Shenzhen rozdaje 30 milionów cyfrowych juanów, aby przyciągnąć wydatki konsumentów

Shenzhen, miasto w prowincji Guangdong w Chinach, dokonuje zrzutu 30 milionów juanów cyfrowych o wartości około 4,5 miliona dolarów. Konkurs ma na celu stymulowanie wydatków konsumenckich w lokalnej gospodarce.

W komunikacie prasowym władze miasta zorientowanego na technologię ujawniają, że zrzut jest wspólnym wysiłkiem z aplikacją do dostarczania żywności Meituan Dianping. Mieszkańcy miasta mogą zarejestrować się w aplikacji, aby otrzymać kupony na loterie, które określą beneficjentów zrzutu.

„Jako ważna część serii działań i polityk promujących konsumpcję, Shenzhen wyda cyfrowe czerwone koperty RMB za pośrednictwem platformy Meituan, obejmujące dużą liczbę sprzedawców offline w Shenzhen, a także różne scenariusze konsumpcji żywności, odzieży, mieszkań i transport na platformie Meituan” – napisano w komunikacie.

Jest szansa na wygranie 88, 100 lub 128 cyfrowych juanów, a uczestnicy mogą wydać pieniądze w ponad 15 000 sklepach online lub offline upoważnionych do przetwarzania transakcji e-CNY. Miejskie Biuro Handlowe w Shenzhen będzie współpracować z kilkoma głównymi bankami w zakresie dystrybucji.

Shenzhen wcześniej przeprowadził podobną dystrybucję 2,3 miliona dolarów. Miasto jest również jednym z miejsc, w których Ludowy Bank Chin (PBoC) próbuje płacić podatki i opłaty za pomocą e-CNY.

Chiny kontynuują rozbudowę pilotażowego programu CBDC

Shenzhen nie jest jedynym miastem, które wdrożyło zrzuty „czerwonej koperty” e-CNY. CN Stock, lokalny serwis informacyjny, informuje, że od stycznia do kwietnia ponad 3,4 miliarda juanów e-CNY zostało rozdystrybuowanych w około 20 prowincjach, aby pomóc stymulować wydatki w gospodarce zahamowanej przez COVID-19.

Jak zauważył Reuters, program jest również częścią planu BChP mającego na celu zachęcanie do płatności za pomocą platformy CBDC. Do tej pory bank centralny wprowadził ponad 10 miast pilotażowych i planuje dodać kolejne.

Transakcje z e-CNY również przekroczyły 87,6 miliarda RMB, z ponad 261 milionami portfeli na koniec 2021 r. PBoC aktywnie rozwija również program pilotażowy e-CNY na arenie międzynarodowej.

Wcześniej Chiny przeprowadziły wspólny program pilotażowy swojej CBDC z Singapurem. Planowano również wypróbować CBDC na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, aby uzyskać większą przyczepność na arenie międzynarodowej, ale został udaremniony przez ograniczenia COVID-19.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Shenzhen gives away free 30M digital yuan to attract consumer spending – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO