GBC22 w Dubaju, aktualizacje technologii blockchain w Chinach, a luksusowe marki dołączają do Web3

CoinGeek Pulse powraca po udanym przebiegu długo oczekiwanej konwencji BSV Global Blockchain Convention (GBC) w Grand Hyatt Dubai w zeszłym tygodniu. Trzydniowa konwencja zgromadziła liderów blockchain i ekspertów ds. zasobów cyfrowych w jednym wydarzeniu, w którym uczestniczyło ponad 1000 uczestników i 100 uczestniczących firm na całym świecie.

Podkreślając najnowsze osiągnięcia w branży, GBC skupiło się również na technicznych możliwościach blockchain BSV jako skalowalnego, bezpiecznego i wydajnego publicznego łańcucha bloków, który mógłby i mógłby realizować wiele projektów i inicjatyw rządów i przedsiębiorstw świadczących tanie i bardziej wydajne usługi dla konsumentów. Sprawdź tutaj wszystkie najnowsze ogłoszenia i premiery produktów, które miały miejsce podczas konwencji.

Mówiąc o rozwijających się państwach i narodach dzięki technologii blockchain, chiński sąd najwyższy naciska na integrację blockchain z ich systemem sądownictwa. Chcąc dążyć do masowej adopcji, Najwyższy Sąd Ludowy Chin przedstawił propozycję, w której przedstawił, w jaki sposób blockchain może przyspieszyć transformację lokalnego systemu sądownictwa. Stwierdzono, że blockchain może pomóc w promowaniu dogłębnego zintegrowanego rozwoju inteligentnych rządów prawa i technologii.

We wniosku zwraca się uwagę na rolę blockchain w umacnianiu wiarygodności sądów, ułatwianiu zarządzania społecznego, zapobieganiu i rozwiązywaniu zagrożeń oraz promowaniu wysokiej jakości rozwoju. Łańcuch bloków wymiaru sprawiedliwości ma również na celu połączenie z łańcuchami bloków innych agencji rządowych, takimi jak usługi socjalne, organy ścigania i organy regulacyjne. Chiński sąd najwyższy planuje przenieść wszystkie swoje operacje sądowe na blockchain do 2025 roku.

Od spodu do Ameryki Łacińskiej, oto najnowsze aktualizacje przepisów branżowych. CHOICE, grupa zajmująca się rzecznictwem konsumentów, przedstawiła australijskiemu Ministerstwu Skarbu propozycję ram prawnych dotyczących wymiany walut cyfrowych. Grupa wzywa rząd do zapewnienia lepszej ochrony inwestorom w aktywa cyfrowe na szczeblu federalnym – przed wprowadzającą w błąd reklamą, zapobieganiem nieuczciwym płatnościom i zwrotem kosztów, gdy to nastąpi. CHOICE wezwał również do stworzenia jednolitej definicji waluty cyfrowej dla przepisów.

W październiku 2021 r. Komisja Senacka ds. Australii jako centrum technologiczne i finansowe wydała zalecenia dotyczące regulacji walut cyfrowych w kraju.

W międzyczasie, w głosowaniu 40 do 12, Kongres Paragwaju uchwalił ustawę regulującą wydobycie, handel i przechowywanie walut cyfrowych. Projekt ustawy zaleca gwarancje prawne i finansowe osobom i organizacjom zaangażowanym w funkcje związane z walutą cyfrową. Ustawodawstwo nakłada również ograniczenia na wydatki na energię elektryczną i opodatkowanie. Ze względu na niskie stawki za energię elektryczną i przyjazne przepisy podatkowe, kraj Ameryki Łacińskiej może stać się centrum masowej adopcji walut cyfrowych w regionie.

Web3 zasmakował luksusu. Prada wprowadziła na rynek swoją kolekcję Timecapsule NFT ze 100 neutralnymi płciowo koszulami zaprojektowanymi przez artystę Cassiusa Hirsta. Koszule są dostarczane z prezentem NFT z unikalnym numerem seryjnym fizycznego przedmiotu. Według doniesień medialnych ci, którzy kupili fizyczne przedmioty z tej samej kolekcji w 2019 roku, wkrótce otrzymają prezent NFT od luksusowej marki.

Gucci eksploruje również Metaverse przez Gucci Town na Roblox. Wirtualny plac oferuje szereg doświadczeń, w tym minigry, wystawy sztuki i zakupy cyfrowych przedmiotów Gucci, aby wyposażyć awatary Roblox. Eksperymentalna kreatywność marki na Metaverse wkrótce wyprodukuje Gucci NFT i inne cuda oparte na sieci Web3.

Obraz Pierre-Auguste Renoira, francuskiego impresjonisty z lat 1900, jest już w sprzedaży wraz z cyfrowym bliźniakiem. Obraz „Gabrielle z lustrem” przedstawia pielęgniarkę Renoira Gabrielle z obrazem trzeciego dziecka Coco w tle. Platforma Buzzmint oparta na blockchainie BSV ujawniła cenę minimalną w wysokości 3 milionów dolarów za obraz i jego cyfrowego bliźniaka w GBC w zeszłym tygodniu.

Aby ponownie obejrzeć trzydniową konwencję i obejrzeć najważniejsze wydarzenia z ostatniego CoinGeek Bitcade w Miami, odwiedź kanał CoinGeek na YouTube.

Obejrzyj pierwszy dzień BSV Global Blockchain Convention Dubai 2022:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 89: GBC22 in Dubai, China blockchain tech updates, and luxury brands join Web3 – CoinGeek



Author: BitcoinSV.pl
CEO