Joshua Henslee opowiada o systemie pieniężnym opartym na długu i o tym, jak „krypto” wyprzedało się

Tematem bardzo interesującym dla wielu w branży walut cyfrowych jest to, jak działa system pieniężny oparty na długu i jak Bitcoin może go zmienić. W ostatnim filmie programista BSV Joshua Henslee szczegółowo o tym mówił.

Myśli na temat systemu monetarnego opartego na długu i długu w ogóle

Henslee przedstawia ogólny przegląd Rezerwy Federalnej, banków centralnych i tego, jak działa system pieniężny oparty na długu. Wyjaśnia, jak dla większości ludzi ten system jest trochę jak niewola kontraktowa; większość ludzi gromadzi dług i pracuje przez całe życie, aby go spłacić z odsetkami. Podkreśla, że ​​nie mówi, że dług jest zły, ale po prostu stwierdza, że ​​ten system prowadzi większość ludzi do życia w spłacie długów, co porównuje do przyszłych roszczeń w ich czasie.

Henslee przygląda się kilku słynnym cytatom na temat bankowości centralnej, w tym „pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze narodu, a nie obchodzi mnie, kto ustanawia jego prawa”, autorstwa Mayera Amschela Rothschilda. Jego zdaniem Rothschild wiedział, że banki centralne mogą robić, co chcą, w tym zwiększać podaż pieniądza, i że większość społeczeństwa pozostanie nieświadoma. To powiedziawszy, mówi, że zauważył, że więcej ludzi budzi się i staje się świadomych tego systemu. Na przykład słyszy, jak wielu zwykłych ludzi mówi o inflacji. Ludzie stają się świadomi tego, jak działa ten system.

Kopiąc głębiej, Henslee zauważa, że ​​większość ludzi, którzy biorą pożyczki, nie bierze pod uwagę inflacji. Odsetki są jednym z elementów spłaty pożyczki, ale dolary, które ludzie zarabiają, są również stale dewaluowane, co w wielu przypadkach utrudnia spłatę zadłużenia. Sam Satoshi Nakamoto mówił o tym, jak banki centralne historycznie zdeprawowały fiducjarne waluty poprzez inflację w swoim pierwszym publicznym poście na temat Bitcoina.

Chciwość w obu systemach i wielorakie strony długu

Nieliczni, którzy potrafią zrozumieć system, będą albo tak zainteresowani jego zyskami, albo tak zależni od jego łask, że nie będzie sprzeciwu ze strony tej klasy, podczas gdy z drugiej strony wielka grupa ludzi, mentalnie niezdolna do zrozumienia ogromnej przewagi że kapitał wywodzi się z systemu, bez narzekania, a może nawet bez podejrzeń, że system jest sprzeczny z ich interesami, poniesie swoje ciężary. – Mayer Amschel Rotszyld

Chociaż ten cytat wyjaśnia, jak działa nasz obecny system finansowy, Henslee zauważa, że ​​doskonale odnosi się on do obecnej sytuacji w tak zwanym „krypto”. Ci, którzy rozumieją, jak działa system (zasadniczo jak piramida), są tak odurzeni bogactwem i zyski, które im przyniosło, że nie podejmą walki. Jednocześnie masy pozostają w ignorancji, kupując różne monety w nadziei na niewielką ulgę finansową lub łatwe bogactwo.

Henslee krótko objeżdża, jak powinna działać bankowość. Banki mają pożyczać pieniądze twórcom wartości (przedsiębiorcom) na wyższe stopy procentowe niż płacą deponentom. Jednak nie byli w stanie oprzeć się pokusie podjęcia większego ryzyka, działając na systemie rezerwy cząstkowej w dążeniu do większych zysków. Henslee ponownie zauważa, że ​​tak działa wiele operacji w branży walut cyfrowych. Stworzyli nawet własną drukarkę pieniędzy (Tether), aby podsycać swoje chciwe ambicje. To także sposób myślenia wielu spekulantów w kosmosie; dwucyfrowe roczne zwroty nie są wystarczająco dobre — chcą szybko otrzymać 100-krotne pompy na swoich monetach.

Podsumowując tę ​​sekcję, Henslee zauważa, że ​​nieuczestniczenie w tych systemach jest trzecią opcją. O ile dług można wykorzystać do zniewolenia samego siebie, a także do zarabiania pieniędzy przez tych, którzy wiedzą, jak wykorzystać go do zakupu aktywów, można również zrezygnować z systemu opartego na długu i uwolnić się.

Bitcoin miał być gotówką

Henslee otwiera ten segment, zauważając, że tytuł białej księgi Bitcoin wyraźnie stwierdza, że ​​jest to elektroniczny system gotówkowy typu peer-to-peer. „Gotówka to aktywa” – przypomina nam.

Jednak ani Bitcoin, ani inne waluty cyfrowe nie zachowują się dziś podobnie jak gotówka. Henslee przygląda się, jak Coinbase ostatnio wykorzystał BTC jako zabezpieczenie, aby zaciągnąć pożyczkę od Goldman Sachs. Uważa to za żałosne, biorąc pod uwagę, że Bitcoin miał konkurować z systemem pieniądza fiducjarnego.

„Zatoczyło koło” – mówi, wyraźnie zirytowany sytuacją.

W umyśle Henslee tego rodzaju rzeczy mają miejsce, ponieważ BTC zawiódł jako gotówka, a także dlatego, że na rynkach nie ma prawdziwej płynności. Pożyczanie prawdziwych dolarów przeciwko Bitcoin jest jednym ze sposobów na wyciągnięcie pieniędzy z systemu i może to być nowa taktyka stosowana przez tych, którzy szukają waluty fiducjarnej w zamian za zasadniczo bezwartościowe tokeny. Zauważa, że ​​gdyby BTC można było wydać jako pieniądze, nie byłoby potrzeby tego robić. Spekuluje, że inną możliwością jest to, że Coinbase (NASDAQ: COIN) jest przywiązany do gotówki, co samo w sobie jest niepokojące.

Na zakończenie Henslee wraca do powyższego cytatu Mayera Amschela Rothschilda. „Ludzie po prostu uginają się pod starym systemem”, mówi, zauważając, jak Coinbase, firma, która ma rzucić wyzwanie bankom i systemowi finansowemu, prowadzi teraz interesy z jednym z kluczowych architektów kryzysu finansowego z 2008 roku. To hipokryzja, biorąc pod uwagę, jak maksymaliści BTC często mówią o tym, jak Bitcoin został stworzony jako rozwiązanie tego kryzysu.

Na szczęście Bitcoin żyje i ma się dobrze w postaci Bitcoin SV, więc wciąż jest nadzieja na zmiany.

Nie przegap pierwszej w historii BSV Global Blockchain Convention, która odbędzie się w Grand Hyatt w Dubaju w dniach 24–26 maja. Zarezerwuj bilety już dziś!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Joshua Henslee talks about the debt-based money system and how ‘crypto’ sold out – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO