Protokół Terra’s Mirror rzekomo doznał drugiego exploita i jest na skraju załamania, mówi analityk

Protokół Mirror, zdecentralizowana platforma finansowa oparta na blockchain Terra Classic, znajduje się w środku exploita, w wyniku którego z kilku pul płynności wypłynęło około 2 milionów dolarów. Hakerzy wykorzystują błąd w wyroczni cen protokołu, który błędnie podaje cenę LUNC.

Mirror Protocol umożliwia użytkownikom handel instrumentami pochodnymi technologicznymi i giełdowymi oraz innymi walutami cyfrowymi za pomocą aktywów syntetycznych. Pule, które zostały opróżnione do tej pory, to opakowane wersje protokołu akcji BTC, Ethereum, Polkadot i Galaxy Digital.

Jednak według „FatMana”, pseudonimowego analityka, który wypowiadał się na temat exploita, protokół może w końcu załamać się, ponieważ wydaje się, że twórcy nie podejmują żadnych działań. W tweecie FatMan stwierdził, że exploit był jak dotąd ograniczany przez fakt, że giełdowe instrumenty pochodne nie są przedmiotem obrotu w weekend.

„Wygląda na to, że nic nie zostanie zrobione, a projekt na pewno jutro się zawali (są też inne wektory), więc wyciągnij wszystkie swoje pieniądze z Mirror już teraz. Powiedz każdemu, kto ma pieniądze w Mirror, aby wycofał się i sprzedał swoje aktywa. Już niedługo nic nie zostanie” – powiedział analityk.

Jednak Todd Garrison, założyciel Blockpane i entuzjasta bezpieczeństwa walut cyfrowych, stwierdził, że exploit może zostać zatrzymany, jeśli wszystkie walidatory Terra Classic zaktualizują wyrocznię cen swoich węzłów.

Wyjaśnił, że w tej chwili walidatory obsługujące starszą wersję wyroczni cen zgłaszają cenę przechrzczonego tokena LUNA na Terra 2.0 zamiast LUNC. W rezultacie zamiast kilku centów LUNC ma wartość około 5 USD.

Wiarygodność Terry wciąż jest kwestionowana

To nie był jedyny exploit, który wystąpił w Mirror Protocol. FatMan również niedawno zidentyfikował podobny exploit w protokole, który stracił około 90 milionów dolarów. Exploit ten miał miejsce około siedem miesięcy temu, ale pozostawał poza zasięgiem radaru, dopóki blockchain Terra nie zaczął być dokładniej analizowany po jego rozwikłaniu.

Blockchain Terra znalazł się w centrum uwagi, odkąd jego algorytmiczny stablecoin, UST, z kapitalizacją rynkową w wysokości około 41 miliardów dolarów, spadł niemal do zera. Spadek pociągnął za sobą cenę LUNY, prowadząc do poważnych strat dla inwestorów.

Oprócz kontroli na łańcuchu, organy regulacyjne i organy ścigania również starały się zidentyfikować wszelkie nieczyste zagrania w tym wydarzeniu. Większość nacisków prawnych pochodzi z Korei Południowej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Terra’s Mirror protocol allegedly suffered second exploit and on verge of collapse, analyst says – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO