Jak uniknąć oszustw związanych z NFT dzięki Nomad Media Club?

Rozmawiałem z Amine Oubrahim, założycielem Nomad Media Club, na temat tego, jak wykrywać i unikać oszustw związanych z NFT. Jak można się było spodziewać, większość porad jest zdrowa, ale biorąc pod uwagę nieuregulowany, nieuczciwy charakter rynków NFT w ogóle, temat ten jest wart omówienia.

Oubrahim twierdzi, że najważniejszym czynnikiem jest strona zespołu emitentów NFT. Weryfikacja osób stojących za projektem jest kluczowa, ponieważ wskazuje, czy jest to poważna sprawa, czy nie, a także prawdopodobieństwo tak zwanego dywanika. Jest to trudne, ponieważ kilka najbardziej udanych projektów NFT miało anonimowych założycieli (BAYC), co stanowi niebezpieczny precedens dla kolejnych projektów, ponieważ jedną z wartościowych propozycji „krypto” jest angażowanie się w wolny handel bez kontroli, regulacji i tożsamości . Oubrahim porównuje zakup NFT jest tak samo ryzykowny, jak inwestowanie w rundę pre-seed startupu, a oczekiwania dotyczące zwrotów muszą być rozsądne.

Innym powodem, dla którego zespół powinien być anonimowy, jest zaangażowanie w handel praniem, który jest bardzo powszechny na rynkach NFT. Większość giełd nie wymaga KYC do handlu, a każdy może założyć tyle kont i adresów, ile chce. Jeśli skoordynowana pompa NFT może skutkować jednym zakupem „Wielkiego Głupca”, projekt przynosi zysk, ponieważ jego jedyną podstawą kosztów jest początkowa mennica.

Oubrahim twierdzi, że przejrzystość jest potrzebna, ponieważ pozwoli to rynkowi dojrzeć i zmniejszyć liczbę oszustw do prawie zera. Niektóre giełdy wymagają od KYC wybicia NFT, co jest pozytywnym krokiem naprzód. Wraz ze wzrostem przestrzeni rynki NFT zaczynają wyglądać bardziej jak tradycyjne inwestycje z rozsądnymi oczekiwaniami zwrotu, zamiast 10-krotnego zwiększania inwestycji w ciągu kilku godzin.

Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, Oubrahim pyta, czy nabywca NFT szuka szalonych zysków w ciągu jednego dnia, powinien zadać sobie pytanie: „Od kogo dostanie te pieniądze?” To pytanie podkreśla dotychczasowy charakter rynków walut cyfrowych i NFT o sumie zerowej i niezrównoważony charakter. Aby ograniczyć oczekiwania, inwestorzy państwowi powinni spojrzeć na zakup NFT „jak Kickstarter na sterydach”, co jest trafnym porównaniem, biorąc pod uwagę poziom ryzyka i oczekiwania dotyczące zwrotów.

Ogólny spadek wolumenu transakcji NFT wraz z większą czujnością użytkowników w wykrywaniu oszustw zmusił rynek w kierunku użyteczności. Ponieważ zespoły muszą stać się bardziej kreatywne, nadając wartość NFT, model odchodzi od anonimowych oszustw związanych z handlem i wyjściami w kierunku silniejszych relacji między zespołem emitującym a ich kupującymi. Taka była cała początkowa przesłanka Bitcoin, aby usunąć zaufane strony trzecie z wymiany wartości.

Oubrahim mocno wierzy, że narzędzia NFT dają przedsiębiorcom „możliwość ukierunkowania się na różne nisze” i że „rynek jest wystarczająco duży dla wszystkich”, co sugeruje, że twórcy z wysokimi barierami wejścia w poprzednim modelu internetowym mają teraz możliwość zaangażowania się, tworzenia i wzmocnić relacje z fanami, klientami i użytkownikami.

Obejrzyj: Gareth Soloway opowiada o inwestycjach cyfrowych w CoinGeek Weekly Livestream

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How to avoid NFT scams with Nomad Media Club – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO