Sieć zbliża się do oszusta OneCoin Ruja Ignatova

W kwietniu Europol dodał niesławnego oszusta OneCoin Ponzi Ruję Ignatovą do swojej listy najbardziej poszukiwanych. Teraz, według raportu Der Spiegel, niemieckie władze prowadzą śledztwo w sprawie męża Ignatovej, Bjorna Strehla, na podstawie doniesień o nalotach we Frankfurcie i kilku innych miastach.

Z nagrodą w wysokości 5000 euro za wszelkie informacje prowadzące do aresztowania założyciela OneCoin i oczywistej zmiany biegów przez władze europejskie, wydaje się, że sieć zbliża się do jednego z najbardziej niesławnych przestępców w branży.

Ruja Ignatova i saga OneCoin

W 2014 roku dr Ruja Ignatova, Bułgarka z tytułem doktora prawa prywatnego międzynarodowego, uruchomiła OneCoin, obiecując, że będzie zabójcą bitcoinów.

W ciągu następnych kilku lat Ignatova i jej konspiratorzy podróżowali po całym świecie, rekrutując ofiary do jednego z największych schematów Ponziego, jakie świat kiedykolwiek widział. Uważa się, że w szczytowym momencie OneCoin miał ponad 3 miliony członków w 175 krajach, a oszustwo przyniosło ponad 4 miliardy dolarów dla Ignatovej i jej osiągnięć.

W październiku 2017 Ignatovę widziano po raz ostatni w Atenach w Grecji. Odnotowano wiele doniesień o jej obserwacjach w Dubaju, Tajlandii i innych miejscach, ale żadne z nich nie zostało zweryfikowane.

Od jej zniknięcia brat Ignatovej Konstantin, współzałożyciel OneCoin, Karl Sebastian Greenwood, i jej prawnik Mark Scott zostali aresztowani i oskarżeni.

W 2019 roku brytyjski dziennikarz Jamie Bartlett i BBC Radio 5 Live wydali The Missing Crypto Queen, szczegółowo opisując wzloty i upadki Ruji Ignatovej i OneCoin. Stał się natychmiastowym hitem wśród entuzjastów walut cyfrowych na całym świecie.

Analiza: największe oszustwo w historii walut cyfrowych, ale w żadnym wypadku nie jedyne

OneCoin jest jak dotąd największym oszustwem w historii branży walut cyfrowych, ale niestety nie jest jedynym. W rzeczywistości branża jest pełna oszustw. Podczas gdy dobrze znane, takie jak OneCoin, BitConnect i BitClub Network trafiają na pierwsze strony gazet, niezliczeni spekulanci stracili pieniądze z powodu schematów, oszustw, hacków i jawnych oszustw, odkąd Bitcoin został uruchomiony 13 lat temu.

Dlaczego w branży jest tak wiele oszustw i oszustw? Oprócz ogromnej ilości krążącego w nim kapitału, oszustwa w dużej mierze istnieją z powodu nieuregulowanego charakteru walut cyfrowych. Od nieuczciwych giełd, które pozwalają ich właścicielom na handel wzajemny z klientami, przez nieuregulowane platformy pożyczkowe, które obiecują niezrównoważone zyski, po mniej niż przejrzyste stablecoiny, takie jak Tether, odpowiedzialne za większość obrotów w branży, nic dziwnego, że oszustwa rozprzestrzeniają się przez branże.

Są jednak oznaki, że wszystko się zmienia. Władze na całym świecie nakazują giełdom grać zgodnie z zasadami KYC/AML, zakazują anonimowych transakcji i pociągają do odpowiedzialności tych, którzy zbierają fundusze, jeśli nie dotrzymują obietnic. Jednocześnie coraz głośniejszy jest chór głosów ostrzegających, że trzeba coś zrobić w sprawie stanu branży walut cyfrowych; od sekretarz skarbu USA Janet Yellen wzywającej do regulacji stablecoin do przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, który obiecał zakończyć erę „Dzikiego Zachodu” w branży, jasne jest, że władze na całym świecie mają dość status quo.

Gdy sieć zbliża się do Ruji Ignatovej, jednocześnie zbliża się do „krypto” na wolności. Strzeżcie się oszustów i spekulantów; przyrząd jest prawie gotowy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The net is closing in on OneCoin scammer Ruja Ignatova – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO