Jesteśmy gotowi stawić czoła przyszłości: wrażenia z BSV Global Blockchain Convention w Dubaju

Energia powraca! BSV Global Blockchain Convention w Dubaju w zeszłym tygodniu był punktem zwrotnym w historii Bitcoina z tak wielu powodów. Po raz pierwszy od lat tak wiele osób mogło ponownie wziąć udział w spotkaniu osobiście i pojawiło się wiele nowych okazji, by się nimi ekscytować. Więc jak to było? Jakie było ogólne odczucie? Oto kilka moich wrażeń.

Ostatni konwent BSV, w którym uczestniczyłem osobiście, odbył się w Seulu w październiku 2019 r. Format był podobny, ale wydarzenie miało inny charakter. Po pierwsze, minął niecały rok odkąd BSV ogłosiło swoją niezależność, a obietnice przywrócenia oryginalnego protokołu Bitcoin wciąż były obietnicami. Dużo uwagi poświęcono twórcom protokołu i tym, co dokładnie zaplanowali. Były tam jednak niektóre ze znanych już twarzy – jak CryptoFights, UNISOT, Bitping i Codugh. Zdecydowanie istniał optymizm co do tego, czym BSV może się stać, ale na tym etapie nikt nie był w 100% pewien, jak dobrze to będzie działać i jak będzie wyglądać za trzy lata.

Szybko do 2022 roku, ostatnich trzech lat rozwoju BSV, zawirowań na rynku i globalnych wstrząsów w sposób, w jaki niewielu sobie wyobrażało. Mimo że CoinGeek gościł konferencje BSV dwa razy w roku podczas pandemii i związanych z nią przestojów, były to w dużej mierze sprawy wirtualne w obliczu niepewności, że świat kiedykolwiek będzie taki sam.

Mamy teraz BSV Global Blockchain Convention — coroczne wydarzenie o zmienionej nazwie, podczas którego branża BSV może ponownie zebrać się osobiście, aby omówić rozwój i zawierać transakcje. Wydarzenie to miało miejsce w centrum konferencyjnym i międzynarodowym centrum Dubaju, ale od 2023 GBC przeniesie się na stałe do Londynu. Ma to sens, ponieważ Wielka Brytania jest prawdopodobnie największym na świecie centrum aktywności BSV i domem dla twórcy Bitcoina, dr Craiga S. Wrighta. GBC będzie mieć różne kanały dla każdej branży budującej na BSV, co pozwoli uczestnikom dostosować wrażenia z wydarzenia na podstawie ich zainteresowań.

Impressions from BSV Global Blockchain Convention in Dubai

Teraz wiemy, że BSV działa na oryginalnym zestawie reguł Bitcoina. Wiemy, że skaluje się. Wiemy, że może obsługiwać bloki dowolnego rodzaju danych o wielkości gigabajtów i wiemy, że robi to wszystko bez zatorów i wzrostu opłat. W 2022 roku to nie Bitcoin musimy się martwić, ale świat, w którym istnieje. Bitcoin może wykonać swoją pracę, ale jak przyda się w naszym wiecznie zmienionym świecie?

Fakt, że piszę ten artykuł z hotelu objętego kwarantanną, a nie z własnego biurka, przypomina mi, że w naszym świecie rzeczy wciąż nie wróciły do ​​normy i może nigdy tak naprawdę nie będzie. Na szczęście BSV jest wszechstronny i może znaleźć przypadki użycia w każdym środowisku. Ale czy nadal mogę być tak entuzjastycznie nastawiony do Bitcoina jak w 2013 roku? Odpowiedź brzmi tak, ale też nie, ponieważ rozumiem świat o wiele lepiej niż 10 lat temu.

Powinienem zacząć od porównania „klimatu” w GBC do innych wydarzeń „Bitcoin”, w których brałem udział w przeszłości, takich jak North American Bitcoin Conference w Miami. Wydarzenia te miały zdecydowanie świetną atmosferę, ale nie można zaprzeczyć, że większość skupiono się na (a) cenie BTC i rodzaju Lambo, które można za niego kupić/wynająć, oraz (b) dziwnym przekonaniu, że BTC było „ przyszłość pieniądza”. Przyklej to do banków, tak!

Anarchokapitalizm i „krypto” bracia pokazujący starym, jak naprawdę działa świat! Księżyce, borsuki i tak dalej. Niektórzy ludzie byli tam, aby porozmawiać o biznesie, ale nie było zbyt wiele rozmów o innowacyjnych przypadkach użycia (poza niektórymi ICO i rozmowami o tokenach tu i tam).

Impressions from BSV Global Blockchain Convention in Dubai

Konwencje BSV mają swój szum, ale to inny rodzaj szumu. Powiedziałbym, że jest bardziej realistyczny i dojrzały. Ludzie nie chodzą dookoła i nie rozmawiają o tym, jak staną się super bogaci dzięki HODLingowi i niewiele więcej. Większość szuka tej zabójczej aplikacji dla Bitcoina, z której wszyscy chcą korzystać i która może sprawić, że będą bogaci jako produkt uboczny, ale satysfakcja wynikałaby z prestiżu.

Jest też wielu uczestników, którzy chcą tylko dowiedzieć się, czym jest BSV i co może zrobić. Nasze przesłanie nie jest jednolite ani proste, a wielka korzyść nie jest od razu oczywista. Na początku trzeba dużo tłumaczyć, więc sesje konferencyjne są licznie uczęszczane. Jestem pewien, że podczas zeszłotygodniowych sesji w Dubaju było wiele „momentów aha”, niektóre z nich doprowadziły do ​​owocnych dyskusji po rozmowach i kontynuacji wydarzeń. Mam nową listę osób, z którymi mogę porozmawiać i jestem tylko reporterem.

Ponieważ wiele rozmów na temat protokołu zostało już sfinalizowanych i „utrwalonych w kamieniu”, najważniejsza rozmowa techniczna w Dubaju dotyczyła zestawu narzędzi LiteClient dla standardów SPV, IPv6 i „transpilera” sCrypt Ethereum. Ponownie, żadna z tych rzeczy nie wywołuje wielkiego zachwytu przy pierwszej wzmiance, ale po wyjaśnieniu stało się oczywiste, jak ważne będą.

LiteClient w końcu wprowadza uproszczoną weryfikację płatności (SPV) do Bitcoin w użyteczny sposób. Oznacza to, że znacznie łatwiej jest stworzyć aplikację o dużym wolumenie transakcji w sieci BSV i akceptować szybkie płatności. W przypadku giełd znacznie ułatwia wystawienie listy BSV bez martwienia się o bezpieczeństwo. Według Marcina Zarakowskiego z BSV Blockchain Association, sama liczba transakcji na BSV spowodowała, że ​​niektóre giełdy wzdrygnęły się na pomysł wystawienia go na giełdę.

Impressions from BSV Global Blockchain Convention in Dubai

Zalecenia BSV dotyczące nowych standardów IPv6, które stopniowo zastępują niezdarny internetowy IPv4, SPV torują również drogę do prawdziwych transakcji peer-to-peer na Bitcoin, w których użytkownicy komunikują się bezpośrednio ze sobą bez konieczności przekazywania danych przez różne strony trzecie (pamiętaj kiedy Bitcoinerom spodobał się pomysł usunięcia pośredników?) czyniąc go szybszym i bardziej odpornym. Bitcoin, jako BSV, może w końcu stać się „warstwą płatniczą” Internetu, którą obiecano nam na początku lat 90., ale której nigdy nie dostarczono.

Ostatniego dnia GBC, Xiaohui Liu przyciągnęła uwagę, ogłaszając transpiler Ethereum, narzędzie, którego programiści mogą użyć do konwersji prawie każdego „inteligentnego kontraktu” obecnie działającego na Ethereum na skrypt BSV za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Jako wskazówkę, jak ważny jest ten rozwój, Liu musiał dwukrotnie pauzować w połowie przemówienia, aby otrzymać aplauz, kiedy to ogłosił. Tłum wiedział.

Dr Wright później wyjaśnił to w swoim zdecydowanym australijskim stylu, obiecując, że BSV zje teraz lunch Ethereum, a Ethereum nic nie może na to poradzić – w końcu „to bez pozwolenia!” Wielu, w tym ja, będzie uważnie obserwowało tę przestrzeń, aby zobaczyć, co stanie się dalej. Byłoby fajnie.

Ponieważ Globalna Konwencja Blockchain odbyła się w Dubaju, skupiono się również na tym, co BSV może zrobić dla regionu Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA). Można się założyć, że mieszkańcy MEA chętnie wykorzystują zapał swoich ludzi do nowych technologii i chęć „przeskoczenia” zachodniej infrastruktury finansowej/technologicznej, aby uchwycić następną wielką rzecz i wykorzystać ją w pełni. Chętnie również dowiedzą się, jak BSV może dostosować się do ich unikalnych wymagań, takich jak ułatwianie transakcji islamskich/szariatu lub tworzenie bezpiecznych rejestrów cyfrowych dla usług rządowych i instytucji akademickich.

Impressions from BSV Global Blockchain Convention in Dubai

Przybycie emiratu Ras Al Khaimah Adnan Al Noorani, prezesa zarządu, prywatnego biura szejka Saqera Bin Mohameda Al Qasimi i Group of Companies było dosłownie pokazem i podkreśliło znaczenie patronatu Ras Al Khaimah obdarzył wydarzenie. Al Noorani przedstawił swoją własną prezentację na temat tego, jak ważne byłyby technologie BSV i blockchain w tworzeniu nowych możliwości gospodarczych dla mieszkańców regionu.

Muhammad Salman Anjum, który kieruje BSV Blockchain Association Hub na Bliski Wschód i Azję Południową (z siedzibą w Dubaju), ciężko pracuje, aby nawiązać relacje z innymi w regionie i stworzyć możliwości edukacyjne. Wyniki jego pracy były z pewnością prezentowane w GBC, wraz z wynikami dr Mohameda Al Hemairy z Uniwersytetu w Sharjah i Mohammeda Ibrahima Jegi z Domineum. W dowolnym momencie konwencji można było rozejrzeć się i zobaczyć, jak przynajmniej jeden z tych trzech mężczyzn prowadzi szczegółową rozmowę z kimś nowym, ale zwykle z grupą, wszyscy próbują uzyskać z nimi trochę czasu na twarz.

Nie wspomniałem jeszcze o NFT ani grach, prawdopodobnie dlatego, że te dwa sektory były już w centrum uwagi w latach 2021-22. Ale oni nie odeszli i wciąż się szturmują. Haste Arcade, CryptoFights, NFTYjigs i nowicjusze, tacy jak Ninja Punk Girls, pokazywali swoje towary w Dubaju i wzbudzali ogromne zainteresowanie.

Bitcoin zmienił się od 2009 roku — a raczej nie zmienił się wcale. Ale odkrył setki nowych misji. Świat zmienił się od 2019 roku, a także znalazł nowe misje. Niewielu mogło przewidzieć w 2009 r. nowe (i dziwne) zmiany, które przyjmą, i równie trudno jest przewidzieć, gdzie będą sprawy w 2035. W Bitcoin mamy przynajmniej sojusznika w każdej walce, z którą się spotkamy, i solidnego sojusznikiem w tym.

Impressions from BSV Global Blockchain Convention in Dubai

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : We’re ready to face the future: Impressions from BSV Global Blockchain Convention in Dubai – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO