Oto, w jaki sposób węzeł Sentinel oparty na blockchainie BSV poprawia cyberbezpieczeństwo

Według IBM wykrycie naruszenia sieci zajmuje średnio 212 dni, a jego powstrzymanie zajmuje kolejne 75 dni. Cyberataki są ogromnym problemem, a trzeciego dnia BSV Global Blockchain Convention Gregory Ward ze SmartLedger/Certihash wystąpił na scenie wraz z Patrykiem Walaszczykiem z IBM Consulting, aby opowiedzieć nam o Sentinel Node, nowym zestawie narzędzi rozwijanym na blockchainie BSV w celu poprawy bezpieczeństwa cybernetycznego.

Sentinel node improves cybersecurity

Przedstawiamy Certihash

Ward wchodzi na scenę jako pierwszy, przedstawiając nas do firmy, którą jest współzałożycielem: Certihash. Wyjaśnia, że ​​jest to pierwsze rozwiązanie cyberbezpieczeństwa oparte na blockchain, oparte na strukturze cyberbezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauki i Technologii (NIST). Opisuje, w jaki sposób budują we współpracy z IBM i z dumą oferują znacznie solidniejszy system niż starsze systemy cyberbezpieczeństwa w przeszłości.

Przyglądając się węzłowi Sentinel, Ward opisuje go jako „narzędzie do wykrywania cyberbezpieczeństwa nowej generacji”, które może skrócić czas potrzebny do zidentyfikowania naruszenia danych. Chociaż obecnie identyfikacja naruszeń zajmuje prawie 212 dni, Ward twierdzi, że Sentinel Node może sprawić, że wykrycie jest niemal natychmiastowe.

„Cyberbezpieczeństwo to już nie tylko zapobieganie. Chodzi o wykrywanie” — zauważa Ward.

Ward wyjaśnia, że ​​IBM od wielu lat sponsoruje raporty o kosztach naruszenia bezpieczeństwa danych. Raporty te wskazują, że oprócz kosztów reputacyjnych, regulacyjnych i innych, koszt finansowy każdego naruszenia danych wzrósł z 3,86 mln USD w 2020 r. do 4,24 mln USD w 2021 r. Średni całkowity koszt to 9 mln USD na każde naruszenie w Stanach Zjednoczonych.

O partnerstwie z IBM

sentinel node improves cybersecurity

Walaszczyk przedstawia następny, przypominając, że IBM jest nie tylko dostawcą sprzętu, ale także oferuje swoim klientom szeroką gamę rozwiązań programowych i konsultingowych.

Zagłębiając się w partnerstwo z Certihash, Walaszczyk wyjaśnia, że ​​IBM był najlepiej przygotowany do zrozumienia potrzeb klientów korporacyjnych Certihash i że chce nie tylko pracować nad rozwojem Sentinel Node, ale także nad jego promocją. Mówi, że BSV jest właściwym wyborem technologicznym dla przedsiębiorstw, nazywając go „łańcuchem blokowym gotowym do pracy”. Podkreśla niskie opłaty BSV, ogromny potencjał skalowania i bezpieczną platformę jako powody, dla których warto postrzegać BSV. Zauważa, że ​​wiele przedsiębiorstw i klientów korporacyjnych ma mentalne bariery w korzystaniu z technologii blockchain, ale wierzy, że IBM będzie w stanie pomóc je przezwyciężyć.

„BSV to właściwy wybór ze względu na przewidywalnie niskie koszty”, kontynuuje Walaszczyk, przedstawiając, w jaki sposób klienci korporacyjni muszą być w stanie przewidzieć, jakie będą koszty i potrzebują ich stabilności. Wspomina również o skalowalności BSV, zwracając uwagę na to, jak przedsiębiorstwa będą chciały budować rozwiązania, które są skalowalne z założenia.

Co powstrzymuje korporacje i przedsiębiorstwa przed budowaniem na publicznych blockchainach, takich jak BSV? Walaszczyk mówi, że często wspominają o zagrożeniach, takich jak prywatność danych i „nieprzyjemna” reputacja technologii.

Więcej szczegółów na temat węzła wartowniczego

sentinel node improves cybersecurity

Następnie Ward opowiada nam więcej o węźle Sentinel, zaczynając od tego, jak jest on oparty na strukturze cyberbezpieczeństwa NIST. Mówi nam, że na tę strukturę składa się pięć zasad: Identyfikuj, Chroń, Wykrywaj, Reaguj i Odzyskuj.

Ward mówi, że BSV obejmuje każdy aspekt tego frameworka i będzie odgrywać kluczową rolę w działaniu węzła Sentinel. Zauważa, że ​​pierwszą rzeczą, jaką chce zrobić napastnik, jest wymazanie śladów, ale Sentinel Node to uniemożliwi. Wykrywa każde wejście do sieci, zmianę pliku lub zmianę dziennika i umieszcza te zapisy w niezmiennym łańcuchu bloków. Umożliwi to organizacjom ciągłe porównywanie swoich zapisów z prawdziwymi zapisami w łańcuchu bloków, natychmiast rozpoznając, kiedy dochodzi do naruszenia danych lub nawet modyfikacji pliku.

Kolejne kroki dla IBM i Certihash

Walaszczyk mówi, że z perspektywy IBM kolejnym krokiem jest uruchomienie Sentinel Node i ocena, czy działa on zgodnie z założeniami. To pozwoli im ocenić rzeczywiste koszty, skalowalność i przystosowanie do rynku.

Następnie pojawia się potencjał współpracy zarówno średnio-, jak i długoterminowej, w tym promowanie przez IBM Sentinel Node wśród klientów i rozszerzanie rodziny produktów Certihash w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o BSV, Walaszczyk powtarza, że ​​BSV to doskonały wybór dla klientów korporacyjnych. Mówi, że IBM jest zainteresowany dalszą współpracą z granicznym ekosystemem BSV i ma nadzieję oferować swoje usługi innym w oparciu o blockchain BSV.

sentinel node improves cybersecurity

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Here’s how BSV blockchain-powered Sentinel Node improves cybersecurity – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO