Departament Handlu poszukuje opinii publicznej na temat przepisów dotyczących walut cyfrowych

Departament Handlu USA oczekuje opinii publicznej na temat przepisów dotyczących walut cyfrowych, zamierzając opublikować 17 pytań, za pomocą których zainteresowane strony mogą pomóc w kształtowaniu przyszłości branży.

Departament otrzymał zadanie opracowania przepisów dla branży przez prezydenta Joe Bidena, który w swoim marcowym zarządzeniu wykonawczym w sprawie zasobów cyfrowych polecił mu „pracę w całym rządzie USA nad ustanowieniem ram, które będą napędzać amerykańską konkurencyjność i przywództwo oraz wykorzystanie technologii zasobów cyfrowych”.

17 pytań zostanie opublikowanych za pośrednictwem Międzynarodowej Administracji Handlu i będzie dotyczyć kilku kluczowych zagadnień branży aktywów cyfrowych, od wydobycia po CBDC, a nawet płatności i przekazy handlowe. Wkład w te pytania będzie „związany z rozwojem przez Commerce ram zwiększania konkurencyjności gospodarczej USA w zakresie technologii aktywów cyfrowych i ich wykorzystywania”.

Na początek, departament chce wiedzieć, jakie funkcje dały amerykańskim dostawcom usług wirtualnych (VASP) globalną przewagę i czy te funkcje są trwałe w dłuższej perspektywie. Zgodnie z tym chce wiedzieć, z jakimi przeszkodami się borykają i jak wpływają na nie przepisy.

Podczas gdy Stany Zjednoczone nie wprowadziły jeszcze kompleksowych przepisów dla powstającego sektora, kilka agencji regulacyjnych podjęło się nadzorowania branży, nie bardziej niż Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Niedawno podwoił liczbę pracowników w nowo przemianowanej Crypto Assets i Cyber ​​​​Unit, aby lepiej radzić sobie z branżą.

Handel chce również wiedzieć, czy VASP z siedzibą w Stanach Zjednoczonych mogą przyciągnąć i utrzymać talenty. To, jak ujawniło kilka raportów, nie stanowiło problemu. W rzeczywistości start-upy z zasobów cyfrowych, Web3 i sektorów metaverse regularnie pozyskują talenty od gigantów internetowych i bankowych, takich jak Amazon, Google i JPMorgan.

Departament jest również zainteresowany wpływem, jaki CBDC będzie miał na sektor, w jaki sposób aktywa cyfrowe są integrowane z płatnościami i przekazami oraz czy mogą promować włączenie finansowe. Ponadto chce poznać przyszłą rolę wydobywania nagród blokowych i czy jest to zgodne z energią odnawialną.

Jak informował wcześniej CoinGeek, Stany Zjednoczone są teraz światowym liderem w wydobyciu nagród blokowych. Dane z University of Cambridge wykazały, że kraj odpowiada za ponad 37% światowej potęgi wydobywczej.

Nie przegap pierwszej w historii BSV Global Blockchain Convention, która odbędzie się w Grand Hyatt w Dubaju w dniach 24–26 maja. Zarezerwuj bilety już dziś!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Department of Commerce seeks public input on digital currency regulations – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO