoszącej 1 miliard PHP (18,9 milionów USD), jak przewidywano w ogłoszeniu wstępnej oferty z zeszłego miesiąca.

Szczegóły oferty pozostają jednak takie same. Obligacja, zgodnie z zapowiedziami, ma okres zapadalności 1,5 roku i stałą stopę procentową 3,5%. Jest dostępny do handlu na Philippine Dealing & Exchange Corp. (PDEx) Rynek o stałym dochodzie.

Hongkong i Shanghai Banking Corporation Limited (HSBC) oraz Standard Chartered Bank (SCB) są wspólnymi głównymi organizatorami i prowadzącymi księgę popytu w tej transakcji, a UnionBank dołącza do nich jako agenci sprzedaży oferty.

Dlaczego oferta obligacji jest rewolucyjna dla adopcji blockchain

Cechą wyróżniającą ofertę obligacji jest to, że jest ona emitowana na blockchainie, a konkretnie na blockchainie STACS opracowanym przez startup singapurski o tej samej nazwie. Blockchain STACS został zaprojektowany tak, aby był interoperacyjny z cyfrowym rejestrem i cyfrowym depozytem Philippine Depository & Trust Corp. (PDTC). Emisja obligacji nie jest jednak pierwszą przygodą UnionBank z aktywami cyfrowymi.

W zeszłym roku bank otrzymał licencję od Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) na działanie jako bank cyfrowy. Na początku tego roku Bloomberg ujawnił, że UnionBank planuje uruchomić handel walutami cyfrowymi na swojej platformie o nazwie UnionDigital.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UnionBank of the Philippines raises $208M via blockchain-backed bond offer – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO