Vasilisa Marinchuk o CoinGeek Backstage: „Szkoda, że ​​nie wiedziałam wcześniej o BSV”

Blockchain korporacyjny BSV jest niewątpliwie i bezdyskusyjnie o głowę i ramiona ponad jakąkolwiek inną siecią blockchain. Wiele podmiotów i programistów, którzy rozpoczęli działalność w konkurencyjnych sieciach, takich jak Ethereum, odkryło to po napotkaniu wąskich gardeł skalowania, z którymi borykają się te sieci i co drugi dzień migrują do BSV. Vasilisa Marinchuk jest jedną z nich i jak powiedziała CoinGeek Backstage, żałuje, że nie wiedziała wcześniej o blockchain.

Marinchuk jest dyrektorem ds. stosunków międzynarodowych i zaangażowania w Centre Blockchain de Catalunya, organizacji założonej w 2017 roku w celu promowania adopcji i edukacji blockchain w Katalonii. Podczas gdy angażuje się w działania techniczne, głównym celem organizacji jest dotarcie do osób niezaznajomionych z technologią, ponieważ stara się wprowadzić ich w nowy, odważny świat zdecentralizowanej gospodarki.

Marinchuk rozmawiała z Becky Liggero z CoinGeek na uboczu AIBC Dubai, wydarzenia, w którym wyróżniał się BSV Blockchain i gdzie dzieliła scenę z prezesem założycielem BSV Blockchain Association Jimmym Nguyenem i innymi luminarzami BSV.

Dubaj jest obecnie sercem technologii blockchain, powiedział Marinchuk. Miasto, które będzie gospodarzem BSV Global Blockchain Convention jeszcze w tym miesiącu, szybko integruje blockchain, ponieważ dąży do włączenia wszystkich innych procesów rządowych i usług w łańcuch.

Marinchuk ma spore doświadczenie z technologią blockchain, powiedziała CoinGeek. W 2021 roku, kiedy świat zatrzymał się, gdy pandemia COVID-19 trzymała ludzi w domach, Center Blockchain de Catalunya nawiązała współpracę z Międzynarodową Izbą Handlową (ICC) w programie certyfikacji testów COVID opartym na blockchain. Obie organizacje zbudowały swoją aplikację na Ethereum.

Program pilotażowy był prowadzony w mieście Girona przez miesiąc. Ale, jak zauważył Marinchuk, napotykają te same wąskie gardła związane ze skalowaniem, które utrudniają szerokie wykorzystanie Ethereum w aplikacjach nakierowanych na masowe wykorzystanie.

Organizacja Marinchuka musiała ponieść bardzo wysokie opłaty za gaz, które wiążą się z transakcjami Ethereum.

„5 euro, które użytkownicy musieli zapłacić, aby uzyskać test, było już kosztem” – stwierdziła. „Ale potem muszą też płacić opłaty za [gaz], ponieważ nie możemy ich wchłaniać w nieskończoność. Więc dla nas to [Ethereum] nie byłoby rozwiązaniem skalowalnym. W tym przypadku musisz albo przyjrzeć się protokołowi drugiej warstwy, albo poszukać zupełnie innego łańcucha bloków” – powiedział Marinchuk.

Marinchuk nie jest pierwszą i na pewno nie ostatnią, której entuzjazm dla technologii blockchain został przerwany przez Ethereum. Sieć nie była w stanie skalować się w jakikolwiek znaczący sposób, pomimo całego wysiłku włożonego w to. Doprowadziło to do wysokich opłat transakcyjnych, na które mogą sobie pozwolić tylko wieloryby przenoszące miliardy lub wydobywające jeszcze więcej dzięki wątpliwym protokołom DeFi „gry o sumie zerowej”.

Według Messari średnia opłata transakcyjna na Ethereum na dzień 15 maja wynosi 25,65 USD, co jest zbyt wysokim kosztem dla przeciętnego użytkownika. Co gorsza, w przeszłości była znacznie wyższa i najprawdopodobniej wzrośnie jeszcze bardziej. Pod koniec 2021 r., kiedy ceny większości aktywów cyfrowych rosły, średnia opłata transakcyjna na Ethereum wynosiła powyżej 50 USD.

30 kwietnia opłata wzrosła do historycznych poziomów powyżej 200 dolarów, kiedy popularny projekt NFT uruchomił nowy projekt, a gdy chętni użytkownicy rzucili się na małpę, sieć się zatkała, a opłaty wzrosły dziesięciokrotnie, z dziesiątkami tysięcy nieudanych transakcji. Sytuacja była tak zła, że ​​pomimo zarobienia setek milionów dziennie, nawet ten projekt powiedział, że rozważa porzucenie Ethereum, jak wiele innych, w tym CryptoFights.

Rozwiązanie wszystkich tych wąskich gardeł związanych ze skalowaniem jest oczywiste dla Marinchuka — migracja do BSV.

„Szczerze, w tamtym czasie, gdybym znał świat BSV, gdybym o tym słyszał, skontaktowałbym się z wami i powiedział: ‘Hej ludzie, mamy ten wspaniały pomysł, mamy wszystkie zielone światła od rządu, zróbmy to ”- powiedziała CoinGeek Backstage.

Dziś organizacja Marinchuka pracuje nad systemem dystrybucji czystej energii i tym razem opiera się na blockchainie BSV.

Nie przegap pierwszej w historii BSV Global Blockchain Convention, która odbędzie się w Grand Hyatt w Dubaju w dniach 24–26 maja. Zarezerwuj bilety już dziś!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Vasilisa Marinchuk on CoinGeek Backstage: ‘I wish I knew about BSV earlier’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO