BSV Global Blockchain Convention: Świat dobra

Założyciel BSV Blockchain Association, Jimmy Nguyen, wygłosił pierwszą prezentację na scenie na BSV Global Blockchain Convention w Dubaju w tym roku. Głównym tematem było wszystko, co może zrobić blockchain BSV na świecie.

1st

W jakim świecie chcemy być?

Nguyen otwiera opowieść o tym, jak jego rodzice musieli odbudować swoje życie w Stanach Zjednoczonych po opuszczeniu Wietnamu. Musieli zadać sobie pytanie: w jakim świecie chcemy żyć? Kiedy przybyli, musieli odpowiedzieć na to pytanie, sprostać nowym wyzwaniom i zrealizować nowy potencjał.

Nguyen prosi nas o odpowiedź na to samo pytanie w odniesieniu do walut cyfrowych i technologii blockchain. Zauważa, że ​​obecna sytuacja nie jest typem świata, który chce widzieć; Ponad 10 000 bezproduktywnych monet, powiązania z przestępczością, upadek ekosystemów, takich jak Terra LUNA, pozostawiając spekulantów detalicznych bez środków do życia i gorzej. Spogląda wstecz na początek, aby namalować obraz świata, który chce zobaczyć, do pierwotnej wizji Satoshiego. Chce zobaczyć elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer, który sprawi, że technologia blockchain będzie użyteczna. Wie, że to właśnie powiedzieliby mu rodzice: bądź użyteczny.

Jak Bitcoin może uczynić świat lepszym?

Nguyen następnie wyjaśnia, w jaki sposób BSV może uczynić świat lepszym miejscem. Na początek pyta nas, dlaczego nigdy nie widzimy błędu „402” podczas korzystania z Internetu. Zauważa, że ​​sieć została zaprojektowana tak, aby umożliwić użytkownikom dokonywanie płatności za dostęp do stron internetowych itp. Jednak nie było możliwości dokonania tych płatności, ponieważ system mikropłatności peer-to-peer jeszcze nie istniał. Na szczęście narodził się, gdy Satoshi Nakamoto, dr Craig Wright, udostępnił światu Bitcoin.

2nd

Nguyen wyjaśnia, w jaki sposób Bitcoin działa jako rozproszony serwer znakowania czasem, który nie wymaga żadnych pośredników ani zaufanych stron trzecich. Historia transakcji jest publikowana w księdze, aby wszyscy mogli ją zobaczyć, co zapewnia uczciwość i przejrzystość. Jednak Bitcoin jest zdolny do czegoś więcej niż prostych płatności gotówkowych. Może być używany do innych rzeczy, takich jak płatna poczta e-mail. Na przykład można zachęcić kogoś do przeczytania jego wiadomości e-mail, dołączając do danych płatność Bitcoin.

Bitcoin zawsze był projektowany z myślą o potężnym wykorzystaniu danych, przypomina nam Nguyen. To jest bit w Bitcoin. Wzywa nas do myślenia o Bitcoin jako o całym systemie danych, który zmieni świat na dobre. To znacznie więcej niż inwestycja spekulacyjna; może być użyteczny i może zmienić świat na wiele pozytywnych sposobów.

Jak dokładnie BSV może stworzyć lepszy świat? Nguyen podkreśla kilka.

Pozwala ludziom uczestniczyć i zarabiać w gospodarce mikropłatnościami.

Ułatwia nowe metody monetyzacji, umożliwiając twórcom zarabianie i dystrybucję płatności w nowatorski sposób.

Otwiera nowe modele dla gier, muzyki i innych ogromnych branż.

Włączenie finansowe staje się rzeczywistością, pozwalając użytkownikom z dowolnego miejsca na pobranie portfela i rozpoczęcie uczestnictwa w globalnej gospodarce.

Obniża koszty przekazów do punktu, w którym są one prawie bezpłatne.

Może przewrócić i obalić oparty na reklamach model zbierania danych w Internecie.

Może stworzyć świat prawdziwej tokenizacji, ułatwiając między innymi NFT, które mają rzeczywistą użyteczność.

W połączeniu z IPv6 może stworzyć bardziej połączony świat i zapoczątkować Internet Rzeczy.

Co najważniejsze, tworzy bardziej uczciwy, przejrzysty świat, w którym każdy może śledzić i śledzić transakcje.

BSV nie ma skutecznej konkurencji

4th

W przeciwieństwie do BTC, który z założenia ma ograniczoną przepustowość, BSV ma nieograniczony potencjał. Jest zdolny do nieograniczonego skalowania, umożliwiając dziś 50-100 tys. transakcji na sekundę, a w nadchodzących latach o wiele więcej. Dzięki blokom 4 GB BSV jest już w stanie przetworzyć 4000 razy więcej danych niż BTC. Nguyen podkreśla, że ​​jest to ważne; to część oryginalnego projektu Satoshiego. Niektóre oryginalne kody operacyjne, takie jak OP_PUSHDATA4, umożliwiają użytkownikom wysyłanie gigabajtów danych w ramach transakcji. Pyta nas, dlaczego Satoshi zaprojektowałby to w ten sposób, skoro chciał, aby rozmiary bloków pozostały na poziomie 1 MB?

Jeśli chodzi o opłaty, BSV nie ma konkurencji. Obecnie opłaty transakcyjne BSV wynoszą od 1/100 do 1/20 centa. Celem jest zmniejszenie tej liczby do 1/1000 części setki z dalszym skalowaniem, umożliwiając „małe, przypadkowe transakcje”, które przewidywał Satoshi.

Ostatecznie BSV jest technicznie lepszym blockchainem. Jak zobaczymy przez resztę konferencji, jest on zdolny do rzeczy, których nie ma dziś żaden inny blockchain. Istnieje kwitnący ekosystem programistów, konstruktorów i uczestników tworzących lepszy świat”, świat dobra.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV Global Blockchain Convention: A world of good – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO