Realizatorzy BSV dzielą się rozwiązaniami technologii blockchain na Global Blockchain Convention

Blockchain zyskuje na popularności jak hity kinowe bez granic. Wiadomości, funkcje, krytyka i dezinformacje związane z technologią blockchain rosną z każdym dniem. Różne grupy reprezentujące różne łańcuchy bloków nie powstrzymują się od rzucania na siebie brudu. Niezależnie od tego, że są niesamowitą technologią, przedsiębiorstwa często stają przed wyzwaniami podczas wdrażania technologii blockchain.

Zagłębiając się w ten temat, główny historyk Bitcoin z CoinGeek, Kurt Wuckert Jr., moderował panel „Buduj na Blockchain: Wspólne wyzwania i narzędzia, aby to ułatwić” trzeciego dnia BSV Global Blockchain Convention w Dubaju. Czterech ekspertów BSV dołączyło do Wuckert: Marcin Rzetecki, Technical Outreach Specialist for Central Europe, BSV Blockchain Association; Rami El Sabeh, kierownik ds. operacji IT i kontroli jakości, Midis Group; Rohan Sharan, założyciel TimeChain Labs; oraz Shameer Thaha, CEO i Global Chief Strategy Officer, Accubits Technologies.

panel discussing the challenges and tools on building on the blockchain

Wuckert zainicjował sesję, prosząc panelistów o podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat ogólnej wartości blockchain. Thaha zauważył, że branża rozwinęła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) i że naród zauważył „krzywą dojrzałości”, jak widać w przypadku innych technologii.

„Ale pojawia się kilka powtarzających się pytań, np. Który łańcuch bloków jest właściwy? Jaki przypadek użycia naprawdę próbujesz rozwiązać? Kwestie takie jak skalowalność, interoperacyjność i sposób wdrażania technologii w projektach transformacji cyfrowej”.

„Istnieje wiele wyzwań, takich jak brak dostępności talentów, skalowalność, ale jak widzieliśmy, przyjęcie kryptowalut obciążyło przepustowość transakcji. Ponadto utrzymanie zarządzania na platformie na „modelu rządu centralnego” i walka między punktem kontroli a zdecentralizowaną przestrzenią” – powiedział.

Shameer Thaha on GBC22

Thaha dodał, że większość przedsiębiorstw pracuje obecnie nad identyfikacją rzeczywistego problemu (przypadku użycia) i jaki protokół wybrać, czy naprawdę rozwiązuje problem, a następnie stosuje go do pożądanego przypadku użycia.

Uznając siłę innych języków i technologii oprogramowania (takich jak ETH), Wuckert jednocześnie zauważył, że te technologie nie skalują się i nie są zaporowe pod względem kosztów, co sprawia, że ​​konieczne jest wypełnienie luki między technologiami, zwłaszcza w przypadku BSV. Ale jak? Zapytany, Sharan powiedział panelowi i publiczności, że TimeChain Labs ma nadchodzące rozwiązania, koncentrując się na rozwiązaniu kontraktów Ethereum przenoszących się na skrypt Bitcoin. Dodał, że skupimy się na językach wysokiego poziomu, które są łatwiejsze do programowania dla programistów, a nie na trudnych językach niskiego poziomu.

„Gate2Chain wymyślił również dodatkowe narzędzia dotyczące dokumentów na blockchainie wykorzystujące strukturę metanetu zintegrowaną z tokenami w taki sposób, że naprawdę przypomina Firebase, ponieważ oferuje taką prostotę tworzenia aplikacji” – dodał.

Rzetecki dodał ponadto, że specjalnie dołączył do BSV Blockchain Association i pracuje nad wprowadzeniem większej liczby programistów i przedsiębiorstw do ekosystemu. Pracując w tej przestrzeni od 2017 roku, Rzetecki zajmował się wieloma projektami blockchain, które wiążą się zarówno z wymaganiami funkcjonalnymi, jak i niefunkcjonalnymi. Uważa, że ​​proces ten zajmie trochę czasu, ale społeczność BSV powinna nadal angażować i edukować programistów i przedsiębiorstwa oraz pokazywać im, że rozwiązanie BSV działa.

Marcin Rzetecki on GBC22

Dubaj i blockchain

Miasto Dubaj szybko się rozwija, z mnóstwem atrakcji na całym obszarze. Branża budowlana jest wielkim potencjalnym rynkiem dla blockchain w regionie, ponieważ może tam rozwiązać kilka problemów logistycznych.

Według Sabeh przemysł budowlany płaci obecnie PKB każdego kraju, zwłaszcza Dubaju. Wskazał, że branża budowlana jest warta 100 miliardów dolarów i rośnie w tempie 30% rocznie, ale wadą jest bardzo powolne tempo adaptacji technologii w porównaniu z innymi branżami, takimi jak produkcja i rolnictwo.

„Praca jest wykonywana w ten sam sposób, a projekty stają się bardzo złożone. Istnieją trzy obszary w tej przestrzeni, do których można wykorzystać blockchain: strona klienta, główni wykonawcy i grupa innych wykonawców. Powinni zacząć cyfryzować swój przepływ pracy i dokumentować każdy przepływ pracy, z którego korzystają, od zarządzania defektami po wszystkie inne” — zauważył Sabeh.

Rami El Sabeh on GBC 22

Thaha interweniował, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat, wspominając, że brak organu regulacyjnego stanowi główne wyzwanie, ponieważ organ regulacyjny pomaga głównie w przypadkach, gdy w projekt zaangażowane są duże korporacje lub przedsiębiorstwa rządowe, takie jak koncerty budowlane w Dubaju.

„Publiczne blockchainy zawsze były traktowane ze strachem, zwłaszcza jeśli chodzi o przedsiębiorstwa rządowe, ale myślę, że ten trend się zmienia i widzimy nowsze projekty nawet na publicznych blockchainach” – powiedział Thaha.

Sharan wtrąciła się, mówiąc, że ostatecznie sprowadza się to do standardów. „Im więcej standardów ustanowiłeś w odniesieniu do protokołów transakcyjnych, zamiast być zalogowanym do ekosystemu, dlatego organy takie jak Komitet ds. Standardów Technicznych będą tylko coraz bardziej zwiększać wykorzystanie blockchain” – zauważył.

Blockchainy publiczne i prywatne

panel discussing the challenges and tools on building on the blockchain

Wydaje się, że istnieje powszechne nieporozumienie dotyczące publicznych i prywatnych łańcuchów bloków. Podstawą protokołu Bitcoin jest to, że wszyscy możemy korzystać z tej samej księgi publicznej, ale prywatność każdego lub ich firmy może być w pełni zachowana w księdze. Rzetecki powiedział, że większość firm rozumie i identyfikuje swoje problemy i że należy je rozwiązać, ale nie wiedzą, jak i jakiego blockchaina użyć do rozwiązania tych problemów.

Mówiąc o wydarzeniu Grand Prix w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Thaha powiedział publiczności, że podczas wydarzenia miliony odwiedzających patrzy na kroplę NFT. Jeśli chodzi o technologię, jego zespół wybrał na wydarzenie React Node.js i PostgreSQL, podczas gdy z punktu widzenia protokołu mieli sponsora F1. Dlatego skupili się na takich parametrach, jak szybkość, transakcje, liczba jednoczesnych użytkowników oraz koszt faktycznego wydobywania i zawierania transakcji w sieci.

„Obsługiwaliśmy rynek NFT na Velas, ponieważ Velas był sponsorem zespołu Alpine F1” – powiedział Thaha.

Czego więcej potrzebuje BSV?

Wuckert zapytał panel, w jaki sposób firmy wybierają kolejny poziom, na jakim protokole się opierają i jak podejmują właściwe decyzje, aby ich biznes działał pomyślnie przez następne 20 lat?

Sharan zauważyła, że ​​oprócz szeregu dobrych rozwiązań tokenowych, które zbudował ekosystem BSV, to czego obecnie brakuje na rynku indyjskim, to brak BSV.

„Mieszkańcy Indii nadal potrzebują dostępu do BSV, potrzebują trochę BSV lub musimy zapewnić im rozwiązanie fiducjarne. Może to być stablecoin na BSV, coś, co rekompensuje brakujące, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpośrednio korzystać z aplikacji z fiat, uzyskując dostęp do blockchain. I to właśnie TimeChain Labs zamierza zaimplementować za pomocą widżetu o nazwie BitRupee” – ujawnił Sharan.

Rohan Sharan on GBC22

Thaha wspomniał, że funkcje, takie jak pożyczanie i pożyczanie, są tym, na co ekosystem może potencjalnie patrzeć.

Sebah stwierdził, że programiści potrzebują więcej usług indeksowania, z których mogą korzystać za pośrednictwem swoich interfejsów API, co znacznie ułatwia im budowanie na korporacyjnym blockchainie BSV.

Rzetcki zwrócił uwagę, że zasoby na BitcoinSV.com i BSV Academy oferują ogromną wiedzę i wsparcie osobom z zewnątrz, ale ekosystem musi wypełnić lukę, jeśli chodzi o migrację biznesu z innych sieci do przedsiębiorstwa BSV. Dodał, że społeczność BSV potrzebuje również „bardzo legalnego launchpadu” specjalnie dla startupów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV implementors share solutions of blockchain tech at Global Blockchain Convention – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO