Korea Południowa planuje zaostrzyć licencjonowanie branży walut cyfrowych

Coraz jaśniejszy staje się zakres regulacji, które trafiają do przestrzeni walut cyfrowych w Korei Południowej. Parlament Korei Południowej rozważa obecnie kilka zaleceń Komisji ds. Usług Finansowych (FSC).

Korea Economic Daily (KED) zapoznał się wyłącznie z raportem FSC zatytułowanym „Analiza porównawcza ustawy o branży nieruchomości wirtualnych”. Najważniejsze informacje zawarte w dokumencie wskazują na nowe przepisy mające na celu wprowadzenie bardziej rygorystycznych wymogów licencyjnych dla giełd cyfrowych walut i emitentów tokenów w oparciu o związane z nimi ryzyko.

Jedną z rekomendacji zawartych w dokumencie jest zmuszenie wystawców tokenów do przedłożenia białej księgi do FSC. Biała księga powinna zawierać szczegółowe informacje o tym, kim są założyciele i jak zostaną wydane fundusze ICO.

Po wstępnym złożeniu białej księgi wszelkie aktualizacje będą musiały zostać przesłane do FSC na siedem dni przed ich wejściem w życie. Prawo będzie miało również zastosowanie do emitentów tokenów, którzy nie są obywatelami Korei Południowej.

W przypadku stablecoinów FSC zalecił, aby emitenci stablecoinów musieli przestrzegać ustalonych planów zarządzania aktywami w zakresie korzystania z zabezpieczeń i liczby monet, które mogą wybić.

Ponadto wydawane są zalecenia mające na celu złagodzenie wykorzystywania informacji poufnych, schematów typu „pompuj i zrzuć”, manipulacji cenami i handlu „wash” między giełdami walut cyfrowych. Ustanowi również standardowe w branży opłaty transakcyjne.

Zgodnie z raportem KED, Zgromadzenie Narodowe uważa tę legislację za jedną z „najpilniej potrzebnych zabezpieczeń”. Ustawa, jeśli zostanie uchwalona, ​​zastąpi ustawę o rynkach kapitałowych, na mocy której obecnie funkcjonuje przestrzeń walut cyfrowych.

Kary za nieprzestrzeganie prawa obejmują grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Będą one surowsze niż kara w ustawie o rynkach kapitałowych i będą egzekwowane przez nowy organ nadzoru – Instytut Zarządzania Aktywami Cyfrowymi.

Korea Południowa, Terra i regulacje dotyczące walut cyfrowych

Dokument FSC pojawia się po tym, jak kolejny wyciekły raport wskazywał, że Korea Południowa planuje przyspieszyć swoją ustawę Digital Assets Basic Act (DABA), aby zapewnić, że egzekwowanie rozpocznie się w 2024 roku.

Ponowne szybkie tempo regulowania przez Koreę Południową rynku walut cyfrowych jest związane z chaosem spowodowanym przez południowokoreański projekt Terra. Według raportu CNBC, rząd bada teraz Terraform Labs i jego dyrektora generalnego Do Kwona, a także lokalne giełdy.

Tymczasem Korea Południowa przedstawiła niedawno przepisy dotyczące wymiany walut cyfrowych, które wprowadziły nowe zasady podróżowania. Ustawa ta była uzupełnieniem kolejnej transzy wymogów licencyjnych wprowadzonych w zeszłym roku.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea plans to make licensing digital currency industry stricter – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO