Chiny przyglądają się zaostrzeniu przepisów stablecoin po awarii Terra: raport

Chiński państwowy serwis medialny Economic Daily poinformował, że Chiny mogą nasilić represje wobec walut cyfrowych. Analiza będzie koncentrować się głównie na stablecoinach po głośnej awarii algorytmicznego stablecoina Terra, UST.

W niedawnym artykule państwowe media szczegółowo opisały sytuację związaną z katastrofą UST i Terra. Opisał krach jako wydarzenie „czarnego łabędzia”, które zmiotło ponad 42 miliardy dolarów z pieniędzy inwestorów.

W artykule stwierdzono, że Chiny naprawią luki regulacyjne, które pozwolą dysydentom nadal handlować walutami cyfrowymi. Zmniejszy to wszelkie zagrożenia, jakie stablecoins mogą stanowić dla kraju.

„W przyszłości nasz kraj przyspieszy również uzupełnianie niedociągnięć regulacyjnych i wprowadzi ukierunkowane środki regulacyjne dotyczące ryzyka stablecoinów, aby jeszcze bardziej ograniczyć przestrzeń do spekulacji wirtualną walutą, nielegalnej działalności finansowej i związanej z nią nielegalnej i przestępczej działalności oraz lepiej chronić bezpieczeństwo ludzi”, powiedział.

Tymczasem raport pochwalił obecny zakaz walut cyfrowych i stwierdził, że zapewnił, że kraj nie został poważnie dotknięty przez krach. Cytowano dziennikarza Li Haulina, który powiedział:

„Mój kraj walczy ze spekulacjami na temat handlu wirtualnymi walutami i dużą liczbą platform transakcyjnych. To skutecznie zablokowało transmisję tego ryzyka w Chinach i w największym możliwym stopniu pozwoliło uniknąć ryzyka inwestycyjnego”.

Inwestorzy w waluty cyfrowe nadal pozostają w Chinach

Podczas gdy transakcje walutami cyfrowymi i wydobywanie nagród blokowych zostały zakazane w Chinach od zeszłego roku, raporty wskazują, że branża nadal utrzymuje się w tym kraju. Inwestorzy obchodzą zakaz, korzystając z platform peer-to-peer i VPN, aby uzyskać dostęp do giełd offshore.

Zakaz jest również różnie interpretowany i wydaje się, że obecnie dotyczy tylko firm. W przełomowym orzeczeniu między dwiema osobami, chiński sąd orzekł, że Bitcoin jest wirtualną własnością i jest chroniony przez odpowiednie prawo własności.

Aby wypełnić próżnię stworzoną przez zakaz walut cyfrowych, Chiny realizują również kilka inicjatyw blockchain, a także cyfrową walutę banku centralnego (CBDC).

Chiny popychają rozwój CBDC zarówno w swoich granicach, jak i na arenie międzynarodowej. Według Bloomberga, jeśli chodzi o CBDC, Chiny wyprzedzają grupę. Ta przewaga w rozwoju CBDC zachęciła inne banki centralne do wprowadzenia podobnych regulacji dla walut cyfrowych na swoich rynkach.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, BSV Blockchain w Chinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China eyes tightening stablecoin regulations following Terra crash: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO