Dział nauki Filipin rozpoczyna wewnętrzne szkolenie z zakresu blockchain dla technologów

Departament Nauki i Technologii (DOST) podjął inicjatywę lepszego zapoznania się z blockchainem. Departament uruchomił program szkoleniowy dla swoich technologów, aby zapoznać ich z technologią blockchain i jej przyjęciem do praktycznego zastosowania w kraju.

DOST jest wydziałem wykonawczym rządu Filipin, odpowiedzialnym za koordynację projektów związanych z nauką i technologią oraz za formułowanie polityk i projektów w dziedzinie nauki i technologii wspierających rozwój kraju.

Według lokalnego serwisu informacyjnego Philippine Star, DOST twierdzi, że brak specjalistów od blockchain wymusił program wśród jego personelu. Szkolenie pomoże krajowi w pełni wykorzystać „ważną wschodzącą technologię”, jaką jest blockchain.

Szef DOST-Philippine Council for Industry, Energy and Emerging Technology Research and Development (PCIEERD), Enrico Paringit, podkreślił, że program nie tylko pomoże zidentyfikować finansowe przypadki użycia blockchain. Zbadane zostaną również przypadki zastosowań w opiece zdrowotnej, poborze podatków, identyfikacji, prowadzeniu dokumentacji, pomocy finansowej i udzielaniu pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych.

„Naszym celem w tworzeniu specjalistów ds. rozwoju blockchain jest nie tyle przypadki użycia, które koncentrują się na usługach finansowych, głównie związanych z kryptowalutami, ale wsparcie, w jaki sposób agencje rządowe mogą również wykorzystywać blockchain… Naszą intencją jest naprawdę tworzenie aplikacji innych niż kryptowaluty technologii)” – powiedział.

Pierwszą grupę stażystów tworzy około 70 technologów z działu. W ramach programu zabezpieczono około 1,6 miliona PHP (około 30 500 USD).

Zgodnie z raportem Manila Bulletin (MB), parapaństwowa wcześniej podpisała protokół ustaleń (MOU) z Digital Pilipinas (DP) w celu określenia strategii tworzenia uniwersyteckich centrów innowacji na Filipinach.

Filipiny przyjmują blockchain, a nie waluty cyfrowe?

Chociaż posuwa się naprzód w kierunku znajdowania przypadków użycia technologii blockchain, regulatorzy w kraju Azji Południowo-Wschodniej głośno odradzają przyjmowanie walut cyfrowych.

Krajowy regulator papierów wartościowych, Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wydała kilka ostrzeżeń przed oszustwami walutowymi, schematami Ponzi i ogólną zmiennością rynku.

Niezależnie od tego ludność kraju nie została zniechęcona do masowych inwestycji w aktywa cyfrowe. Wysoki popyt na inwestycje w sektorze spowodował, że jedna z największych instytucji finansowych w kraju wprowadziła ofertę obligacji w cyfrowej walucie.

Popularność wehikułów inwestycyjnych skłoniła również jedną ze stref ekonomicznych kraju, Bataan, do przyciągnięcia firm zajmujących się walutami cyfrowymi i blockchain.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention „Ułatwianie Blockchain do użytku w świecie rzeczywistym

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines’ science department kicks off in-house blockchain training for technologists – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO