Raheel Iqbal z Game Storm rozmawia, używając BSV, aby wspierać grę na CoinGeek Backstage

Raheel Iqbal jest w branży gier od kilku lat i w tym czasie widział, jak branża rozwija się, by stać się molochami o wartości 300 miliardów dolarów, którymi jest dzisiaj. Ale to, co nas tu sprowadziło, nie zabierze nas w przyszłość, a jak powiedział CoinGeek Backstage, jego firma stawia na grę, aby zarobić i opiera się na jedynej sieci blockchain, która może skalować się bez ograniczeń — blockchainie BSV dla przedsiębiorstw.

Iqbal jest dyrektorem generalnym Game Storm Studios, największej firmy zajmującej się projektowaniem, tworzeniem i wydawaniem gier w Pakistanie. Od ponad dekady jest dyrektorem generalnym firmy, aw tym czasie Game Storm opublikował ponad 1000 gier, które łącznie zebrały ponad miliard pobrań.

Rozmawiając z gospodarzem CoinGeek Backstage, Becky Liggero na uboczu AIBC Summit w Dubaju, Iqbal ujawnił, że po ponad dekadzie opracowywania mobilnych gier wideo jego firma przechodzi teraz z modelu free-to-play na model typu „grać, aby zarobić”. .

„To tutaj spotykają się Game Storm i BSV” – powiedział.

Graj, aby zarobić to model gry oparty na technologii blockchain, która pozwala użytkownikom zarabiać na swojej działalności związanej z grami, zwykle w postaci tokenów, które mogą następnie wymienić na fiat lub Bitcoin. Model ten eksplodował w ciągu ostatnich kilku lat, a badania pokazują, że gracze pięć razy częściej spędzają czas na grze P2E niż na tradycyjnych grach. A z ponad 3 miliardami graczy na całym świecie w 2022 r., branża ta dopiero się rozwija.

O tym, dlaczego jego firma zdecydowała się budować na BSV, Iqbal powiedział CoinGeek Backstage, że BSV „jest naprawdę tanie w porównaniu z innymi blockchainami, w których opłaty za gaz są tak wysokie, że teraz ludzie myślą o wyjściu z łańcucha, a nie w łańcuchu. ”

Jednym z największych obszarów, które bada Game Storm, jest wykorzystanie NFT w swoim ekosystemie gier. Ponieważ opłaty za bicie monet są tak małe, że są prawie bezpłatne, BSV po raz kolejny udowodniło, że jest to najlepsza platforma, nawet dla NFT.

Jak wyjaśnia Iqbal, NFT znalazły wielkie znaczenie w uniwersum Game Storm Studios, a najbardziej wszechobecną aplikacją jest identyfikacja własności elementu gry. Ten przedmiot, czy to monster truck w jednej grze, czy legendarny miecz w innej, może zostać szybko sprzedany przez właściciela, a jego wartość wzrasta w zależności od bohaterstwa gracza.

Wraz ze szczytem AIBC, który odbył się w Dubaju, Iqbal zagłębił się również w nowo utworzony status miasta ZEA jako globalnego centrum blockchain. Dubaj jest obecnie uważany za światowego lidera w dziedzinie blockchain, od wykorzystania tej technologii w inicjatywie inteligentnego miasta po wsparcie i integrację technologii w sektorze publicznym. W ciągu ostatniego roku odbyły się tam jedne z największych wydarzeń związanych z blockchainem, ostatnio BSV Global Blockchain Convention, gdzie Iqbal był jednym z zaproszonych prelegentów.

„Są bardziej entuzjastycznie nastawieni do pracy nad nową technologią, chcą współpracować z prywatnymi firmami i chcą zbudować coś nowego” – powiedział Iqbal.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Game Storm’s Raheel Iqbal talks using BSV to underpin play-to-earn gaming on CoinGeek Backstage – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO