BSV Global Blockchain Convention: Przyszłość usług finansowych na blockchain

Rynek usług finansowych jest ogromny, ale nie wszyscy potencjalni klienci mają do niego dostęp. Na BSV Global Blockchain Convention w Dubaju panel z czterema ekspertami omawiał, jak rozwinie się przyszłość usług finansowych dzięki wykorzystaniu blockchain BSV, dzięki czemu usługi finansowe będą bardziej wydajne, a zwłaszcza bardziej integracyjne.

Moderatorem panelu był Naeem Aslam, publicysta Nasdaq i założyciel Zaye Consulting. Wśród panelistów znaleźli się:

Apollo Eric – CEO i współzałożyciel, Bitlipa
Wojciech Kaszycki – Założyciel, Prezes i Dyrektor Generalny, Mobilum Technologies PLC
Patrick Prinz – CEO, Monetix, dyrektor zarządzający, BSV Blockchain Association
Rafael Schultz – CEO i założyciel, Blockchain Punk Labs

The future of financial services on blockchain

Blockchain BSV, dr Craig Wright i dość zniekształcone doniesienia mediów

Zanim panel zaczął analizować, w jaki sposób blockchain BSV może pomóc usługom finansowym, moderator Naeem Aslam wskazał, że jest całkiem nowy w Bitcoin SV i miał trochę problemów ze zrozumieniem prawdziwej historii i roli Bitcoin.

„To moja pierwsza konferencja BSV, w której biorę udział. Trochę trzymałem się z daleka z powodu Craiga Wrighta, tego, że jest ojcem Bitcoina i wszystkiego innego. A Patrick i ja dyskutowaliśmy o tym. Przez ostatnie półtora dnia dużo się nauczyłem o BSV (…). Dowiedziałem się, że BSV jest tak naprawdę rozwiązaniem korporacyjnym. Jest stworzony dla firm. Więc Patrick opowiadał mi, jak czasami media przedstawiają rzeczy zupełnie inaczej” – powiedział Aslam.

To, o czym mówił Aslam, to komercyjne ataki za pośrednictwem mediów, które zostały przeprowadzone w przeszłości na wynalazcę Bitcoina, dr. Craiga Wrighta. Jednak w miarę jak pojawia się coraz więcej informacji o dr Wright i prawdziwej historii Bitcoina, na przykład w wyniku sprawy sądowej Kleiman v Wright, opinia publiczna już się zmienia – dla rozwoju Bitcoina i jego twórcy, dr. Wrighta. Ważne było, aby Aslam przedstawił to krótkie przedstawienie siebie i swojej podróży do poznania blockchain BSV, ponieważ pokazuje, jak szybko rozumie się Bitcoin SV, gdy prawdziwe informacje w końcu docierają do odbiorcy.

Blockchain BSV jako rozwiązanie blockchain skoncentrowane na przedsiębiorstwach

Prinz od razu zwrócił uwagę na fakt, że Bitcoin SV, podobnie jak w blockchain BSV, służy jako niezawodna księga rachunkowa do użytku korporacyjnego.

„To, czego wszyscy doświadczyliście na stoisku (konwencji), to fakt, że są przedsiębiorstwa z różnych branż. To jest infrastruktura, prawda? Jest to infrastruktura danych gotowa do pracy w przedsiębiorstwie. Wszyscy jesteśmy przedsiębiorstwami, niektóre bardzo duże, inne bardzo małe. Ale wszyscy potrzebujemy skalowalnej infrastruktury” – powiedział Prinz.

Patrick Prinz

Panel omawiał, w jaki sposób obecny rynek NFT nie ujawnia jeszcze pełnego potencjału NFT w ogóle, ponieważ NFT wykorzystywane w branży finansowej mogą ujawnić zupełnie inny wymiar.

„Uważam, że NFT mają jeden bardzo wyjątkowy czynnik: mogą mieć wartość, która jest różna dla innego klienta, więc wyobraźmy sobie zwykły produkt, który dziś banki sprzedają swoim klientom (…). Wierzę, że ostatecznie te produkty finansowe będą miały strukturę NFT” – powiedział Kaszycki. Według Kaszyckiego dostawcy usług finansowych, tacy jak banki, przejmą technologie NFT, aby mieć umowę ze swoimi klientami.

NFT i branża finansowa — ale co z podmiotami nieubankowionymi?

„Więc reprezentuje to przemysł warty bilion dolarów, gdy mówimy o instytucjach finansowych”, powiedział Aslam. Ale Aslam nie martwi się bankami, ale tymi, którzy nie mają dostępu do bankowości — tymi, którzy w ogóle nie mają dostępu do produktów finansowych.

Prinz przedstawił publiczności Monetix, szwajcarską firmę fintech, która koncentruje się również na częściach Afryki Wschodniej. Dzięki Monetix, Prinz pracuje nad rozwiązaniem NFT, które mogłoby zastąpić kupony, które Ministerstwo Rolnictwa i Rybołówstwa wydaje obecnie rolnikom. Jednak w tej chwili ci rolnicy nie mają konta bankowego i są częściowo analfabetami. Dzięki rozwiązaniom BSV blockchain i NFT firma Prinz jest przekonana, że ​​świat finansów będzie bardziej integracyjny.

Jeśli chodzi o mikropożyczki i mikropłatności w Afryce, Eric stwierdził, że blockchain BSV zapewnia wielką szansę. Według Erica na kontynencie afrykańskim płatności mobilne stanowią już nawet pół biliona przesyłanych pieniędzy, ale dla wielu Afrykanów problemy z dostępem do światowego rynku finansowego wciąż są rzeczywistością.

Apollo Eric

W tym miejscu większość zasobów cyfrowych w dzisiejszych czasach nie działa. Ponieważ nie skalują się i wiążą się z wysokimi kosztami transakcyjnymi, niebankowi świata nie mogą korzystać z tego rodzaju technologii. Dobrze znane blockchainy, takie jak Ethereum, wiążą się ostatnio z niesamowicie wysokimi opłatami transakcyjnymi. System płatności oparty na blockchain nie jest kompletny, jeśli pobiera wyższe opłaty niż VISA, Mastercard, PayPal i tym podobne.

„To, co zapewnia blockchain, to – moim zdaniem – warstwa, która sprawia, że ​​przekracza granice. Więc w zasadzie nie ma potrzeby dodatkowych rozliczeń, żadnych dodatkowych zezwoleń i tak dalej. Musimy tylko zapewnić ramy zgodności, aby wszyscy byli bezpieczni i komfortowi dla wszystkich, którzy chcieliby z nich korzystać w celach handlowych. Myślę, że BSV całkiem dobrze pasuje do przedsiębiorstw, a także rynków finansowych – powiedział Kaszycki.

Tanie transakcje na blockchainie BSV i ramach regulacyjnych

W panelu dyskutowano, że niskie opłaty transakcyjne obejmują nie tylko osoby nieposiadające rachunku bankowego, ale także prowadzą do poszerzenia grupy docelowej produktów finansowych nawet w krajach wysoko rozwiniętych. Dzięki blockchainowi BSV można uruchomić produkty finansowe, które pozwalają na inwestycje tak małe jak dolar lub euro, zamiast czterocyfrowej lub większej inwestycji.

Kaszycki zwrócił również uwagę, że BSV nadal wymaga promocji do odpowiednich grup docelowych. Podczas gdy inne blockchainy mogą mieć obecnie szerszą bazę użytkowników, BSV oferuje najniższe koszty transakcji, co według Kaszyckiego jest warunkiem masowego przyjęcia każdego blockchaina.

BSV Global Blockchain Convention: The future of financial services on blockchain

Schultz opisał zmieniające się niemieckie ramy regulacyjne jako przyjazne dla przedsiębiorców blockchain, umożliwiające zgodne tworzenie tokenów zabezpieczających i użytkowych. Według Schultza państwa członkowskie UE planują mieć zharmonizowane ramy prawne dotyczące aktywów cyfrowych do 2024 r. W Niemczech inwestorzy venture capital wykazali nagłe zainteresowanie gospodarką tokenów, napędzane nowymi uściśleniami prawnymi.

„Tradycyjni inwestorzy venture capital w Niemczech obawiają się teraz, że przegapią, jak dwa lata temu, kiedy rozmawialiśmy o rozwiązaniach symbolicznych, stwierdzili: brak zgodności. Teraz widzimy szalone inwestycje. Jeśli zapytasz ich o ekonomię symboliczną, odpowiedzą: co to jest ekonomia symboliczna? Ale zainwestowali. Tak więc zdecydowanie jest teraz dużo miejsca na protokoły, aby wskoczyć na rynek” – powiedział Schultz.

Jako kolejny rynek usług finansowych, który został zakłócony przez blockchain, Schultz widzi, jak głęboko wpłynęło to na przestrzeń crowdfundingową i zauważa napływ funduszy, które nie pochodzą ze sfery aktywów cyfrowych. Wraz ze swoimi Blockchain Punk Labs, Schultz oferuje usługi tokenizacji, pozyskiwania funduszy i rozwoju przedsięwzięć.

Rafael Shultz

Paneliści zgodzili się, że warunkiem wstępnym zakłócenia rynku usług finansowych przez blockchain jest łatwy dostęp i niskie opłaty transakcyjne. Blockchain BSV już oferuje tanie transakcje, a konwencja miała kilka prezentacji, takich jak Gate2Chain, które pokazały, jak uprościć dostęp do blockchain BSV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV Global Blockchain Convention: The future of financial services on blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO