Największy japoński bank inwestycyjny Nomura zagłębia się w aktywa cyfrowe z nową spółką zależną

Nowy raport ujawnił, że największy bank inwestycyjny w Japonii wchodzi w branżę aktywów cyfrowych i będzie skierowany do inwestorów instytucjonalnych. Nomura uruchomi nową spółkę zależną, skupiającą się na aktywach cyfrowych i tokenach niezamiennych (NFT), mówią źródła.

Raport Financial Times wykazał, że nowa spółka zależna miałaby początkowo zatrudniać 100 pracowników. Niektóre z nich będą pochodzić z istniejących operacji bankowych Nomury, a bank będzie intensywnie zatrudniać, aby wypełnić inne miejsca.

Według źródeł posiadających wiedzę w tej sprawie, nowa spółka zależna ma rozpocząć działalność do końca 2023 roku.

Nomura to jeden z największych banków w Japonii, skupiający się na bankowości inwestycyjnej. W pierwszym kwartale tego roku zarządzał aktywami o wartości 569 miliardów dolarów. Jednak pomimo ogromnego sukcesu w istniejącym modelu biznesowym, bank uważa, że ​​może stracić przewagę nad rywalami, jeśli nie wejdzie wcześnie na aktywa cyfrowe.

„Jeśli tego nie zrobimy, będzie nam trudniej być konkurencyjnym” – powiedział jeden z dyrektorów FT.

Nikkei Asia zaoferowała dalsze informacje na temat nadchodzącej spółki zależnej, w tym możliwość rozpoczęcia działalności w tym roku, chociaż nie będzie w pełni funkcjonować do końca 2023 roku. Jednostka ta będzie miała siedzibę poza Japonią, a w jej zarządzie będzie kilka osób Gazeta twierdzi, że obecnie pracuje w Nomura.

„To duży krok naprzód, ponieważ zamierzamy zwiększyć skalę naszych działalności i inwestycji związanych z aktywami cyfrowymi” – powiedział Steve Ashley, szef działu hurtowego w Nomura, komentując najnowsze osiągnięcia.

„Nowa firma umożliwi nam zbudowanie przewagi w zapewnianiu klientom instytucjonalnym dostępu do szerokiej gamy nowych produktów i usług oraz znaczący wkład w odpowiedzialne innowacje w ekosystemie aktywów cyfrowych”, Ashley, który został wybrany na przewodniczenie nowej operacji , dodany.

Wiadomość pojawiła się nieco ponad miesiąc od czasu, gdy rząd japoński ogłosił, że zrewiduje swoje przepisy dotyczące wymiany aktywów cyfrowych, aby zatkać lukę w uchylaniu się od sankcji przez Rosję.

Nie przegap pierwszej w historii BSV Global Blockchain Convention, która odbędzie się w Grand Hyatt w Dubaju w dniach 24–26 maja. Zarezerwuj bilety już dziś!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan’s largest investment bank Nomura dives into digital assets with new subsidiary – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO