Robert Rice mówi o zarabianiu na metaverse na blockchainie BSV

Metaverse stał się największym modnym hasłem w świecie technologii, a na BSV Global Blockchain Convention jednym z czołowych światowych umysłów w tym nowym wirtualnym świecie jest Robert Rice. Rice wszedł na scenę, aby porozmawiać o tym, jak buduje metawersum, które koncentruje się na monetyzacji, a nie tylko na zabawie.

Rice jest założycielem i dyrektorem generalnym Transmira, firmy stojącej za platformą Metaverse Omniscape, zbudowaną na Bitcoin SV. Jego podróż w metaverse rozpoczęła się trzy dekady temu, kiedy dostał pracę w pierwszej firmie zajmującej się grami zręcznościowymi w wirtualnej rzeczywistości. Od tego czasu jego miłość do wirtualnego świata tylko wzrosła.

O tym, czym dokładnie jest metaverse, Rice opisał to jako „suma wszystkich danych i informacji oraz wszystkiego, co cyfrowe, co nas otacza, przedstawione w sposób, który jest bardziej wciągający, interaktywny, wizualny i namacalny, niezależnie od tego, czy jest to rzeczywistość rozszerzona, czy wirtualna”.

Robert Rice

Powołując się na badania Citi, Rice wskazał, że metaverse będzie wart 13 bilionów dolarów do 2030 r. i do tego czasu może pochwalić się nawet 5 miliardami użytkowników. Goldman Sachs identyfikuje 8 bilionów dolarów przychodów lub możliwości zarabiania.

Rice uważa, że ​​na tym aspekcie przychodów nie udało się skupić istniejących projektów Metaverse. Dla większości metaverse to „zabawna, wciągająca, seksowna strona”. Niewiele osób koncentruje się na tym, jak generować przychody w metaverse lub wykorzystywać technologię do rozwiązywania problemów, przed którymi stoją inni.

Zarabianie na metaverse

W Transmira, a przede wszystkim za pośrednictwem Omniscape, Rice skupiła się na zarabianiu na metawszechświecie i tworzeniu wartości dla użytkowników i marek. Jak powiedział publiczności, jednym z najważniejszych czynników w tej podróży jest lokalizacja, która koncentruje się na prawdziwym świecie.

„Możemy zrobić zabawne coś 3D w Second Life, Decentraland lub Sandbox, i na razie jest fajnie i fajnie, ale bez ich połączenia ze światem rzeczywistym lub tego crossovera, myślę, że naprawdę przegapiasz potencjał użyteczności i rzeczywistych przypadków użycia. – powiedział Ryż.

Jednym z modeli przychodów, na których koncentruje się Transmira, jest posiadanie pełnowymiarowych, realistycznych cyfrowych bliźniaków w skali 1:1 w skali całego miasta. Dzięki Omniscape możesz przejść przez cyfrowego bliźniaka dowolnego miasta i wchodzić w interakcję ze wszystkimi zjawiskami na ziemi, od hoteli po muzea i sklepy odzieżowe.

Metaverse

Podczas gdy większość platform wybiera jedną z rzeczywistości wirtualnej lub rozszerzonej, Omniscape łączy obie, otwierając nowe ekscytujące możliwości, takie jak możliwość interakcji z ludźmi, którzy są oddzieleni od światów za pomocą ich hologramów.

„To będzie dramatyczne dla prawie każdej możliwej branży, od turystyki, przez sport i rozrywkę, po medycynę i edukację, wprost” – zauważył Rice.

Ale nawet przy tym wszystkim, monetyzacja nadal pozostaje największym pytaniem bez odpowiedzi. W przypadku Omniscape rozwiązanie dotyczyło towarów wirtualnych. Platforma pozwala markom płacić za umieszczanie treści w metaverse. Jest jednak trochę inaczej i zamiast banerów i billboardów umieszczają produkty 3D. Na przykład Starbucks umieściłby wiele kubków do kawy 3D w metawersie, reprezentujących prawdziwe, fizyczne kubki, gdzie „jeden jest równy własności drugiego lub jeden może być wymieniony na drugi”.

Aby zapewnić dystrybucję przychodów po całej planszy, Omniscape udostępnia je użytkownikom, którzy są właścicielami wirtualnej nieruchomości opartej na metaverse, na której umieszczane są produkty, „pozwalając wszystkim na uczestnictwo i budowanie systemu, który może zarabiać, niezależnie od tego, czy jesteś spekulantem, który kupuje lokalizację lub firmę poszukującą pasywnego dochodu”.

Omniverse

I chociaż metaverse jest ekscytujący, a możliwości są nieograniczone, działa tylko wtedy, gdy jest zbudowany na blockchainie. Autentyczność i pochodzenie, integralność danych, trwałość, bezpieczeństwo i ochrona przed oszustwami to tylko kilka kluczowych powodów, dla których blockchain jest integralną częścią metaverse.

Biorąc pod uwagę wiele sieci blockchain, Rice wskazał, że tylko Bitcoin SV może stanowić podstawę metaverse.

„[Bitcoin SV] jest szybki, skalowalny, może obsługiwać dane, a opłaty transakcyjne są tak minimalne, że są idealne” – podsumował.

Obejrzyj pierwszy dzień BSV Global Blockchain Convention Dubai 2022:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Robert Rice talks monetizing the metaverse on BSV blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO